Staw na Maślickiej k. kościoła

/ 3 odpowiedzi

 

Witam- zrobiłem wczoraj objazdowkę ,po maślicach i stabłowicach.

krótko- na cegielni jeden wieeelki śmietnik, aż się nie chce wędek rozkładać.

W praczach dzikie bajorko przy pętli :  teren prwatny zakaz połowu.

Na brzystrzycy na moście na janówku- wysoka woda- mocny nurt.

Wybrałem się potem na dzikie stawy( w praczach w lewo koło markty Dino i w las.-ul.karczemną).

Kiedyś były tam fajne rybki.-teraz nie widziałem żadnego wędkarza, tylko co chwile wysypisko śmieci. Po prostu jeden wielki syf.

Wracając pojechałem maślicką, jest tam staw, w którym kilka lat temu padły wszystkie ryby podczas srogiej zimy,i po zaniedbaniach koła ,które się nim opiekowało.

Teraz - dla mnie szok.

Czyściutko,są worki na śmieci ,trawka przystrzyżona itp.Naprawdę zadbane łowisko.

Tylko był znak ,że wodą opiekuje się koło Atlantis i tu moje pytanie,bo niestety nie spotkałem tam żadnej osoby wędkującej.

Czy każdy może łowić na tym stawie czy tylko członkowie w/w koła?

Czekam na info - a i no czy są tam już jakieś fajne ryby?

 

zaharek1


Witam
W odpowiedzi na Twoje pytanie powiem TAK.
Rozmawiałem w zeszłym roku z wędkarzem który tam łowił, i powiedział że to ogólnie dostępne łowisko dla zrzeszonych w PZW.
A jeśli chodzi o rybki, to z tego co słyszałem to zbiornik był zarybiany po tej "przydusze".
Wychowałem się na Maślicach i w latach '70 ten staw dzierżawił mój wujek z Pilczyc.
Razem z moim ojcem łamali "bambusy" na karpiach ;)
Ale niestety, żołnierze z "bratniej armii czerwonej" którzy stacjonowali w pobliskiej jednostce,
przetrzebili (ponoć granatami) cały rybostan. Wujek zrezygnował z dalszej dzierżawy..
Byłem na tym łowisku ok 3 tyg temu i nie powiem, ładne płocie, wzdręgi i nawet lin ok 30cm.
Niestety, plagą są byczki.. Masakra..

Pozdrawiam (2013/06/28 12:02)

Grzeechu1


czyli co śmiało można próbować tam coś połowić? a jak z drapieżnikiem?
też tam łowiłem parę ładnych lat temu,bo chodziłem  na pracze do szkoły.
Tylko teraz byłem tam zobaczyć-"orientacyjnie" i za ładnie to wyglądało jak na staw ogólno- dostępny:).
Ale skoro obeznałeś temat- to chętnie sprawdzę co w wodzie piszczy:).
Dzięki za info. (2013/07/19 22:12)

Grzeechu1


Dzięki za info- a jak tam z drapieżnikiem? (2013/07/25 13:28)