Zaloguj się do konta

Starorzecza w rejestrze łowisk

utworzono: 2014/07/21 16:12
home96

Witam mam pytanie gdyż jestem jeszcze początkujący a nie znam tematu dotyczącego starorzeczy a mianowicie:
Czy dane starorzecze musi być ujęte w wykazie rzek żeby można tam wędkować czy dane starorzecze wlicza się do rzeki(I jak mam ujęty odcinek rzeki to wliczają się tam starorzecza)?

[2014-07-21 16:12]

zielony401

Ujęte raczej nie musi, ale myślę że karta wędkarska i aktualne opłaty obowiązują Cię jak najbardziej. Ryba w starorzeczu jest z rzeki którą teoretycznie zarybia pzw więc obowiązują zasady jak na rzece:) Co do ujętego odcinka to raczej się nie wliczają i nie obowiązują Cię jakieś specyficzne zasady np. inne wymiary ochronne, limity itp. ustalone na danym odcinku. Jednakże zasady ustalone w regulaminie amatorskiego połowu ryb są ciągle aktualne. pozdrawiam. połamania kija (jak zwykle na plecach działaczy) :) [2014-07-23 21:32]

zenfr

Ujęte raczej nie musi, ale myślę że karta wędkarska i aktualne opłaty obowiązują Cię jak najbardziej. Ryba w starorzeczu jest z rzeki którą teoretycznie zarybia pzw więc obowiązują zasady jak na rzece:) Co do ujętego odcinka to raczej się nie wliczają i nie obowiązują Cię jakieś specyficzne zasady np. inne wymiary ochronne, limity itp. ustalone na danym odcinku. Jednakże zasady ustalone w regulaminie amatorskiego połowu ryb są ciągle aktualne. pozdrawiam. połamania kija (jak zwykle na plecach działaczy) :)
Gdybyś kolego przeczytał prawo wodne i ustawe o rybactwie śródlądowym ,a do tego rozporzadzenia MR to twoja odpowiedż byłaby inna Polecam "Rybanaga blogspot com"Do rana zdążysz przeczytać.Miłej lektury.Dobranoc.
[2014-07-23 23:12]

zielony401

Napisałem że myślę że.... to nie jest stwierdzenie że tak jest w rzeczywistości. [2014-07-24 10:42]