Staw na Ustroniu Radom

/ 3 odpowiedzi
Witam.Mieszkam kawałek od Radomia, a  moi dziadkowie mieszkają na osiedle Ustronie i jestem tam bardzo, bardzo często, nawet kilka razy w  tygodniu.Na Ustroniu są  2 stawiki jeden jest mniejszy między stacją paliw Statoil  a kościołem. Drugi, większy staw jest kawałek dalej za Careffourem (pol.: Cerfurem), i za takim małym laskiem gdzie podobno robią teraz jakiś mały park. I teraz moje pytanie czy na tym wiekszym stawie można łowić? Kogo jest ten zbiornik? Czy jest to PZW? No i jeśli można tam łowić to niech ktoś napisze co tam można łowić, czy w ogóle jakieś ryby tam pływają?Jeśli ktoś tam łowi to proszę o rady, bo od moich dziadków jest tam z 400m, ale zawsze balem sie spróbować, ponieważ nie wiem czy dozwolone jest łowienie tam.A ktoś próbował łowić na tym stawie koło kościoła (ten mały) podobno jakieś tam ryby pływają ale ja codziennie przez 4 dni łowiłem feederkami i nic, dlatego zrezygnowałemz  tego łowiska :/
Bardzo proszę o porady. Jeśli ktoś chciałby wybrać sie nad jakiś staw to proszę pisać ;)
janboruch

na małym stawku trzeba łowić na spławiorek, ponieważ dno jest muliste i koszyczek czy sprężyna zapadywała się w muł, w którym uwalniały się cząstki siarkowodoru i odstraszały ryby, najlepiej to prawie całe obciążenie dać pod spławiorek, a krętlik pomiędzy główną żyłka a przyponem spowoduje delikatne opadanie robala na haczyku, kukurydzę tu można odpuścić, chyba, że wybierzesz małe ziarenka;
jeżeli chodzi o ten większy niedaleko parku to wiem o nim tylko tyle, że też warto tam na spławiorek połowić i że głębokość jest do 2,2 metra głębokości;
w każdym , o który pytasz pływa ryba i to nie jedna, wody te nie są w gestii pzw lecz straż miejska żąda sobie ważnej karty wędkarskiej, nie myl z legitymacją członkowską pzw;
masz jeszcze jeden dołek w tzw. starym ogrodzie koło ulicy mireckiego, tak też jest ryba i to gruba (jak niektórzy powiadają - karpie powyżej kilograma, a szczupaki to takie, że żywca łykają na jeden raz);
pozdrawiam (2014/06/08 20:13)

zielony401

Witam . Ryba(przeważnie japoniec) która była w tym stawie koło kościoła przed oczyszczaniem lat temu kilka została "spuszczona" na ten większy staw , a było jej sporo. Wiem bo sam tam wędkowałem przez parę ładnych lat i zarybiałem ten staw płocią oraz okoniem złowionym na Malczewie i w okolicach :)obecnie codziennie przejeżdżam koło tego stawu w drodze do pracy i zawsze jest tam kilku wędkarzy czyli coś się dzieje ale jest to raczej drobny japoniec;P Co do dużego stawu jest on zarybiany przez samych łowiących oraz z naturalnego rozrodu a PZW nie ma nic do powiedzenia:)jednak kolega pisze o straży miejskiej , co mnie zdziwiło ale całkiem możliwe. Ryba jest i to bez dwóch zdań i to wszelaka. Lin , japoniec , karaś, szczupak(słyszałem od paru osób o złowionej sztuce ponad dwa kilo).Osobiście widziałem wpuszczane sumy przez wędkarzy. Najczęściej trafia się karaś srebrzysty i nie rzadko ładny;) Tak więc kończąc POŁAMANIA KIJA:D Pozdrawiam (2014/07/03 15:40)

bioly1998

Witam, osobiście złapałem tam sumaka 2kg :) Rybka jest tylko trzeba byc cierpliwy :) (2014/07/15 15:55)