Stare przynęty naturalne

/ 11 odpowiedzi
Mam pytanie: co stało się z łowieniem na te przynęty o których starsi opowiadają? czemu nikt nie łowi juz na te tradycyjne metody? a jeśli ktoś łowi to prosze je opisać . Lubie łowić inaczej niż norma na łowisku. już nudzi mnie łowienie na białe robaki. Chcem czegoś nowego. Z góry dziękuje za rady.
von_trzmielke


Zapomnianą przynętą jest larwa chruścika.
Nie wiem dlaczego - jest bardzo skuteczna.
Na moim blogu znajdziesz wpis "Chruścik przynęta na małe rzeki"
Zapoznaj się. (2009/05/29 11:41)

u?ytkownik3921


W moich stronach nadal używamy różnych naturalnie występujących przynęt. Co prawda większość wędkarzy po prostu z wygody o nich zapomina. Oprócz wspomnianych larw chruścików(kłódek) najczęściej łowię na larwy jętki, chrabąszcze gryczane(płoć, leszcz, kleń), pędraki chrabąszcza majowego, larwy korników,larwy znajdujące się w suchych łodygach łopianu(zapomniałem nazwy). Oczywiście pijawki, one przechodzą ostatnio renesans ;-) Z roślinnych nieco zapomnianych-łubin (szczególnie gotowany z miodem),cieciorka. Jest jeszcze linowy przysmak-bułka moczona w słodkiej wódce(np. anyżówce). Anyż lub kłącze dzięgiela dodaje się także do zanęty. (2009/05/29 16:02)

withanight88


ja równiez larw chruscika uzywam- bardzo dobra przyneta! (2009/05/29 16:34)

Matys24


Jak to jest z tymi pijawkami? jak i co na to łowić. co do kłódki to już jestem z nimi na ty ;-). dziękuje za cenne rady. (2009/05/29 17:00)

u?ytkownik3921


Temat pijawki już kilkakrotnie był poruszany na forum. Co można na nią złowić?-ciężko powiedzieć raczej która ryba ich nie lubi ;-) Najczęściej stosowana jest na klenia, jazia, lina i leszcza, ale również suma, okonia. Zakłada się ją na haczyk podobnie jak czerwone robaki, chociaż moim zdaniem najłowniejsza jest przekłuta w jednym miejscu ok. 3/4 długości licząc od przyssawki. Poza tym niektórzy odrywają przyssawkę-daje to efekt wabiący i nie pozwala pijawce na chwytanie się roślin, czy innych przedmiotów na dnie(czasem ryb). Oczywiście można również założyć pęczek mniejszych pijawek. Pamiętać należy,że w Polsce jest chroniona pijawka lekarska (rzadko już występująca w naturalnym środowisku), więc jako przynętę możemy stosować wyłącznie inne gatunki. (2009/05/29 18:16)

mydi


na swoim blogu opisalem metody polowu na ziemniaki kobuchy zobacz ocen jesli interesuja cie nietypowe przynety napisz znam kilka sam je stosuje (2009/05/29 18:35)

angelika


No ja tez lubię łowić na larwy chruścika i sprawdza się to jak inne przynęty zawodzą. Stosują też pijawki ale ja ich nie używam ale podobno są bardzo skuteczne. Pozdrawiam ;* (2009/05/29 19:55)

rysiek38


zwykly kawalek skórki z chleba,pęczak,kopane czerwone,kartofelek oczywiście gotowany w skórce i ryż prażony no a na linka i karasia złotego serek topiony no a najbardziej uniwersalna na WSZYSTKO jest ochotka (2009/05/29 22:08)

u?ytkownik8030


Połowy na stare przynęty (drzewiej stosowane) straciły nieco sensu. Stało sie to przez bezmyślność wędkarzy. Presja wędksarska oraz stosowanie ton zanęt i przynęt "sklepowych" spowodowało zmiany w upodobaniach ryb. Kiedyś łowiło sie karpie na kulki z chleba, teraz jest to wyczyn na miarę cudu. Jest wiele przynęt, które zostały zapomniane. Ale są jeszcze wody, gdzie takie stare gusła przynoszą efekty. PDK. (2009/05/29 22:42)

kazik


Na wiosnę stosuję Chruściki , czerwone robaki , rosówki , korniki ( zbierane z powalonych drzew pod kora) , Kiełże , Białe robaki , następnie tak w połowie mają zaczynam przechodzić na płatki owsiane , pęczak , kukurydzę , groch , pszenicę, ziemniaka , ciasta robione z chleba , kaszy mannej mąki kukurydzianej .W jesieni z powrotem powracam na przynęty zwierzęce no i żywca lub martwą rybkę. Poza białymi robakami i ciastami w proszku nie kupuje przynęt . Zanętę staram się również robić sam i tylko kiedy mam szybki wyjazd to zakupuję gotową ale zawsze mieszam z jakimiś naturalnymi składnikami jak mielone płatki owsiane , mielona kukurydza lub otręby które staram się mieć zawsze zakupując na targu większą ilość. (2009/05/29 23:26)

Matys24


wiele się nauczyłem przyznaje że sporo nie wiedziałem. Wszystkim dziękuje i pozdrawiam (2009/05/31 15:17)