Zaloguj się do konta

Stara wędka bambusowa.

utworzono: 2011/06/08 22:30
tomaszek2496

Witam kolegów ! Mam w domu taką stara około 20 letnia wedkę bambusową.Wędka jest jak najbardziej na chodzie:) Chciałbym się zapytać czy duży ciężar może ona wytrzymać.? A i jeszcze mam w niej metalowe przelotki. Czy można by było obkleić je np. Jakaś taśma czy czymś żeby żyłka się mniej zużywała ? [2011-06-08 22:30]

tomaszek2496

dzięki za odpowiedź :/ [2011-06-19 08:23]

ryukon1975

Gdybym znał odpowiedź na wszystkie pytania to bym był Bogiem.Nie znam odpowiedzi na twoje pytanie jak i inni koledzy.Wędzisko bambusowe to produkt stworzony w największej i najbardziej istotnej części przez naturę nie podaje ona ciężaru wyrzutowego czy innych parametrów kija.
Więc nie rozumie twojego zdziwienia że nikt nie może odpowiedzieć na twoje pytanie.
Do tego dochodzi to że jak piszesz jest stara nie wiadomo co przeszła,w jakich warunkach była przechowywana itd.
[2011-06-19 08:34]

tomaszek2496

Okey. Sorki. :)A co można zróbić z tymi przelotkami ? [2011-06-19 16:40]

zibik33

nie rób nic z metalowymi przelotkami , ja dwa lata temu wędkowałem jeszcze na taki bambus i nawet wyholowałem suma , może nie był zbyt duży bo 60 cm ale z holem nie było problemu do tego miałem kołowrotek Delfin , przyjemność i wspomnienia . widziałem nad wodą jeszcze wędkarzy , mlodych , którzy łowią na bambusy , wydaje mi się że dla przyjemności . Ja ten sprzęt cały czas trzymam , może kiedyś z sentymentu ponownie pojedzie nad wodę ......
[2011-06-19 18:19]

sebavito

kup sobie komplet porcelanowych przelotek, znajdź jakąś mocną nić, trochę lakieru i zmień na porcelanki :) albo zdejmij całkiem przelotki na samym szczycie umieść flagę Polski i tam gdzie będziesz łowił wbijaj wędkę w ziemię :) będzie Cię widać z daleka zawsze!!!
[2011-11-01 19:23]

J-A-C-E-K

Każda bambusówka jest gorsza od najgorszej węglówki. Są ciężkie, sztywne, i stosunkowo niskie cw. Jeśli sie bardzo upierasz, i poczuć smak łowienia trzydzieści lat temu to zrób jak kolega wyżej radzi. [2011-11-01 20:09]

niutek40

Dokładnie wczoraj widziałem jak starszy (pewnie) dziadek łowił na bambusówkie z wnuczkiem i to na spina . Wędka jakieś 3m kołowrotek niestety nie wiem blaszka na moje oko alga , dokładnie się nie przyglądałem po prostu byłem pod takim wrażeniem , że jeszcze ktoś na bambusa łowi przecież to była moja pierwsza wędka.A jeśli chodzi  o te przelotki to dokładnie tak jak kolega sebawito napisał dobra nić proponuję dratew potem polakieruj i bedzie cacy. [2011-11-01 20:48]

MarcelD

Każda bambusówka jest gorsza od najgorszej węglówki.


Chyba nie :)

http://www.fishingtackle24.de/product_info.php?pName=HardyGLADSTONE&manufacturers_id=166
[2011-11-01 21:33]