Zaloguj się do konta

Staw w parku w Ołtarzewie

utworzono: 2010/03/30 13:39
Żuber

Po raz kolejny tej zimy powraca sprawa przyduchy.Wystąpiła ona również na stawie w parku w Ołtarzewie. Od początku roztopów zaczęły pokazywać się martwe ryby, wśród nich przede wszystkim tołpygi, karpie i mnóstwo okoni. Staw należ do Urzędu Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki, a opiekę nad nim sprawuje Towarzystwo Miłośników Ołtarzewa. Moje pytanie brzmi, czemu Towarzystwo nie zrobiło nic, aby tej sytuacji zapobiec, a później nie uprzątnęło martwych ryb, przecież jako opiekun akwenu jest odpowiedzialne za stan tej wody. Zdechłe ryby pewnie do tej pory straszyłyby swoim widokiem, gdyby na prośbę Urzędu nie zostały wyłowione przez zarząd Koła 136, które pod względem formalnym z wodą tą nie ma nic wspólnego.

A tak na marginesie. Staw w parku jest zarybiany z pieniędzy Gminy Ożarów Mazowiecki, może gdyby Towarzystwu przyszło zapłacić ze swoich pieniędzy za zarybienie, to zaczęłoby ono dbać należycie o wpuszczane ryby.

Pozdrawiam.

[2010-03-30 13:39]

Daniel1991

A ja mam pytanko:
 
Czy na tym akwenie wodnym opisanym powyżej jest wymagana karta wędkarska??
[2012-05-08 19:19]

losiak

Michał, a czy ktos z Was porozmawiał z zarządem towarzystwa na ten temat? W sumie to znajome osoby.
[2012-06-01 12:24]

marcin-mamba-ru

tak [2013-02-11 17:47]