Zaloguj się do konta

Stary stawik

utworzono: 2014/07/09 08:36
Story

Witam :) Za moją wsią, jest stary staw, wykopany przed czterdziestoma laty na potrzeby straży pożarnej. Jednak straż nie powstała, a staw został jako wioskowy, każdy z wioski może z niego korzystać. Ostatnio postanowiłem że spróbuję tam coś złowić. Okazało się że staw ma mieszkańców w postaci Karasia zwykłego, pospolitego na szczęście. Nic innego na ciasto, chleb, czerwonego robaka nie udało mi się wyłowić. Niestety, złowiłem tam około 50 karasi około 15-16 centymetrowych.. Co do samego stawu, jest to staw o wymiarach w okolicach 20(może 25) metrów na 13 metrów. Głębokość wacha się w okolicach 50cm do 200cm, oraz około 10 centymetrów mułu. Tak mi opowiedziało starsze pokolenie, które pamięta kopanie stawu. Woda w stawie jest lekko żółtowata - zielonowata (nie umiem określić tego koloru), a gdy się stanie nad stawem i spojrzy się w wodę, to ma ona kolor kawy z mlekiem, coś takiego. Jest to staw tak jak mówiłem należący do wioski, i ja i kilku moich kolegów; wędkarzy, chcielibyśmy ten stawik ubogacić w inne gatunki ryb. Jak myślicie co do takie stawu można wpuścić ? Pozdrawiam ! [2014-07-09 08:36]

Story

Dorzucam kilka zdjęć http://abload.de/img/wp_20140709_0017ulfc.jpg http://abload.de/img/wp_20140709_002oreje.jpg http://abload.de/img/wp_20140709_003heu96.jpg [2014-07-09 08:52]

Zabronione jest samodzielne zarybianie zbiorników wodnych, musisz spytać w tym wypadku chyba wójta gminy aby wyraził zgodę na zarybienie.Co mogę od siebie dodać staw ma 40lat to NA BANK pływają tam inne gatunki i dużo większe.Skoro łowiłeś karasie zapewne nie na spinning to spróbuj może jakieś okonki, szczupaki.Pozdrawiam CF [2014-07-09 09:11]

Dorzucam kilka zdjęć http://abload.de/img/wp_20140709_0017ulfc.jpg http://abload.de/img/wp_20140709_002oreje.jpg http://abload.de/img/wp_20140709_003heu96.jpg
ŁAŁŁŁŁ! Marze o takim koło swojego domku :) [2014-07-09 09:14]

seboa

możesz wpuścić lina ,karpia , okonia , jakąś płoć , amura te ryby sobie poradzą  nie wpuszczaj japońca jak go  jeszcze nie  ma . Jeśli chcesz te ryby podtrzymać to w zimie trzeba przeręble robić bo małe to jest i mogą się wydusić  a poza tym możesz sprawdzić jak z tą głębokością bo wydaje mi się że po tylu latach mułu może być więcej
pozdro
[2014-07-09 09:39]

Story

Z wójtem to nie problem, jest to mój dobry kolega :) Wydaje się mi że niema drapieżników, bo te rybki z tego co wiem to 3 lata temu się pojawiły.. Nie mam wędki na spinning żeby to sprawdzić.Próbowałem nęcić karasia i spróbować złowić coś większego, to max dosłownie max to 19 cm. Nic innego nie bierze :/ [2014-07-09 10:14]

Story

Z resztą.. Byłem dziś rano, i zauważyłem małe karaśki może po 2cm jak sobie pływały tuż przy końcu tafli wodnej.. Gdyby był tam jakiś drapieżnik, raczej by się tak swobodnie nie czuły, nie uważacie ? :/ [2014-07-09 10:19]

Story

Z resztą.. Byłem dziś rano, i zauważyłem małe karaśki może po 2cm jak sobie pływały tuż przy końcu tafli wodnej.. Gdyby był tam jakiś drapieżnik, raczej by się tak swobodnie nie czuły, nie uważacie ? :/ [2014-07-09 10:19]

