Starorzecze -skuteczne wędkowanie

/ 16 odpowiedzi
Witam koleżanki i kolegów
Mam pewien problem z przechytrzeniem ryb w starorzeczu rzeki Omulew pod Ostrołęką w miejscowości Białobrzeg Dalszy. Nie jest ono duże, średnia głębokość oscyluje między 0,5 a 1 m latem jest bardzo mocno zarośnięte lecz są tam małe luki pomiędzy roślinnością.
Występują tam bardzo dorodne płocie, jazie, karasie, wzdręgi i liny. W zeszłą wiosnę i lato próbowałem coś tam złowić lecz wyniki miałem bardzo mizerne. Na kilka wyjść miałem jedną płoć, jedną wzdręgę, kilka karasi, uklejek i okonków.Łowiłem na pinkę, białe robaki, chleb, ciasto i nęciłem mieszanką zanęty uniwersalnej trapera, bułki tartej, i pinki.
Chciałbym się dowiedzieć jak dobrać się do tych wodnych mieszkańców tego tajemniczego bajorka wiosną kiedy roślinność nie jest jeszcze aż tak rozwinięta.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
pmizera87


Warto spróbować na czerwone robaki kompostowe. Nie wymienił ich Pan wśród swoich przynęt. Na moich łowiskach ryby je uwielbiają, podczas gdy kukurydzę ignorują zupełnie. (2013/03/06 21:03)

Kasztaniak


Nie znam miejsca i okolicy ale na wiosnę to proponowałbym po pierwsze. Odchudzic zestaw, na który kolega łowi przypon 0,10 ( 0,08) żyłka gł. 0,12, 0.14. Po drugie nie stosowac zanęty uniwersalnej z bułką tartą.. Jeśli już ma byc tanio to zanęta Lorpio płoc black i do tego 2 kg ziemi (bo uciągu chyba nie ma, a zanęty nawet może byc mniej niż 1 kg, ważne jest podanie zanęty i robaczków) u mnie wchodzą w tą zanętę wiosną ładne ryby, ( a kolega twierdzi że tam takie są). Z przynęt na wiosnę proponuję zrezygnowac z chleba czy ciasta. Pinka, czerwony robak czy ochotka to zdecydowanie lepszy wybór. Z dobrym przygotowaniem zestawu i łowiska ( ja łowiłbym najpierw na tym 1m) myślę że może to przynieśc jakiś inny skutek. (2013/03/06 21:29)

lynx


Pisze, że jest mocno zarosnięty to jak to bedzie z tym przyponem 0,10 jak rybka pójdzie w bok. (2013/03/06 21:43)

MadmaxM4


łapałem na podobnym miejscu, głębokość maks 1m. zarosniete makabrycznie ale luki sie pojawiały. to takie rozlewisko na rzeczce w pobliżu której były stawy hodowalane i miejsowi dobrze wiedzieli że sa tam ryby tylko ze złapaniem w badylu było gorzej. i ja to załatwiłem tak. z braniami było nedznie aż upatrzyłem dwie miejscówki, głębsza i płytsza pare metrów od brzegu w lukach w badylu. i teraz najlepsze pewnie smiechu troche bedzie mianowicie kij spiningowy, waggler i plećka do samego haka. nedzenie przyniosło efekt, rybki sie skupiły w pobliże tych miejsc i takie karpiki po 1.5kg sie pojawiły które nawiały ze stawów. plecionka załatwiła sprawe siłowego holu.

jak dla mnie zanec troche wybrane miejsca, jak je wycwiczysz na stołówce to i na haczyk zaczna wchodzic.

(2013/03/06 21:53)

Kasztaniak


 Nie jest ono duże, średnia głębokość oscyluje między 0,5 a 1 m
latem
jest bardzo mocno zarośnięte lecz są tam małe luki pomiędzy roślinnością.



Skoro latem to latem, A po zimie myślę, że nie ma zbyt bujnej roślinności. Czytanie ze zrozumieniem.

(2013/03/06 21:58)

MadmaxM4


 Nie jest ono duże, średnia głębokość oscyluje między 0,5 a 1 m
latem
jest bardzo mocno zarośnięte lecz są tam małe luki pomiędzy roślinnością.



Skoro latem to latem, A po zimie myślę, że nie ma zbyt bujnej roślinności. Czytanie ze zrozumieniem.



wypowiedz tyczy sie do???? czego własciwie??? (2013/03/06 22:02)

Kasztaniak


 Nie jest ono duże, średnia głębokość oscyluje między 0,5 a 1 m
latem
jest bardzo mocno zarośnięte lecz są tam małe luki pomiędzy roślinnością.



Skoro latem to latem, A po zimie myślę, że nie ma zbyt bujnej roślinności. Czytanie ze zrozumieniem.



wypowiedz tyczy sie do???? czego własciwie???



Do postu kolegi Lynx. 

(2013/03/06 22:05)

89krzysztof


Zanęta pod kolor dna, cienki przypon, bo woda przejrzysta po zimie, spławik delikatny i mięsko na haku, czerwone, białe, ochotka ...  (2013/03/06 22:06)

MadmaxM4


 Nie jest ono duże, średnia głębokość oscyluje między 0,5 a 1 m
latem
jest bardzo mocno zarośnięte lecz są tam małe luki pomiędzy roślinnością.



Skoro latem to latem, A po zimie myślę, że nie ma zbyt bujnej roślinności. Czytanie ze zrozumieniem.



wypowiedz tyczy sie do???? czego własciwie???



