Staw czy jezioro w okolicy Kleczewa

/ 8 odpowiedzi
Byłem ostatnio nad stawem z moim tatą złowiłem 25 karasi  ale byłem też nad jeziorem i złowiłem troche rybek ale strasznie małe doraccie mi jezioro lub stew w okolicy Kleczewa.
u?ytkownik29974

Jak się chodzi na mały staw to tylko żeby sobie posiedzieć i nałapać ile wejdzie na jeziorze już tyle nie nałapiesz . Ja ostatnio byłem na stawie u kolegi i przez 1godz nałapaliśmy 15 karpi najmniejszy miał 2 kg .
Ja jeżdżę na suszewo i jestem z tego jeziora bardzo zadowolony , można tam złapać ładnego leszcza i szczupaka . (2010/08/26 16:31)

u?ytkownik39709

wybór trudny ale moja rada jest taka jeśli szukasz relaksu i ryb to wbijaj na staw a jeśli lubisz czekać na rybki to wal nad jeziorko (2010/08/26 17:49)

u?ytkownik36310

Łapanie na większości stawów ma sie nijak do relaksu. Małe to to, bije sztucznością itd. Nie wszystkie oczywiscie ale większość. Natomiast jezioro to inna bajka. Natura na 1000000%. Kaczki, ptaszki, zero samochodów, itd. Wybieraj sam. Ja unikam stawów jak ognia chyba, że mam ochotę na rybkę, to jadę nad taki staw gdzie mam pewność że coś złapę. (2010/08/26 18:51)

u?ytkownik29974

Właśnie o to słowo mi chodziło (relax) ale nie mogłem się wysłowić . heheheh (2010/08/26 19:55)

popek1993

kolego jeżeli lubisz relax to wbijaj na jeziorko ale jeżeli chcesz złapać dużą rybkę to mysisz łowić albo z dna albo jakieś 1-2cm nad dnem (2010/08/26 20:44)

u?ytkownik36310

Oj kolego...Widać że jescze wiele musisz się nauczyć.Na rybę nie ma sposobu, raz biorą z powierzchcni raz z gruntu, raz z toni. Chyba nie powiesz mi, że płoć łapiesz z gruntu? Wszystko też zależy od gatunku.  Trzeba kombinować na łowisku. Jeśli chodzi o karpie na stawach to dopiero jest jazda.  (2010/08/27 15:35)

sochmen

Witam. Święte słowa mikeyy bo na rybę rzeczywiście nie ma sposobu tak jak mówisz raz biorą z powierzchni raz z gruntu, raz z toni. I w dużej mierze wszystko zależy też od gatunku i danej ryby. Połamania Kija (2010/08/29 10:52)

u?ytkownik52227

Oj kolego... Widać że jescze wiele musisz się nauczyć. Na rybę nie ma sposobu, raz biorą z powierzchcni raz z gruntu, raz z toni. Chyba nie powiesz mi, że płoć łapiesz z gruntu? Wszystko też zależy od gatunku.  Trzeba kombinować na łowisku.  Jeśli chodzi o karpie na stawach to dopiero jest jazda. 

Swieta prawda!Tylko ze lowienie rybek na jeziorku  w toni to trudna sztuka!Wiekszosc lowi na przegruntowane zestawy i to wszystkie odmiany.Pozdrawiam. (2010/08/29 15:18)