Starorzecza w rejestrze łowisk

/ 3 odpowiedzi
Witam mam pytanie gdyż jestem jeszcze początkujący a nie znam tematu dotyczącego starorzeczy a mianowicie:
Czy dane starorzecze musi być ujęte w wykazie rzek żeby można tam wędkować czy dane starorzecze wlicza się do rzeki(I jak mam ujęty odcinek rzeki to wliczają się tam starorzecza)?

zielony401


Ujęte raczej nie musi, ale myślę że karta wędkarska i aktualne opłaty obowiązują Cię jak najbardziej. Ryba w starorzeczu jest z rzeki którą teoretycznie zarybia pzw więc obowiązują zasady jak na rzece:) Co do ujętego odcinka to raczej się nie wliczają i nie obowiązują Cię jakieś specyficzne zasady np. inne wymiary ochronne, limity itp. ustalone na danym odcinku. Jednakże zasady ustalone w regulaminie amatorskiego połowu ryb są ciągle aktualne. pozdrawiam. połamania kija (jak zwykle na plecach działaczy) :) (2014/07/23 21:32)

zenfr


Ujęte raczej nie musi, ale myślę że karta wędkarska i aktualne opłaty obowiązują Cię jak najbardziej. Ryba w starorzeczu jest z rzeki którą teoretycznie zarybia pzw więc obowiązują zasady jak na rzece:) Co do ujętego odcinka to raczej się nie wliczają i nie obowiązują Cię jakieś specyficzne zasady np. inne wymiary ochronne, limity itp. ustalone na danym odcinku. Jednakże zasady ustalone w regulaminie amatorskiego połowu ryb są ciągle aktualne. pozdrawiam. połamania kija (jak zwykle na plecach działaczy) :)




Gdybyś kolego przeczytał prawo wodne i ustawe o rybactwie śródlądowym ,a do tego rozporzadzenia MR to twoja odpowiedż byłaby inna Polecam "Rybanaga blogspot com"Do rana zdążysz przeczytać.Miłej lektury.Dobranoc. (2014/07/23 23:12)

zielony401


Napisałem że myślę że.... to nie jest stwierdzenie że tak jest w rzeczywistości. (2014/07/24 10:42)