Zaloguj się do konta

Staw Niechlów

utworzono: 2013/04/25 12:12
amadeusz293

Mam pytanie, czy ktoś ostatnio był na stawie w Niechlowie i czy były jakieś efekty ?  [2013-04-25 12:12]

kritur

Jeśli masz na myśli ten duży staw z wyspą to tak swego czasu bywałem dosyć często kilka lat temu.

Staw do niedawna należał do lokalnego koła komar w Niechlowie. Podobno koło rozwiązano (dowiedziałem się z internetu po wyprowadzce z tamtejszych okolic). Obecnie nie wiem czyja to woda - pewnie nadal Wrocław.

Jeśli chodzi o samo łowisko - jest ono specyficzne - płytkie na środku, głębokie przy brzegach za linią trzcin. (wynika to z faktu pogłębiania). Do tego im dalej tym płycej.

Jakieś 3-5 lat temu łowisko regularnie zarybiane karpiem i szczupakiem w bardzo dużych ilościach.

Osobiście złowiłem ich tam wiele - praktycznie co wyjazd 1-2 karpie na osobę. Ryba przyzwyczajona do kulek, peletu i kukurydzy.

Przy trzcinach sprawdza się spławik z kukurydzą. Dalej ciężki zestaw, mocna żyłka i wędzisko. Na własne oczy widziałem trzaskające kije podczas walki z rybą, a ta potrafi trwać tam długo. Do tego ryby wjeżdżają w trzciny co utrudnia podebranie.

Oprócz karpia i szczupaka duża ilość lina (trudny do złowienia często siedzi na płyciznach gdzie ma pokarmu w bród), leszcza, płoci i sandacza.



[2013-04-25 14:33]

amadeusz293

Dziękuję za szczegółową odpowiedź :) [2013-04-25 15:32]

Thomas67

Piękny ten wasz staw. Miałem okazję spacerować z rodzinką którą mam w Niechlowie przy stawie i zazdrością patrzeć na wędkarzy których zawsze było dużo. Dało mi to do myślenia że jest tam rybcia. Niestety nie miałem możliwości przysiąść z kijaszkiem, dużym utrudnieniem są dodatkowe zezwolenia które trzeba wykupić, a będąc w gościach jeden czy półtora dnia nie ma się za dużo czasu, ale na godzinkę by się wyskoczyło zawsze....pozdrawiam.
[2013-04-25 22:20]

bartekdgr

Witam.Zbiornik w Niechlowie jest bardzo specyficzny.Bardzo duzo trzcin i roślinności.Dziś łapałem na żywca ,lecz nic nie złapałem.poprostu taki dzień.Fakt ryby są tam bardzo okazałe [2013-05-30 18:57]