Stanowisko w wodzie na zawodach

/ 16 odpowiedzi

  • konto usunięte

mogli byscie mi powiedziec lub pokazac (mile widziane obrazki) jak powinno wyglądac stanowisko w wodzie (stoje po kolana w wodzie) podczas zawodów wedkarskich na jeziorze mam do dyspozycjii wedke bata 5m wiadro siatka podbierak i oczywiscie kilka podpórek blagam o odp i z gory wielkie podziekowania
dzikacz


Kolego prawdopodobnie od bieżącego roku weszła w życie uchwała w myśl której podczas zawodów jest zakaz brodzenia. (2012/02/28 12:29)

Roxola


..... jak powinno wyglądac stanowisko w wodzie (stoje po kolana w wodzie) podczas zawodów wedkarskich....

Wybacz, ale jestem zszokowana... na jakich zawodach łowisz ?

Na zawodach, stanowisko nie może być w wodzie! Za zgodą sędziego można przednie nóżki podestu wstawić do wody, aby zrównać się z pozostałymi zawodnikami.

Stoisz w wodzie do kolan... ? (2012/02/28 12:38)

kamil11269


z tym zakazem brodzenia to jeszcze nic nie słyszałem :) (2012/02/28 14:39)

Roxola


Jeżeli łowi na bata, więc są to zawody spławikowe... nie spinningowe.

cyt. z głowy...
Zawodnikowi zabrania się wchodzenia do wody w trakcie zawodów.....

I tak było odkąd pamiętam.... (2012/02/28 14:46)

Randal



Przedstawiam fragment z regulaminu zawodów wędkarskich.,,3.11. Zawodnik z przestrzeni dla niego wyznaczonej ma prawo korzystać według swego uznania, pod warunkiem, że nie będzie przeszkadzał zawodnikom na sąsiednich stanowiskach w łowieniu - rzucaniem zanęty i holowaniem ryb oraz że nie będzie sztucznie przedłużał linii brzegowej. Wszystkie czynności powinny być wykonywane przez zawodnika spokojnie i z rozwagą. Zabrania się: - wchodzenia do wody w trakcie przygotowania i trwania zawodów, - mycia rąk w łowisku przed trzecim sygnałem, - wyrzucania do łowiska zanęty, po turze zawodów oraz po oficjalnym treningu, - używanie echosond, także podczas treningu, - używanie przynęt pęczkowanych oraz przyklejanych do haczyka, - używania środków łączności podczas trwania zawodów,, (2012/02/28 15:01)

u?ytkownik26223


Może te "zawody" to takie bardziej towarzyskie.............zamiast sie "czepiać" niech ktoś udzieli odpowiedzi Ja niestety ci nie pomogę gdyż nie wędkuje na spławik  .w wodzie też mi sie nie zdarzyło łowić. (2012/02/28 15:11)

Randal



Odpowiedz została udzielona, nikt się nie czepia. Organizator może wprowadzić zmiany w regulaminie i to do niego powinien się zwrócić. (2012/02/28 15:23)

Roxola


Jarku, naprawdę nie wiem w jaki sposób można inaczej odnieść się do tego tematu.
Czy są to zawody towarzyskie, czy też nie ... w spławiku nie wolno stać w wodzie.
Naprawdę i nie piszę tego z jakąkolwiek złośliwością...  łowiąc w jednym miejscu nie wyobrażam sobie stać przez trzy godziny w wodzie.
Jeżeli ktoś decyduje się na organizowanie czegoś, co później nazywane jest zawodami
nie powinien do takiej sytuacji dopuścić. (2012/02/28 15:24)

zibi327327


Jarku, naprawdę nie wiem w jaki sposób można inaczej odnieść się do tego tematu.
Czy są to zawody towarzyskie, czy też nie ... w spławiku nie wolno stać w wodzie.
Naprawdę i nie piszę tego z jakąkolwiek złośliwością...  łowiąc w jednym miejscu nie wyobrażam sobie stać przez trzy godziny w wodzie.
Jeżeli ktoś decyduje się na organizowanie czegoś, co później nazywane jest zawodami
nie powinien do takiej sytuacji dopuścić.

Koleżanko!!!
Nic dodać nic ująć.Wszystkie zawody sportowe (we wszystkich dyscyplinach i rodzajach regulowane są przez przepisy Z.G. P.Z.W. i dostępne są na oficjalnej stronie związku)
Roz.I Przepisy ogólne
Roz.II Zasady organizacji zawodów wędkarskich
Roz.III Regulaminy
Roz.IV Regulamin zawodów rzutowych

pozdrawiam
Zbyszek Wasilewski (2012/03/05 00:26)

Romuald55


Regulamin zawodów towarzyskich ustala organizator.Oczywiście zgodnie z RAPR.Zdarza się że w płytkich jeziorach można wejść do wody.Nigdy nie łowiłem w ten sposób ale znam z opowiadań kolegów.że tak łowili na zawodach.Na pewno trzeba mieć długie podpórki na których można położyć wędkę.Raczej trzeba wybrać sposób łowienia i pozostały sprzęt zostawić na brzegu.W rachubę wchodzi bat lub spławikówka z kołowrotkiem.Siatka na długiej podpórce.Stolik na podstawowe akcesoria na podpórce.Wysokie miski na zanętę na sznurku by nie odpłynęły.Wyhaczacz na sznurku na szyi. (2012/03/05 09:20)

jarekk


Zasady, które powyżej cytuje kolega Zibi są zasadami obowiązującymi w sporcie kwalifikowanym. Podczas spotkań towarzyskich (zwanych pewnie dla podniesienia morale ...zawodami :) można te zasady zmodyfikować. Jedynym wymogiem jest zgodność tychże z przepisami nadrzędnymi (np. RAPR). Jeżeli ktoś zatem wymyśli sobie "zawody" w łowieniu ryb w pozycji leżącej, lewą ręką, na golasa albo stojąc w wodzie, to może to zrobić, nawet jeśli jest to zupełnie idiotyczne :) No, chyba że przepisy ogólne zabraniają takich, czy innych metod i zachowań ;)

(2012/03/05 09:28)

Roxola


.....w pozycji leżącej, lewą ręką, na golasa albo stojąc w wodzie.....

Jarek, powinieneś być organizatorem zawodów :) Czy mogę wykorzystać Twój pomysł ? (2012/03/05 09:33)

jarekk


.....w pozycji leżącej, lewą ręką, na golasa albo stojąc w wodzie.....

Jarek, powinieneś być organizatorem zawodów :) Czy mogę wykorzystać Twój pomysł ?


Moje pomysły mogą nie być w pełni zgodne z przepisami ogólnymi lub dobrym obyczajem ! ;) Przemyślałaś to Olu ! ;) (2012/03/05 10:29)

Roxola


A co tam... w tym wątku piszemy o "zawodach", z których protokołu nie trzeba robić,
więc wszystkie chwyty dozwolone :)

Ale ja sędziuję !
;) (2012/03/05 10:48)

jarekk


Ale ja sędziuję !
;)


Mam nadzieję, że masz odpowiednią miarkę, bo na oko się nie liczy ! ;) (2012/03/05 15:55)

Roxola


Jarek... z atestem i Ciebie będę bardzo dokładnie mierzyć :)
Czy masz jeszcze pytania?

Musiałam edytować... Twoje ryby będę dokładnie mierzyć :)))
(2012/03/05 16:24)