Zaloguj się do konta

Starorzecze - łowienie na blachę - krzaki i uwady

utworzono: 2012/04/22 17:27
bunio14

WitamMam pytanie ostatnio byłem na rybach i zauważyłem starorzecze postanowiłem tam zarzucić kilka razy na obrotówkę i poczułem uderzenie złapałem szczupaka (60 cm).Ale problem polega w tym, że tam sporą taflę wody pokrywają lilie i źle się wędkuje.Dlatego chciałbym się zapytać na co tam łowić?
Z góry dziękuje i pozdrawiam [2012-04-22 17:27]

adamek19969

WitamMam pytanie ostatnio byłem na rybach i zauważyłem starorzecze postanowiłem tam zarzucić kilka razy na obrotówkę i poczułem uderzenie złapałem szczupaka (60 cm).Ale problem polega w tym, że tam sporą taflę wody pokrywają lilie i źle się wędkuje.Dlatego chciałbym się zapytać na co tam łowić?
Z góry dziękuje i pozdrawiam

spróbuj kotwicą to zerwać ;) ja mam zrobioną z dużych gwoździ do tego gruby sznur od prania. ostatnio wyciągnąłem metrowy pień na nią :)  [2012-04-22 17:46]

Droga młodzieży, nie niszczymy roślin wodnych.   Drapieżniki lubią zarośnięte miejsca dlatego właśnie tam biorą. Zniszczysz rośliny to nie będzie kryjówek i tym samym nie będzie ryb. Przypominam jednocześnie że sezon na Szczupaki jeszcze się nie zaczął.  http://www.szczupak.org/imgs/szczupak1.jpg

[2012-04-22 18:06]

bunio14

wiemale ja łowiłem na małą obrotówkę i chciałem się z okoniem pobawić.a szczupak do wody wrócił [2012-04-22 18:17]

bunio14

wiemale ja łowiłem na małą obrotówkę i chciałem się z okoniem pobawić.a szczupak do wody wrócił

a poza tym chce nazbierać troszkę informacji bo ja tam dopiero za ok 2 tygodni będę jechał jak się sezon ochronny skończy :) [2012-04-22 18:19]

z@mela

Teraz juz lilie ??? nie za prędko   bo u mnie jeszcze lisci nawet nie widać .

Jak rosną  "kapelony"  to sie ciesz  bo to swietne miejsce do lowienia  szczupaków linów i wzdręg  a jak  jest tych roslin  za duzo to  musiałbys wyciąc  tunel   ja robie to tak   ze  naostrzylem  stary sierp   ze jest ostry jak brzytwa  i zamiast drewnianego trzonka  przyspawalem  śrubę  którą  wkręcam  do sztyla od podbieraka 4m i w ten sposob przy samych  korzeniach wycinam same liście.
O zniszczenie  roslin nie ma co sie martwić bo  maja one tak rozbudowana  sieć korzeni  ze  nawet gdybys wycial wszystko to nastepnego roku normalnie wyrosną  w sumie to  niezniszczalna   roslina w  naturalnych zbiornikach :)
[2012-04-22 19:24]

egzekutor

kup małe popery do 12 cm są skuterczne oraz na zarośniete szczupakowe miejsca polecam obrotówke corony marabut pływa około 2 cm pod taflą wody [2012-04-22 20:08]

bunio14

kup małe popery do 12 cm są skuterczne oraz na zarośniete szczupakowe miejsca polecam obrotówke corony marabut pływa około 2 cm pod taflą wody

dziękuje za odpowiedź mam 2 popery (jeden to salmo rover i drugiego ale modelu nie pamiętam)ale co sądzicie o żywcu?czy dam się nada?
głębokość starorzecza 1-1,50 [2012-04-27 15:51]