Staw do czyszczenia

/ 5 odpowiedzi
Witam. Mamy we wsi staw (ok 25x40m, max. 2m głęboki). Aktualnie jest w nim morze 0,5l wody. jest lekko zamulony, nie rośnie trzcina (jutro zrobię kilka zdjęć) ale chcemy go wyczyścić, zarybić, jest to staw przepływowy, tak więc woda nie stoi. I mam takie pytanie, jaki były najtańszy koszt czyszczenia? Czy jeżeli nie jest mocno zamulony, to dałaby radę pompa z rozdrabniaczem? Czy ma sens wysypanie dna żwirem?
Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.
ShockY


przepraszam, nie 0,5l wody tylko 0,5m wody. (2013/10/24 21:36)

augusto2


Czesc
Niedawno przerabiałem ten temat i tanio się nie da ;) Pompa z rozdrabniaczem może i by dała radę ale trwałoby to chyba rok, podobnie rozmyślałem szambiarkę, napotkałem się z takimi opiniami na forach ale jeśli nie masz swojej to nikt się nie podejmie takiej pracy chodź sam sprzęt coś by zdziałał. Staw mam nieco większy od twojego, było w nim ok. 1m mułu i koszt oczyszczania wyniósł ok. 7000zł a pracowały tam dwie koparki, jedna typu "wędka", druga tradycyjna do przesypywania mułu dalej ze środka stawu bo z brzegu nie miała takiego zasięgu ale w twoim przypadku może by jedna dała radę, do tego musisz albo nie musisz doliczyć koszt wywozu mułu a będzie tego napewno sporo, ja miałem go gdzie rozgarnąć więc nie wywoziłem. W skrócie, aby koparka bo koparko-ładowarka raczej nie da rady. (2013/10/28 21:14)

jacek placekkk


Witamjak jest lekko zamulony to nie ma sensu narazie nic robić, ile jest dokładnie tego mułu? Dodaj jakieś fotki i pomierz to bo jak jest tylko troszkę to ja bym go nie czyścił a wysypanie go żwirem to utopienie pieniędzy w mule bo żwir i tak się zamuli po jakimś czasie  (2013/10/28 23:05)

Artur z Ketrzyna


Chcesz tanio? To możesz to zrobić własnymi rękoma. Zimą przy grubszym lodzie. Kujesz sporą przeręble i czerpakiem na drągu wyjmujesz muł i jakimś wózkiem wywozisz go.

Staw przepływowy. Co go zasila, w jakim stanie ten ciek i czy on mułu, piachu, nie niesie?
Szambiarka wypompuje tylko rzadki muł, chyba ze ma mieszak. No o płacisz za każdy kurs. Tak samo za koparkę płacisz za roboczo godzinę.

Wspominałeś o fotach. Gdzie one? (2013/10/29 19:39)