Starsze gry

/ 11 odpowiedzi
Witam .Po zakupie nowego kompa z programem windows7 nie chodzą mi starsze gry ,po prostu przy każdym wpisywaniu gry na kompa wyskakuje błąd.Gry są przeznaczone na starsze windowsy.Nie jestem wirtułozem w dziedzinie informatyki komputerowej,a tylko zwykłym użytkownikiem.Przypuszczam że trzeba ściągnąć jakiś program ,jak tak to jaki.No chyba że gierki do kosza.Z góry dziękuję za każdą odpowiedż, w tym może dla większości kolegów błachym problemie.Pozdrawiam.
Wonski79


Spróbuj uruchomić gry jako administrator. I zdejmij kontrolę konta użytkownika. Powinno pomóc. (2012/11/27 11:37)

grisza-78


Ja mam podobny problem. Na stacjonarnym ma XP i jest ok, a na lapku mam Windows 7. Chodzi o grę "TRICKSHOT" to taki bilard,snooker itd. Na XP chodzi bez zarzutów a na 7-ce nie ma szans, jestem ciekaw dlaczego. (2012/11/27 12:24)

teo


To jest gra z płyty.Na starym otwierał się instalator -ładował i ok.Teraz otwiera się na pliki otwieram instalatora,na początku ok ,a przy końcu wyskakuje błąd o treści:

Error1911.Could not register type library for file.

C\Program Files{86}\Evoluxion\FDeluxe\Flash.ocx.    Contact your support  personnel.

Ignoruje to bo jest możliwość i występuje nastepny błąd :

Error1904.Module C\Program Files\Evoluxion\FDeluxe\AniGIF.ocx      failed to register HRESULT- 2147220473  Contact your support personnel.

Wyskakuje finish w ramce instalatora i na pulpicie wciskam ikonkę pojawia się logo gry - ładuje gre i wyskakuje ramka z tex: Error '429': Activex component can't create object.

Płytka jest nowa ,nie śmigana i z innymi starszymi grami w które grałem na starym dzieje się to samo. Nie mam na to strasznego parcia ,ale niekiedy pograłbym jeszcze w te gry jak jest czas ,a może rozwiązanie jest proste Dzięki za cheć pomocy.

 

(2012/11/27 12:53)

Wonski79


Spróbuj uruchomić gry jako administrator. I zdejmij kontrolę konta użytkownika. Powinno pomóc.
(2012/11/27 13:00)

teo


Wczoraj już praca .W nocy próbowałem i nie bardzo dałem radę .Mogę kolego o jakieś bliższe wskazania jak i gdzie wejść by zdjąć tą kontrole konta użytkownika.Nie chcę sobie czegos zprzestawiać w swoim kompie,a jak pisałem jestem laikiem komputerowym.Z góry dziekuje. (2012/11/28 10:40)

Wonski79


W panelu sterowania wchodzi się w konta użytkowników , z lewej strony powinno być menu gdzie należy wybrać Zmień ustawienia kontroli konta użytkownika i tam suwaczkiem zjeżdżasz na sam dół. Komputer wyświetli info żeby ponownie uruchomić komputer.

Z uruchamianiem jako administrator jest tak. Wrzucasz plytę ale jak się odpali automatycznie to wyłączasz program. Wchodzisz na napęd CD > eksplorujesz go > wybierasz prawym klawiszem plik programu  i wybierasz opcje uruchom jako administrator.

mam nadzieje że rozwiałem wątpliwości.

Pozdrawiam (2012/11/28 10:52)

Wachta


Nie wystarczy kliknąć plik prawym przyciskiem myszy, następnie wybrać właściwości i następnie wybrać zakładkę "zgodność" i tam wybrać opcję "uruchom ten program zgodności z: "? (2012/11/28 15:59)

Wonski79


Windows 7 posiada większe zabezpieczenia niż poprzednie wersje windy. Dlatego tez często blokuje dostęp instalatorom do katalogów systemowych. A jak wiadomo instalatory potrzebują czasem wrzucić jakiś plik *.dll do katalogu systemowego lub utworzyć jakiś katalog. Gry i programy pisane pod starsze systemy nie maja zaimplementowanych funkcji które potrafią odblokować windows7 dlatego tez sypią błędami i nie mogą się uruchomić. A jak uda się zainstalowac to brakuje im plików lub dostępu do plików.
Możliwe że w niektórych przypadkach wystarczy wybrać opcje zgodności z windows xp ale proponował bym użycie większych uprawnień. (2012/11/28 16:22)

teo


Dzięki serdeczne za wszystkie podpowiedzi .Udało się jedną odpalić w drugiej dalej wyskakuje błąd .Może ta płytka nowa ,a felerna.pozdrawiam (2012/11/29 10:17)