Zaloguj się do konta

Stara studnia

utworzono: 2012/08/11 19:34
KAMUSIA

Witam Was, mam do Was małe pytanie...
Posiadam na działce starą dużą choć w zasadzie płytką studnie, jest ona wykonana z kamieni, trochę obrośniętą mchem na tychże kamieniach. Mój brat jakieś 7 lat temu przyniósł do domu z jeziora jakieś ryby, najprawdopodobniej karasie... Ostatnio okazało się że te ryby żyją tam do dnia dzisiejszego i są w bardzo dobrym stanie.
Moje pytanie to czy istnieje jakaś szansa zarybienia tej studni jakimiś rybkami hodowlanymi, czy raczej marne, jeśli tak to jakim rybom byłoby tam najlepiej?;)
Pozdrawiam.
[2012-08-11 19:34]

kamil11269

ja bym nie męczył ryb w studni
ja tez miałem tam karasie i po prostu wrzuciłem spławik i czerwonego robaka i wyciągałem jednego za drugim i wpuściłem do pobliskiego stawu, który już teraz jest niestety wysypiskiem śmieci.
[2012-08-11 16:19]

tomczyk001

Myślę, że inne ryby niż karasie nie przeżyją w studni, ja w studni też mam karasie i masę uklejek ;)
[2012-08-11 19:59]

Jack14

Nie bardzo wiem co "ty,wy" nazywacie studnią i jakie ukleje by w niej przeżyły. [2012-08-11 21:17]

Ryby będą żyły, ale ze względu na małą przestrzeń życiową nie będą rosnąć. Kiedyś, jak byłem dzieckiem, mój kolega miał właśnie taka płytką studnię a w niej kilka rybek. Kilka lat chodziliśmy je oglądać. Zawsze były takie same jak wcześniej. Nie urosły. Potem studnię ktoś zlikwidował. W zasadzie była to studzienka do której spływała woda z łąki. Głęboka była chyba na ok.1.5 metra a średnica to był jakiś metr, może metr dwadzieścia. Te ryby się tam męczyły. [2012-08-12 14:02]

riko62

Witam. Mam na dzialce w ogrodzie starą przedwojenną studnie. Studnia jest zbudowana z kamieni ulozonych jeden na drugim dookoła.
W dwoch mijscach powstały wybrzuszenia. W mokrych latach istniała obawa ze ziemia rozmięknie i studnia sie zapadnie.
Studnia jest głeboka , zastanawiam sie jak by wygladala taka zawalka , jak gleboki lej po bombie???
Ktos moze coś napisac na ten temat??
Pozdrawiam riko62@poczta.onet.pl [2012-12-12 15:26]