Starorzecze Bugu w Czarnowie

/ 7 odpowiedzi

Starorzecze Bugu w Czarnowie czy warto na spining jak tak to jakie przynęty blachy,ripery.twistery,obrotówki. I czy jest tam jakiś sens próbować złowić suma.Za porady serdecznie dziękuje.

 

modus


Jest totalna bryndza. (2012/11/10 17:38)

lysywedkowicz


Tam suma ? Daj spokój. A skąd taki pomysł ?Szczupaka owszem i to gęsto jak trafisz dzień, ale nie suma.
A propos szczupaka - był już , czy jeszcze nie ? (2012/11/10 20:39)

vel Rico


Witam.

Drogi kolego z sumem bym się tam nie rozpędzał, bo osobiście i nie tylko nie znam nikogo kto by tam nawet przez totalny przypadek tego jegomościa złowił. W odniesieniu do Twojego drugiego wątku , czyli szczupaka , to owszem jest, ale teraz zaczną się schody.

Otóż w największym stopniu przedstawiciele tego gatunku wydobywane z wody są na żywcówki, niejednokrotnie w ilości przekraczającej niejednokrotnie dwie na jednego " wędkarza". Z pytania wywnioskowałem iż Twoją metodą jest spinning , tak więc jeżeli uda Ci się wcisnąć pomiędzy boje z żywcami na szubiennicy - jak najbardziej polecam

Ja na tym starożeczu efekty miałem na obrotówki, a dokładniej na coca-colę nr 4 firmy HRT , oraz na Effzetta nr 4 typu Aglia z czarną paletką w żółte kropy. Wielu kolegów twierdzi że skuteczne są tam woblery , ale od 5 lat nie udało mi się na nie skusić wymiarowego osobnika...

Jeżeli chciałbyś przy okazji polowania na szczupłego odpocząć , zdecydowanie odradzam wycieczkę nad ten akwen w weekend. W tygodniu ludzi jest sporo minej , nad wodą spokojniej , a i widowiskowe ataki małych boleni przyprawiają o ciarki :-)

Pozdrawiam

(2012/11/14 10:30)

getka


Witam.

Drogi kolego z sumem bym się tam nie rozpędzał, bo osobiście i nie tylko nie znam nikogo kto by tam nawet przez totalny przypadek tego jegomościa złowił. W odniesieniu do Twojego drugiego wątku , czyli szczupaka , to owszem jest, ale teraz zaczną się schody.

Otóż w największym stopniu przedstawiciele tego gatunku wydobywane z wody są na żywcówki, niejednokrotnie w ilości przekraczającej niejednokrotnie dwie na jednego " wędkarza". Z pytania wywnioskowałem iż Twoją metodą jest spinning , tak więc jeżeli uda Ci się wcisnąć pomiędzy boje z żywcami na szubiennicy - jak najbardziej polecam

Ja na tym starożeczu efekty miałem na obrotówki, a dokładniej na coca-colę nr 4 firmy HRT , oraz na Effzetta nr 4 typu Aglia z czarną paletką w żółte kropy. Wielu kolegów twierdzi że skuteczne są tam woblery , ale od 5 lat nie udało mi się na nie skusić wymiarowego osobnika...

Jeżeli chciałbyś przy okazji polowania na szczupłego odpocząć , zdecydowanie odradzam wycieczkę nad ten akwen w weekend. W tygodniu ludzi jest sporo minej , nad wodą spokojniej , a i widowiskowe ataki małych boleni przyprawiają o ciarki :-)

Pozdrawiam


mylisz się kolego wiosną przy nas koleś złowił suma 120 cm na żywca nieźle go powoził na małej łódeczce. Teraz woda mniejsza niż wiosną wiec raczej ciężko ale jakbyś znalazł dól to może by się czaił jeszcze sumek. 

(2012/11/14 11:47)

Wonski79


A w tych starorzeczach są ładne dołki. Chociaż na suma radził bym raczej rzekę. (2012/11/14 12:53)

piotrekwks


ja jakis tydzien temu trzy wymiarowe szczupaczki na czarnowie,na zywca zlapalem :)a tydzien wczesniej ladnego garbuska na blache,o sumie tam nie slyszalem (2012/11/15 10:35)

piotrekwks


Panowie odwiedzal ktos Czarnów w ostatnim czasie ?bierze cos ? ja bylem ostatnio na godzinke na spinning ale nic nie bralo :) (2013/07/28 12:05)