Zaloguj się do konta

Staw opuszczony - czy coś tam jeszcze pływa?

utworzono: 2012/04/19 12:50
konrad94

Witam mam dosyć dziwny problem łowię na opuszczonym stawie jest w nim dużo drobnicy ten staw jest tam już od około 30 lat łowi tam tylko kilka osób a mój problem polega na tym że nie wiem czy tam będzie duża ryba podkreślam że staw nie jest zarybiany... średnia głębokość stawu to koło 2m... Proszę o pomoc jak sprawdzić czy będzie tam duża ryba... Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)
Pozdrawiam serdecznie
Konrad
[2012-04-19 12:50]

Kornel30

najlepiej przeciągnąć siatką , ale jak ktoś Cie zauważy będziesz miał problem....

[2012-04-19 13:01]

FLO92

jak jest drobnica to powinna byc i duza ryba w koncu ta mala skaś sie musi brac [2012-04-19 13:21]

JaroDaw

Kolego Konradzie. Nie istnieje lepszy ( legalny) sposób jak wędkowanie, by poszukać "dużych okazów". Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że nawet na takich opuszczonych stawach, musisz mieć zezwolenie na wędkowanie.
Kolego Kornel. Jak masz jeszcze jakieś ciekawe pomysły, to zachowaj je dla siebie ! [2012-04-19 13:57]

altershepi

Jakiej powierzchni jest ten staw? ile jest roślinności? To podstawa bo jeśli ryby będzie za dużo a nikt nie karmi to jak mają urosnąć? 

Jeśli staw jest mały brak jest roślinności i nikt nie dokarmia to drobnica może się brać z skarłowaciałej ryby... i wtedy okazów tam nie poświeci...

Mam ten sam problem jest w mojej okolicy zbiornik w ogóle nie uczęszczany z powodu trudnych warunków... drobnicy nie brakuje ale jeszcze nie słyszałem by ktokolwiek coś tam złapał... pow około 3ha i do 8m głębokości 3/4 akwenu zarośnięte i do o koła 10m pas trzcin...

[2012-04-19 14:02]

abra1990

Kolego też jeździłem na taki ,a właściwie na żwirownię , której właściciel już nie żyje i jest to teraz niczyje, łowil tam mało kto bo i nie wiedzieli że coś tam jest trafiały się japońce i liny, pewnego pięknego dnia pojechałem tam z kolegą i zauważyliśmy miejscowego z wygięta w łuk wędeczką usiedliśmy na brzegu i obserwujemy co wyciągnie, facet nas zauważył i krzyknął chłopaki pomóżcie , podszedliśmy i chcieliśmy pomóc podebrać podbierakiem ryba chodziła przy samym brzegu , gościu stwierdził że nie ma sensu podbierakiem i wskoczyliśmy w woderach wyciągnąć te coś chwyciliśmy go we dwóch i wytargaliśmy 15 kg karpia , ot taki się uchował , z wdzięczności typ postawił nam po piwku, i mówił że takiego jeszcze tu pływa, ale to inna bajka, wszystko zależy od tego jaki to jest staw , jak koledzy zauważyli jaka roślinność itd, może byc że ryby tam karłowacieją i nie osiągają pokaźnych rozmiarów , a dodatkowo ze względu na mało pożywienia nie przybierają masy, może też być że uchowało się tam parę większych sztuk, musisz pobróbować różnymi metodami (oby nie kłusowniczymi) z gruntu czy na spławik i rozwieje to twoje watpliwości...
[2012-04-19 14:21]

konrad94

Owszem zdaje sobie sprawę że potrzebuję takie zezwolenie aczkolwiek jest taki problem że staw najprawdopodobniej nie ma właściciela ponieważ jest między dwoma miejscowościami i są między nimi 2 pola.
[2012-04-19 20:43]

konrad94

Roślinności jest tam sporo raz po raz widać nawet jak szczupak żeruje staw ma powierzchnię około 2 hektarów
[2012-04-19 20:45]

konrad94

stosuję metodę spławikową oraz gruntową aczkolwiek są brania ale zawszę drobnica wchodzi raz po raz się zdarzy płotka po 20 cm... Japońce wiem że osiągają tam nawet do 1 kg ponieważ trochę tego tam nałapał kolega
[2012-04-19 20:48]

altershepi

Sam sobie odpowiedziałeś czy jest tam duża ryba... dużo drobnicy karasie do kg... na początek Ci wystarczą... A co do szczupaków to skąd wiesz ze w tym stawie on "żeruje"? po czym tak wnioskujesz?

[2012-04-20 23:43]

konrad94

Ponieważ widać jak goni drobnice po powierzchni oraz wyciągnąłem  szczupaka tam około 30 cm... jestem mały problem tej wody że jest mała i nie wiem czy czasami tam ryby nie będą karłowaciały
[2012-04-21 07:06]

Kornel30

Kolego JaroDaw a co chcesz wiedziec jeszcze ? [2012-04-21 08:36]

altershepi

2 ha to nie mało... jeśli jest tam szczupły to przecina trochę... możliwe że to okoń gania drobnice... szczupły za bardzo za nią nie przepada... woli bardziej treściwy pokarm... (50cm+) 

zanęć w jakimś ciekawym miejscu przez kilka dni małą ilością kuku i gnojakami zrób zasiadkę :) Może coś wskoczy :) Pamiętaj jeździmy na ryby nie po ryby :)

[2012-04-21 08:46]

konrad94

Dzięki za pomoc ;) pozdrawiam i życzę miłego dnia
[2012-04-22 07:41]