Do postu kolegi Lynx.

i wszystko jasne


(2013/03/06 22:07)

new-blaszak-bar


a ja spróbował bym jeszcze inaczej 3-4 dni przed wyjściem na ryby nęcił bym kukurydzą i czerwonym krojonym robakiem oczywiście nie w jakiś dużych ilościach np.puszka kukurydzy i objętościowo tyle samo gnojaków ;) (2013/03/07 12:11)

Kubaaa


Ja spróbował bym na bata - 6,7 metrów.Zestawy różne.Mam tu na myśli różna grubości żyłek głównych i przyponów oraz wielkości haczyka.Spławik raczej delikatny.Jeżeli chcesz łowić ładniejsze ryby nęć pszenicą , pęczkiem i kukurydzą na na haczyk pszenica, kukurydza ( małe ziarenko) lub robaczki. (2013/03/07 13:10)

lynx


 Nie jest ono duże, średnia głębokość oscyluje między 0,5 a 1 m
latem
jest bardzo mocno zarośnięte lecz są tam małe luki pomiędzy roślinnością.



Skoro latem to latem, A po zimie myślę, że nie ma zbyt bujnej roślinności. Czytanie ze zrozumieniem.


Będę się z tobą spierał. To co na wierzchu to umarznie i zaczyna gnić ale to co jest pod wodą to zostaje  i z tego wyrastaja nowe rośliny.
Dzisiaj, podbierakiem, zbierałem glony z oczka i na dole jest pełno badyli z tych umarzniętych roslin. Powierzchnia, rzeczywiscie, jest czysta ale ryba idzie w dół a nie do góry.
Jeżeli mi nie wierzysz to wejdź i sprawdź bo ja nieraz sprawdzałem. Niektóre wiotkie glony to gina calkowicie. Jeżeli w lecie jest oczko wśród roslin to znaczy, że dno jest czyste ale tam gdzie w lecie były rośliny to zawsze zostają pozostałości, większe lub mniejsze.
Jeszcze sclerosis multiplex mną nie rządzi i to co czytam to potrafię pojąć i zrozumieć. Nikt nie mówi o bujnej roslinnosci tylko co będzie jak ryba pójdzie w bok w te stare krzaczory co są pod wodą czy tak trudno pojąć.Zwłaszcza jakj woda jest płytka to idzie w bok.
Zaraz po tobie ktoś pisał, że wyciąga ale na mocniejszą plecionkę a przecież i ja tak pisałem.
Nie musi być duża ryba aby zerwać przypon 0,10 mm. To co pisze, że obciążenie ma 4 kg to na spokojnej wodzie i z hamulcem. Łowię na starorzeczach to trochę mam pojęcie faciu. (2013/03/07 15:34)

Kasztaniak


Nie jestem Faciem zadnym. A poza tym zamiast krytykowac może sam dałbyś koledze jakieś wzkazówki skoro masz na te tematy taką wiedzę?? I nie unoś się tak od razu. Pisałem że nie znam miejsca? Pisałem, chociaż łowie na tych z krzakami i bez, tylko podpowiadam to co wiem i jak ja łowie wiosną. Dla mnie możecie łowic na żyłki trzydziestki i plecionki nawet 0,20. Ja dobrze wiem jakie ryby można wyciągnąc na przypon 0,10 i jakoś W BOK mi nie uciekały. Dziękuję za wymianę zdań. Pzdr.   (2013/03/07 16:27)

lynx


Nie jestem Faciem zadnym. A poza tym zamiast krytykowac może sam dałbyś koledze jakieś wzkazówki skoro masz na te tematy taką wiedzę?? I nie unoś się tak od razu. Pisałem że nie znam miejsca? Pisałem, chociaż łowie na tych z krzakami i bez, tylko podpowiadam to co wiem i jak ja łowie wiosną. Dla mnie możecie łowic na żyłki trzydziestki i plecionki nawet 0,20. Ja dobrze wiem jakie ryby można wyciągnąc na przypon 0,10 i jakoś W BOK mi nie uciekały. Dziękuję za wymianę zdań. Pzdr.  

Przepraszam za facia. (2013/03/07 16:44)

MadmaxM4


dodam cos do tych krzaków na których ja łapałem i zgodze sie z tekstem że pa przypon 0.10 da sie wyciagnac cos z badyl ale osobiście nie specjalnie wiem jak szybko zawrócic rybe zaraz po braniu jak idzie w badyla. gdy poczuje zdecydowany opór to fakt zawróci sie. i dlatego stosuje na takich miejscach plecionke. nie dumam czy tym razem mi sie uda czy nie. inna sprawa że z odległości 30 metrów nawet długa wedka jej tak łątwo nie wymanewrujesz. a znowu celny rzut w mała dziure w badylu zapewniał mi kijek spiningowy. i fakt na wierzchu roślinek może nie widac, podobnie jak gałęzi itp a co jest pod woda dowiesz sie w trakcie holu jak ryba znajdzie miłe miejsce do zaczepu.

jak sie myle to poprawcie. jak mawiaja : potrzeba matka wynalazców, stad mój conajmniej dziwny acz skuteczny sposób na połów w takich miejscach.

(2013/03/07 18:33)

AntoniM


dziękuję za tyle porad postaram zastosować się do wyżej wymienionych strategii i postaram się je wszystkie wypróbować jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam (2013/03/07 20:49)