Haryyy5

możesz wpuścić lina ,karpia , okonia , jakąś płoć , amura te ryby sobie poradzą  nie wpuszczaj japońca jak go  jeszcze nie  ma . Jeśli chcesz te ryby podtrzymać to w zimie trzeba przeręble robić bo małe to jest i mogą się wydusić  a poza tym możesz sprawdzić jak z tą głębokością bo wydaje mi się że po tylu latach mułu może być więcej
pozdro

Z tym okoniem to bym uważał. W takich warunkach gdzie tyle drobnicy okoń może się pięknie pomnożyć a wtedy oprócz niego może nic nie zostać.

[2014-07-09 11:25]

Wedkarstwomazowieckie

Zabronione jest samodzielne zarybianie zbiorników wodnych, musisz spytać w tym wypadku chyba wójta gminy aby wyraził zgodę na zarybienie.Co mogę od siebie dodać staw ma 40lat to NA BANK pływają tam inne gatunki i dużo większe.Skoro łowiłeś karasie zapewne nie na spinning to spróbuj może jakieś okonki, szczupaki.Pozdrawiam CF

Kolego nie pisz bzdur.1.Można ten stawiki zarybiać,u nas na wsi też są stawy wioskowe i każdy może je zarybiać komu się podoba i czym chce,sam wpuszczam różne gatunki ryb,a wójt czy sołtys nie ma nic do tego.2.Innych rybek od karasia tam nie ma,bo zdechli zimą,na takich stawkach tylko karaś potrafi przezimować . [2014-07-09 16:34]

Wedkarstwomazowieckie

A i jeszcze jedno w tej wodzie nie ma większych ryb niż 30 cm.Gdy występuje sam karaś to rośnie on max do 20-25 cm bo karłowacieje u nas też jest dużo takich stawków z samymi karasiami [2014-07-09 16:36]

Story

Dziękuje za odpowiedź ! A czy jeśli zarybię ten staw rybkami, to czy mogę komuś zabronić łowienia ? Chodzi mi o ludzi z poza wsi. Co zrobić zeby te karasie jednak większe były ? :) I co zrobić żeby wpuszczone liny, ukleje, płocie, karpie dały rade w nim przezimować ? [2014-07-09 17:35]

Zabronione jest samodzielne zarybianie zbiorników wodnych, musisz spytać w tym wypadku chyba wójta gminy aby wyraził zgodę na zarybienie.Co mogę od siebie dodać staw ma 40lat to NA BANK pływają tam inne gatunki i dużo większe.Skoro łowiłeś karasie zapewne nie na spinning to spróbuj może jakieś okonki, szczupaki.Pozdrawiam CF

Kolego nie pisz bzdur.1.Można ten stawiki zarybiać,u nas na wsi też są stawy wioskowe i każdy może je zarybiać komu się podoba i czym chce,sam wpuszczam różne gatunki ryb,a wójt czy sołtys nie ma nic do tego.2.Innych rybek od karasia tam nie ma,bo zdechli zimą,na takich stawkach tylko karaś potrafi przezimować .

Widać mało znasz się na rybach których nigdy nie złowiłeś, a tak... masz racje, możesz zarybić-------------i dostaniesz kare -,- [2014-07-09 18:35]

Kolego nie pisz bzdur.1.Można ten stawiki zarybiać,u nas na wsi też są stawy wioskowe i każdy może je zarybiać komu się podoba i czym chce,sam wpuszczam różne gatunki ryb,a wójt czy sołtys nie ma nic do tego.2.Innych rybek od karasia tam nie ma,bo zdechli zimą,na takich stawkach tylko karaś potrafi przezimować .

