Starorzecze Wisły na Podgórzycach - jak tam teraz

/ 13 odpowiedzi

Witam :)

Czy ktoś z Was łowił ostatnio na starorzeczu Wisły w Podgórzycach? Nie byłem tam już kilka lat i nie wiem, jak wygląda woda i czy jest tam jakaś ryba...

Kilka lat temu zaczęło zarastać bardzo - ciekawy jestem, jak jest teraz i czy są jeszcze tam takie szczupaki i okonie jak kiedyś :)

kojot300

Ja byłem około 3 tygodni temu. Niestety bez wyników, zresztą wtedy nie tylko ja byłem zerowy, ale pozostała część wędkarzy też. Najlepiej pojechać tam z żywcem bo na spining troche za bardzo zarośnięte. Zresztą poczekajmy aż opadnie zielsko to i na spining sie tam połapie. (2010/11/13 09:26)

kajacek

A na której części starorzecza byłeś??? Za wałem na tzw. "żółtej wodzie" koło śluzy czy też przed wałem na jednym z tych trzech części przedzielonych groblami???

Mnie najbardziej interesuje ta środkowa część przed wałem - między tymi groblami - tam zawsze miałem dobre efekty z pontonu na spinning :); chociaż ta część przy wale też nie jest zła, ale musi zielsko opaść i dopiero tam można porzucać...

(2010/11/15 11:42)

kojot300

Ja byłem za wałem. Przed wałem nigdy nie łapałem. Wogóle myślałem że te wody są przez kogoś dzierżawione. (2010/11/17 20:55)

parkowa74a

Witam

Byłtam ktoś kiedyś na lodzie?Pozdrawiam

(2010/12/19 23:49)

krzysztofprokopczyk

witam szczupaka jest sporo jak i okonia ale teras powstal problem rzeby morzna bylo lapac na podgurzycach trzeba doplacić sto piętnaście zl (2011/02/07 07:53)

MKwiatusz3K

Nie trzeba. Jak jestes w PZW Radom to sie dowiedziałem że tam jeszcze wolno łowić ale na Wisle poniżej ujścia Pilicy juz nie. (2011/04/08 10:16)

krzysztofprokopczyk

jestem tam dosyć często ostatnio nic nie brało pogoda do bani wcześniej brały ładne linki i karasie leszcze  (2011/07/07 07:04)

dany21

Musisz zgłosić się do swojego koła i wtedy ono pokieruje Cię na szkolenie strażników które odbywa się w Radomiu. Wasz prezes koła jest strażnikiem to zgłoś się do niego. (2011/07/27 14:15)

krzysztofprokopczyk

panowie czy ktoś wie co się dzieje z SSR łowie ryby dosyć często ale żebym spotkał jakiegoś strażnika to by chyba było święto nie wiem może jest ich tak mało że nie dają rady wszędzie dotrzeć a kłusownictwo się powiększa gdzie nie pojadę  to zawsze spotkam jakiegoś kłusownika czy na rzece czy jeziorze zastawiają sieci bębny skrzydlaki i sznury co damy radę to z kolegami ściągniemy ale niestety wszędzie się nie da trzeba by mieć łódkę aby wszędzie można było dotrzeć a ryb coraz mniej mam nadzieje że to się zmieni bo niedługo nie będziemy mieli co łowić pozdrawiam (2011/09/09 18:47)

MKwiatusz3K

Problem jest taki że jest za mało strażników na ilość wód. Priorytetem jest Wisła i tez nie wszystkie odcinki, Domaniów, Siczki, Pionki i kilka innych wód należących do okręgu na Pilicę i mniejsze wody jeziorka nie zaglądają
Jak tam na starorzeczu dzieje się coś??  (2011/09/21 09:09)

krzysztofprokopczyk

siemanko teraz biorą nawet przyzwoite szczupaki jak się trafi na dzień to jest nawet kilka brań zawsze się coś złapie niema co narzekać jest lepiej jak w zeszłym roku nie są to jakieś okazy biorą takie od 2 kg  do 3 kg ale są wymiarowe pozdrawiam narka  (2011/10/14 17:42)

mlody009

Witam serdecznie,
 chciałbym odświeżyć temat czy cos sie dzieje na tych wodach ?? i jak tam jest z dojazdem? nigdy tam jeszcze nie byłem,a chciałbym sie tam wybrać bo  dużo  słyszałem  o tej wodzie za wałem. pzdr (2013/11/11 18:30)