Staw Boguszyce połowy

/ 6 odpowiedzi
Witam serdecznie wszystkich wędkarzy. W najbliższym czasie wybieram się na staw do Boguszyc i chciałbym zaczerpnąć informacji jaki jest stan jej zarybienia, czy też może wybrać się w inne miejsce, a jeśli tak to co proponujecie.

gacus23


W stawie jest sporo karpia, szczupaka, lina i okonia, pozatym trafiają się karasie i krasnopióry. To z ryb które ja tam łowiłem w ciągu ostatnich dwóch lat. W zeszłym roku było zarybiane też pstrągiem tęczowym. W wodzie jest dużo zaczepów i jeszcze nie do końca zgniłego zielska, więc proponuję stosunkowo mocne zestawy. Polecam łowisko, bo ryby jest dużo i dosyć ładnej, aczkolwiek są takie dni że przez tydzień nikt nie mógł nic złowić, ale to chyba jak wszędzie. (2012/03/14 21:32)

kristofek22


Przychylam się do opinii gacusia23. Oprócz tego można już łowić z nowego wału, który był niedawno remontowany, co sprawia że jest więcej miejsc do połowu. (2012/03/20 18:59)

gacus23


Wczoraj tj. 19.03.2012 byłem z okoniówką w Boguszycach. Tak jak pisał kolega kristofek22 jest już otwarty nowy wał. W drugim rzucie ładne branie i czuć sporą rybkę, lecz po chwili parkuje w zaczepach i na tym kontakt się skończył, potem 2 szczupaczki i 1 okoń. Wszystko na paproszki, rybki szybko wróciły do wody i zakończyłem wędkowanie, bo szkoda szczupaków teraz kaleczyć. Łowiłem tylko z nowego wału, zaczepów nie ma aż tak dużo, ale jak na wiosnę wyrośnie roślinność typu rdest, której widziałem tam latem sporo to może być już ciężej. (2012/03/20 21:19)

Radek-c57


Witam
Planuję się wybrać na ten zbiornik ale jako że mam tam 140 km nie chciałbym jechać w ciemno.

Jest ktoś kto łowi/łowił tam lub ma jakieś aktualne informacje zarówno o sprawach technicznych:
-czy mogę rozłożyć namiot itp
tak i o samym łowieniu:
-czego spodziewać się na koszyk 
-jak z połowami na kulkę

Mile widziane również inne przydatne informacje:)
Z góry dzięki
Pozdrawiam (2013/05/13 18:53)

mario05


Na dzień dzisiejszy stawy to wielka porażka , żadna ryba tutaj nie bierze . pełno zaczepów i moczarki (2014/05/27 13:01)

Mariusz790


Taki piękny zbiornik ale PZW ma nas gdzieś zaniedbali go. Tutaj przewidziany jest jeden karp na 6 wędkarzy a szczupaka już prawie nie ma lipa całkowita (2017/04/12 11:54)