Stara muchówka - co z nią zrobić?

/ 6 odpowiedzi
Witam
Znalazłem już jakiś czas temu na strychu starą muchówkę. Jest już trochę wytyrana i sznur popękany. Wygląda mi ona na ręcznie klejoną wędkę bambusową. Chciał bym spróbować moich sił w wędkarstwie muchowym i moje pytanie brzmi.
Czy mogę wykorzystać tą wędkę, czy ona się do czegoś jeszcze nadaje. Oczywiście sznur zakupił bym nowy.
Chyba, że posiada ona już jakąś wartość kolekcjonerską to dałbym jej spokój. Mam nadzieje, że powiecie mi co to za sprzęt i poradzicie co z nim zrobić. Długość wędki to około 265cm. Na kołowrotku jest jakieś logo chyba ptak.

reszta zdjęć tutaj.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik26223


Witam
Znalazłem już jakiś czas temu na strychu starą muchówkę. Jest już trochę wytyrana i sznur popękany. Wygląda mi ona na ręcznie klejoną wędkę bambusową. Chciał bym spróbować moich sił w wędkarstwie muchowym i moje pytanie brzmi.
Czy mogę wykorzystać tą wędkę, czy ona się do czegoś jeszcze nadaje. Oczywiście sznur zakupił bym nowy.
Chyba, że posiada ona już jakąś wartość kolekcjonerską to dałbym jej spokój. Mam nadzieje, że powiecie mi co to za sprzęt i poradzicie co z nim zrobić. Długość wędki to około 265cm. Na kołowrotku jest jakieś logo chyba ptak.

reszta zdjęć tutaj.



Nie znam sie na wędkach muchowych ale z tego co widzę na fotkach klejonka ma wymienianą szczytówkę na szczyt.z włókna szklanego.gdyby to była oryginalna-nie uszkodzona wędka to mogła by być sporo warta.
Co do tego czy nada sie do nauki,na pewno tak lecz może być troszke ciężka (źle wyważona)
kołowrotek jeśli sprawny to można używać
sznur jeśli popękany musisz wymienić (2014/04/11 14:56)

wojtek-budziak


To prawda szczytówka z jakiegoś tworzywa ale wygląda na oryginalną (2014/04/11 15:21)

DelTor0


Spokojnie mozesz osdwierzyc taka wedeczke :) Muchowka bambusowa to kwintesencja fly fishingu! Wielu by sie zaskoczylo jak malo taki patyk wykonany porazdnie z bambusa wazy :)

A jak kolowrotek z ptakiem to moze polska Czapla? Mam bardzo podobny.

(2014/04/11 15:42)

wojtek-budziak


a czy mógłby ktoś podać jakiś przedział cenowy ile ona może być warta. Trochę szkoda ale może gdybym ją sprzedał to za tą kasę, ewentualnie coś dokładając kupiłbym nowoczesną wędkę z osprzętem. (2014/04/11 16:10)

DelTor0


a czy mógłby ktoś podać jakiś przedział cenowy ile ona może być warta. Trochę szkoda ale może gdybym ją sprzedał to za tą kasę, ewentualnie coś dokładając kupiłbym nowoczesną wędkę z osprzętem.


W twoim przypadku watpie zeby byla duzo warta. No chyba ze znajdziesz gdzies napis House of Hardy i numer seryjne :D Nie wiem czy ktos dalby za nia wiecej niz 100 zeta. Ostatnio widzialem klejonke Hardego odswierzona na licytacji za okolo 150zl, ale za ile w koncu poszla to nie wiem, ale zgaduje ze kolo 500+ zl (ale wedka podpisana, odswierzona, numer seryjny i oryginalny pokrowiec)

Topowe bambusowe muchowki sprzedaja sie za 4000 dolcow i wiecej ;)

(2014/04/11 16:31)

wojtek-budziak


Dzięki za odpowiedź. W takim razie zachowam ją dla siebie na pamiątkę, a wędkarstwo muchowe będzie musiało jeszcze trochę poczekać :). (2014/04/11 16:43)