Widać mało znasz się na rybach których nigdy nie złowiłeś, a tak... masz racje, możesz zarybić-------------i dostaniesz kare -,- [2014-07-09 18:35]

Dziękuje za odpowiedź ! A czy jeśli zarybię ten staw rybkami, to czy mogę komuś zabronić łowienia ? Chodzi mi o ludzi z poza wsi. Co zrobić zeby te karasie jednak większe były ? :) I co zrobić żeby wpuszczone liny, ukleje, płocie, karpie dały rade w nim przezimować ?

Jak możesz nawet myśleć aby zabronić komuś łowienia w stawie który nie jest twój? O_o nie kminie Cię kolego -_^CF [2014-07-09 18:38]

Story

To jakim prawem zostałem bezczelnie wyrzucony z hektarowego stawu pobliskiej wsi przez człowieka który twierdził że wpuszczał ryby i do niego one należą ?  [2014-07-09 18:41]

Story

A ja jedynie byłem na nim 3 razy, złapałem 4 karaski i lina nie wymiarowego... [2014-07-09 18:42]

Story

Teraz jedynym łowiskiem, dla mnie jako wędkarza amatora, jest tenże staw ze zdjęć.. Mamy w okolicy stawek po żwirowni. Właściciel również nie wyraża zgody na łowienie [2014-07-09 18:44]

Teraz jedynym łowiskiem, dla mnie jako wędkarza amatora, jest tenże staw ze zdjęć.. Mamy w okolicy stawek po żwirowni. Właściciel również nie wyraża zgody na łowienie

Skoro nie masz karty, była to woda PZW on miał kartę miał prawo Cię wyrzucić. [2014-07-09 22:21]

Wedkarstwomazowieckie

Teraz jedynym łowiskiem, dla mnie jako wędkarza amatora, jest tenże staw ze zdjęć.. Mamy w okolicy stawek po żwirowni. Właściciel również nie wyraża zgody na łowienie

Słucha kolega "Crazyfishing" pisze głupoty jeżeli ten staw należy do twojej wsi to masz prawo go zarybiać i nie pozwalać łowić na nim ludziom z innych wiosek czy miast.Ja już te kwestie przerabiałem z pewnym panem tutaj na wędkuje,ale musieliśmy się zapytać o wszystko wójta i sołtysa wyszło że miałem rację,gdy staw należy do wsi to wieś zarybia czym chce,to wieś sobie ustala regulamin i pozwala komu chce łowić.Na takim stawie należącym do wsi to nie obowiązuje regulamin PZW i po za tym całą wioską możecie łowić tam sieciami,jak i również możecie spuścić tam wodę.Całe te info które pisze mam od sołtysa który napewno lepiej się zna od naszego "CrazyFishing"A żeby ryby ci przezimowali musisz kopać przeręble,w przeręble wsadzać jakąś trzcinę czy słomę,lub odkurzaczem robić powietrze pod przeręblem. [2014-07-10 01:00]

pompips

Słucha kolega "Crazyfishing" pisze głupoty jeżeli ten staw należy do twojej wsi to masz prawo go zarybiać i nie pozwalać łowić na nim ludziom z innych wiosek czy miast.Ja już te kwestie przerabiałem z pewnym panem tutaj na wędkuje,ale musieliśmy się zapytać o wszystko wójta i sołtysa wyszło że miałem rację,gdy staw należy do wsi to wieś zarybia czym chce,to wieś sobie ustala regulamin i pozwala komu chce łowić.Na takim stawie należącym do wsi to nie obowiązuje regulamin PZW i po za tym całą wioską możecie łowić tam sieciami,jak i również możecie spuścić tam wodę.Całe te info które pisze mam od sołtysa który napewno lepiej się zna od naszego "CrazyFishing"A żeby ryby ci przezimowali musisz kopać przeręble,w przeręble wsadzać jakąś trzcinę czy słomę,lub odkurzaczem robić powietrze pod przeręblem.

