Staw 10m x 10m

/ 10 odpowiedzi
Witam mam pytanie ile może kosztowac wykopanie stawu 10m x 10m?Mam zamiar zrobic głębokość maksymalną do 2,5 metraJakie ryby tam na początek tam wpuścić i po jakim czasie po wykopaniu?Pozdrawiam i połamania
Artur z Ketrzyna


Wszytko zależy kogo najmniesz i za jaką stawkę. Ale pewnie coś oko 500-1000 zł to minimum.
No i od podłoża.
Co do wpuszczenia ryb.
Jak woda się ustoi.
Poczytaj w poradnikach o oczkach wodnych... (2014/10/07 17:39)

jacek placekkk


Witam  Wątpię żeby się zmieścił w tych kosztach nawet za samo wykopanie a zezwolenia chyba że ryzyk fizyk bez zezwoleń  (2014/10/07 19:40)

toster


jacek placekkk gdzie mozna takie zezwolenie zdobyć i czy to jest płatne? (2014/10/07 20:00)

Artur z Ketrzyna


jacek placekkk gdzie mozna takie zezwolenie zdobyć i czy to jest płatne?

O zezwolenie starasz się w starostwie. Jest jakaś wielkość przy domowych oczek wodnych/stawków które nie wymagają zezwoleń. Jak poczytasz na forul to będziesz swiedział, gdzieś to było zapisane...

Jacek, jak odpowiedziałem tylko na pytanie. Czyli koszt tylko wykopania... (2014/10/07 20:54)

u?ytkownik180298


Wykopiesz za tyle na ile zgodzą się wykonawcy - podejrzewam , że jeżeli wynajmiesz firmę z profesjonalnym sprzętem zapłacisz krocie , zaś jak "delikatnie ryzykując" jakością wykonania pozyskasz paru meneli z łopatami zamkniesz się w paru stówkach + kilku skrzynkach wódki Ale musisz sobie zdać sprawę z tego , ze jak już inwestycja będzie zakończona z pełną obsadą rybną to i tak nie będzie ta inwestycja opłacalna - bo podatki od wzbogacenia , posiadania , gruntowe Ciebie wykończą !        (2014/10/07 22:58)

szczawik1984


Kurde nie wiem ilu tych meneli musiał by mieć.
Chciał być kopać dziurę 10x10 łopatą ?
a wynoszenie uroku? chyba że myślisz że jeden drugiemu pod nogi będzie walił ? (2014/10/08 01:07)

jacek placekkk


Problem polega nie na samym wykopaniu bo pewno byś załatwił sporą koparę i szybko by to ktoś wykopał ale napewno w tysiącu się nie zmieścisz chyba że dogadasz się ze za pół darmo za ziemie np. Problem pojawia się taki że możesz wykopać max dołek do 30m czyli np 6mx5m bez zezwoleń jeżeli już przekraczający ta wielkość to musisz to zgłosić musisz mieć jakieś plany ,pozwolenia itp  a tych pozwoleń jest sporo i to wszystko kosztuje i sporo biurokracji , takie chore przepisy w Polsce coraz to gorzej :(  jednak  znam parę osób które wykopały bez zezwoleń podobne stawki małe i mijają lata i cisza i spokój a słyszałem znów że za samowolkę można dostać spore kolegium .Pasowało by żeby ktoś tu napisał ile kosztują wszystkie pozwolenia przed wykopem .Pozdrawiam  (2014/10/08 20:41)

limakryba


sam bym się chętnie dowiedział ile te wszystkie pozwolenia kosztują (może kiedyś jeśli się poszczęści to zostanę szczęśliwym posiadaczem własnego stawu). Na forum było już kilka tematów ale nikt się nie wypowiedział w tym kierunku. Nie ma tutaj takich osób które coś takiego przeżyły na własnej skórze i portfelu? (2014/10/09 19:04)

Kabi


 Nie ma tutaj takich osób które coś takiego przeżyły na własnej skórze i portfelu? 




(2015/12/15 10:50)

Kabi


Witam , mnie sama papierologia wraz z operatem wodno-prawnym wyniosła 3.tys
    (2015/12/15 10:56)