Stawik - oczko - co i jak ?

/ 14 odpowiedzi
Witam chcę założyć sobie oczko o wymiarach 250x200 zarybie go karasiem i karpiem może i okoń się tam znajdzie ;) Wszystko wyłożę folią prawdo podobnie przeźroczystą. I teraz moje pytanie jakiej głębokości go zrobić tak aby mi Rybki nie pozamarzały ,dać tam jakąś roślinność ?

Z góry dzięki.
edwardo


Witaj serdecznie.Jeśli zdecydowałeś się, oczko zarybić karpiem to według mnie głębokość powinna kształtować się od 120 cm -150 cm.Wykopiesz głębiej będzie pewniejsze.Co do roślinek to jak najbardziej.Pozdrawiam (2012/04/30 17:38)

kogutw68


ja mam oczko wymurowane z głazów na foli w najgłebszym miejscu ma 170 cm za mało na zime przemarzło wszystko moze dlatego ze z kamieni. (2012/04/30 17:44)

edwardo


W poście umieściłeś wzmiankę że wyłożysz prawdopodobnie folią przezroczystą.Jeśli pozwolisz doradzić sobie ,zapoznaj się z tym linkiem http://www.wymarzonyogrod.pl/1326_4334.htm.Pozdrawiam serdecznie ,życząc owocnej pracy. (2012/05/01 07:30)

withanight88


2 na 2,5 to bajoro a nie oczko :) (2012/05/01 14:41)

matis1994


Ja też kopie sobie stawek ale daleko od domu.Ma on przypominac dziki staw ,tylko ja kopie tak 8-10 metrów na 5-6 metrów i głebokosc 1-5-2 metry.Nakopałem się jak dzik ale już ponad połowe mam wykopane. (2012/05/01 16:14)

withanight88


Ja też kopie sobie stawek ale daleko od domu.Ma on przypominac dziki staw ,tylko ja kopie tak 8-10 metrów na 5-6 metrów i głebokosc 1-5-2 metry.Nakopałem się jak dzik ale już ponad połowe mam wykopane.



Woda najdzie sama ? (2012/05/01 17:38)

michallo212


Ja obok domu mam oczko wodne gdzie trzymałem tylko karasie, niestety przez zimę wszystkie kolorowe padły - przeżyły tylko dzikie które zagrzebały się w mule. Aktualnie oczko pozostawiłem żabą i karasiom przeznaczonym na żywca.

Po za tym mam jeszcze staw 3,5m może 4 na 2,5m, głębokość trochę ponad 2m. Trzymam tam parę karasi i płocie. Na zimę wkładam trzcinę do wody aby ryby miały czym oddychać.

Na jesień polecam "zamknięcie" stawu siatką lub jak w moim przypadku starymi zszytymi ze sobą firankami - będzie to chronić staw przez liśćmi które leżą potem na dnie i gniją. Wiem coś o tym bo przykryłem go dopiero pierwszy raz w zeszłym roku, przez ostatnie 4-5 lat nie był przykrywany i wpadała do niego masa liści.. W wakacje wybrałem z niego około 0,5-0,7m zgniłych liści i mułu - tragedia...

Proponuję również zrobienie "wodospadu" który będzie napowietrzał wodę lub tak jak ja założenie fontanny którą podpiąłem poda automat czasowy i kilka razy dziennie włącza ją na 1-2 godziny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia przy zakładaniu własnego stawu ;)

(2012/05/02 17:00)

jakubnob


moje oczko jest wyłożone czarną folią w najgłębszym miejscu ma 1.50m i rybki sobie spokojnie ta zime przesypiają ale zakopują sie w 5cm warstwie liści orzecha który rośnie zaraz przy bajorku (2012/05/02 19:21)

u?ytkownik70140


Witam chcę założyć sobie oczko o wymiarach 250x200 zarybie go karasiem i karpiem może i okoń się tam znajdzie ;) Wszystko wyłożę folią prawdo podobnie przeźroczystą. I teraz moje pytanie jakiej głębokości go zrobić tak aby mi Rybki nie pozamarzały ,dać tam jakąś roślinność ?

Z góry dzięki.


Bardzo małe te oczko. I chcesz wpuścić karpie ? Nie pasuje mi to, ale życzę zrealizowania celu.
Ja mam oczko 5x6 i według mnie jest ciąż za małe. Moja gł. wynosi 1m, powinna osiągnąć 1,5m.
Jeżeli Twoje oczko ma mieć takie wymiary to polecam gł. 1,5m. Kup za 80zł "brzęczek" - napowietrz-acz. Woda Ci będzie bulgotać, napowietrzać i ryby nie zdechną.

Pozdrawiam. (2012/05/03 19:13)

matis1994


Ja też kopie sobie stawek ale daleko od domu.Ma on przypominac dziki staw ,tylko ja kopie tak 8-10 metrów na 5-6 metrów i głebokosc 1-5-2 metry.Nakopałem się jak dzik ale już ponad połowe mam wykopane.



Woda najdzie sama ?




Kopie obok rzeczki i mam zamiar ją spiętrzyc i doprowadzic do stawiku rówek odpływ i dopływ.A nawet bez tego rówka woda by podeszłą. (2012/05/04 08:49)

lynx


Ja też kopie sobie stawek ale daleko od domu.Ma on przypominac dziki staw ,tylko ja kopie tak 8-10 metrów na 5-6 metrów i głebokosc 1-5-2 metry.Nakopałem się jak dzik ale już ponad połowe mam wykopane.



Woda najdzie sama ?




Kopie obok rzeczki i mam zamiar ją spiętrzyc i doprowadzic do stawiku rówek odpływ i dopływ.A nawet bez tego rówka woda by podeszłą.

Rzeczki nie możesz spiętrzyć bo musisz miec nba to operatyw wodno-prawny a jak między rzęczką a oczkiem jest wał to wda i tak ci najdzie. Problem jest w odpływie. Odpływ musisz miec aby syfy spływały i w razie duzego deszczu nie wyciekł ci górą.
Moja rada to zorientuj sie od strony prawnej i nie słuchaj doradców co mówia, że nikt nie bedzie widzial. Sąsiedzi zawsze wszystko widzą a szczególnie gty ty masz a oni nie.
Pozdrawiam. (2012/05/13 23:43)

matis1994


Ja też kopie sobie stawek ale daleko od domu.Ma on przypominac dziki staw ,tylko ja kopie tak 8-10 metrów na 5-6 metrów i głebokosc 1-5-2 metry.Nakopałem się jak dzik ale już ponad połowe mam wykopane.



Woda najdzie sama ?




Kopie obok rzeczki i mam zamiar ją spiętrzyc i doprowadzic do stawiku rówek odpływ i dopływ.A nawet bez tego rówka woda by podeszłą.

Rzeczki nie możesz spiętrzyć bo musisz miec nba to operatyw wodno-prawny a jak między rzęczką a oczkiem jest wał to wda i tak ci najdzie. Problem jest w odpływie. Odpływ musisz miec aby syfy spływały i w razie duzego deszczu nie wyciekł ci górą.
Moja rada to zorientuj sie od strony prawnej i nie słuchaj doradców co mówia, że nikt nie bedzie widzial. Sąsiedzi zawsze wszystko widzą a szczególnie gty ty masz a oni nie.
Pozdrawiam.



Tą rzeczką sie nikt nie interesuje bo ma max 1 metr szerokości a ten stawik mam w krzaczorach obok moich stawów gdzie łowie od łebka i edkarze nic mi ine mówią że tam kompię jeszcze mnie motywują do tego więc oto sie nie boję. (2012/05/14 20:39)

lynx


Witam chcę założyć sobie oczko o wymiarach 250x200 zarybie go karasiem i karpiem może i okoń się tam znajdzie ;) Wszystko wyłożę folią prawdo podobnie przeźroczystą. I teraz moje pytanie jakiej głębokości go zrobić tak aby mi Rybki nie pozamarzały ,dać tam jakąś roślinność ?

Z góry dzięki.

Do oczka o tych wymiarach nie pchaj karpia, jest za małe. Zgłupiałeś? po ch...j ci okoń. Moze jeszcze jesiotra, węgorza i krokodyla. Myśl trochę, Zimy ci nie przeżyją.
Po kilka szt. płotek, japońca, coś kolorowego, linka i trochę słonecznicy i koniec bo się wyduszą. (2012/05/18 00:38)

lynx


Witam chcę założyć sobie oczko o wymiarach 250x200 zarybie go karasiem i karpiem może i okoń się tam znajdzie ;) Wszystko wyłożę folią prawdo podobnie przeźroczystą. I teraz moje pytanie jakiej głębokości go zrobić tak aby mi Rybki nie pozamarzały ,dać tam jakąś roślinność ?

Z góry dzięki.

Do oczka o tych wymiarach nie pchaj karpia, jest za małe. Zgłupiałeś? po ch...j ci okoń. Moze jeszcze jesiotra, węgorza i krokodyla. Myśl trochę, Zimy ci nie przeżyją.
Po kilka szt. płotek, japońca, coś kolorowego, linka i trochę słonecznicy i koniec bo się wyduszą.

Przepraszam nie dodałem. Jak ci się wytrą to będziesz miał jak maku i co z tym zrobisz a w zimie ci padną. (2012/05/18 00:40)