Trochę dziwne to myślenie stawek taki leży na publicznym gruncie a na takich wodach aby zgodnie z ustawą łowić należy posiadać kartę wędkarską, co określa Ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym. Nie musisz opłacać składek PZW ale kartę musisz mieć. Mówi o tym art. 7 pkt2 powyższej ustawy. Tak że proszę nie wprowadzać w błąd i mówi ona również o zarybianiu.
[2014-07-10 05:54]

Story

To teraz może wyjdzie że jestem kłusownikiem, ponieważ łowie na wioskowym stawie ? To się głowie nie mieści ! Ta woda nie jest PZW, w obrębie 20km od mojego miejsca zamieszkania nie ma takich wód, więc o czym rozmawiamy.. [2014-07-10 11:12]

Story

Dziękuje za odpowiedzi i czołem ! Jeśli będą jakieś kłopoty w związku z zarybieniem czy łowieniem na tym stawie ( w co wątpię ) to wezmę to na siebie. Pozdrawiam. [2014-07-10 11:14]

Story

Dziękuje za odpowiedzi i czołem ! Jeśli będą jakieś kłopoty w związku z zarybieniem czy łowieniem na tym stawie ( w co wątpię ) to wezmę to na siebie. Pozdrawiam. [2014-07-10 11:14]

pompips

W myśl ustawy dokonując amatorskiego połowu ryb na wędkę bez karty wędkarskiej nie jesteś do takiego połowu uprawniony a stawek jest wodą publiczną  to jak najbardziej jesteś kłusownikiem. Nie myl karty wędkarskiej z legitymacją pzw i opłacaniem składek corocznych. Kartę zdajesz raz wydajesz na zdjęcia opłatę egzaminacyjną i wydanie karty nie musisz przynależeć do PZW. Jeżeli nie masz 14 lat to nie obowiązuje cię karta ale musisz wędkować pod opieka osoby dorosłej posiadającej kartę.
[2014-07-10 11:20]

Wedkarstwomazowieckie

W myśl ustawy dokonując amatorskiego połowu ryb na wędkę bez karty wędkarskiej nie jesteś do takiego połowu uprawniony a stawek jest wodą publiczną  to jak najbardziej jesteś kłusownikiem. Nie myl karty wędkarskiej z legitymacją pzw i opłacaniem składek corocznych. Kartę zdajesz raz wydajesz na zdjęcia opłatę egzaminacyjną i wydanie karty nie musisz przynależeć do PZW. Jeżeli nie masz 14 lat to nie obowiązuje cię karta ale musisz wędkować pod opieka osoby dorosłej posiadającej kartę.

I znowu kolega pisze głupoty,jeśli woda jest wioskowa to nawet PZW ani policja nie ma się prawa czepiać.Na wodach prywatnych i wioskowych nie trzeba mieć żadnej karty.Oczywiście tu nie kłusujesz.Te artykuły co tutaj pewni panowie przeprowadzają to są już dawno przeterminowane lub są źle odczytane czy źle zrozumiane.
PZW nie ma prawa się czepiać wód należących do wsi.U nas też są takie stawy wioskowe,wieś kiedy chce to je zarybia,czasami robimy składki i zarybiamy czym chcemy,a PZW czy inne zarządy nie muszą o tym wiedzieć.
I kolego nie słuchaj tutaj żadnych durniów co ci brednie wmawiają,chyba wójt i sołtys lepiej się znają od tych co się tutaj wypowiadają.
A co do ustaw to właśnie zależy jak się je odczyta czy zrozumie.Oczywiście jak gdzieś indziej złowisz rybę(na wodzie pzw czy prywatnej) to możesz sobie ją wpuścić do tego waszego wioskowego stawu.

U nas nawet sołtys kopał kiedyś taki staw na wioskowej łące i właśnie sam z nim gadałem jak to jest.Więc podsumowując żadnej karty nie musisz mieć,możesz łowić ile chcesz i możesz zarybiać każdą słodkowodną rybą żyjącą w polsce od uklei po suma. [2014-07-10 14:43]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia