Zaloguj się do konta

Stawek-zarybianie

utworzono: 2014/12/05 18:31
kret44

Witam wszystkich mam pare pytań . Mam stawek 15x35m głębokość ok 1m , mam w nim niedużo karasi . Woda wiosną i latem jest czyściutka (dno widać). Niestety zimą i jesienią jest nie za czysta . Jest dość dużo mułu. Chciałbym wiosną wpuścić amury i karpie . Czy one nie zdechną zimą , czy wystarczy im tlenu ?  Chcę wpuścić dość dużo amura ponieważ mam dużo roślinności,rzęsy,czciny .... Proszę o radę . Pozdrawiam :D [2014-12-05 18:31]

jorg69

witamZa duzo nie wpuszczaj,pare szt mysle ze po 5 wystarczya zima do wody,lub przereble jak jest duzo mulu to maja gdzie sie schowac a mrozy juz nie sa takie jak kiedys ze 1m przemarzał  [2014-12-05 19:19]

pakul1206

Gdzieś kiedyś słyszałem że dobrze jest zanużyć w przeremblu belkę słomy, podobno woda w środku belki nie zamarza ale nie wiem ile w tym prawdy. [2014-12-05 21:56]

lynx

Gdzieś kiedyś słyszałem że dobrze jest zanużyć w przeremblu belkę słomy, podobno woda w środku belki nie zamarza ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ale i nie przedostaje się do wody. Zrób sogie ze trzy aishaltery ze styropianu.
[2014-12-05 23:39]

adamoso123

Dadzą radę , jeśli jest dużo roślinności to spokojnie przeżyją. 
Znajomy ma staw gdzie 1/3 to trzcinowiska a woda ma może 1,2 max. 
I ma tam szczupaki takie do 4 kg , karpie 10+ , dużo linów ,karasi ,płoci i okoni. [2014-12-07 20:17]

kret44

A wiesz możę jakie roślinnoś dosadzić np. żeby miała w środku dziórę (rurki),? Wtedy by ryby miały dostęp do powietrza .. :P [2014-12-07 22:12]

lynx

A wiesz możę jakie roślinnoś dosadzić np. żeby miała w środku dziórę (rurki),? Wtedy by ryby miały dostęp do powietrza .. :P

To nie jest tak,że jak ma rurkę to tą rurką powietrze wędruje do wody. Roslinność, która rośnie to , mało, ale wydziela troche tlenu. Czym więcej roślin to więcej tlenu. Wiązki słomy czy trzcin na duzym mrozie zamarzną.
Ja na zimę wycinam prawie wszystkie rosliny, które wystają ponad wodę / w oczku /ale mam studzienkę i cały czas woda cieknie pompowana przez pompkę. teraz sa takie ,,sprytne" pompeczki, ze są małe, mało pobierają prądu a dosyc dużej wydajności. Lód ma grubość + - 20 cm ale woda saczy sie cały czas. Ryby pod lodem przeżywają.
[2014-12-13 22:32]