stanica wędkarska

/ 7 odpowiedzi
witam, jeste amatorem jesli chodzi o przepisy, zawsze lowiłem z wujkiem ale to stare czasy no i teraz sam chce zaczac no i mam kilka pytan odnoscie przylaczenia sie do koła, opłat i przepisow

1) jaki jest całkowity koszt przyłączenia sie do koła i otrzy mania karty wedkarskiej w grudziądzu
2) czy jesli jestem osobą majaca 22 lata placę za kartę normalna czy mam jakaś ulgę (czy potrzebny jest jakis dokument)
3) na jaki okres obowiazuje karta czy jest to rok od wystawienia czy rok kalendarzony niezaleznie od czasu przylaczenia od stycznia do grudnia
4) jaka jest nastepna opłata jesli jestem już czlonkiem koła
5) czy jesli jestem członkiem koła w grudziądzu to połowów mogę dokonywac nie tylko w wojewodztwie kuj pom jesli tak to czy sa mozliwosci rozszrzenia na innej wojewodztwa czy poprostu trzeba byc czlonkiem danego okregu aby korzystac

z gory dziekuje za udzielone odpowiedzi na pytania
pisaq

Witaj!

1) Nie wiem jak u Was w Grudziądzu wyglądają składki, ale musisz wnieść:
Opłatę egzaminacyjną 30zł, opłatę za Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb 2zł, Wpisowe 25zł, Czyn/Praca na rzecz koła ok. 20-30zł oraz stosowne składki: Okręgowa Składka Członkowska, Ogólna Składka Członkowska.
W każdym okręgu są inne wysokości składek.

2) Nie wiem czy nie ma zniżek dla uczących się czy studiujących, ale sam mam 22 lata i żadnych zniżek nie mam.

3) Opłata Legitymacji Członkowskiej jest ważna do końca roku kalendarzowego - od stycznia do grudnia, tzn od daty wpłaty do grudnia ;)

4) Będziesz mógł wędkować na terenie swojego okręgu i na wodach okręgów z którymi Twój okręg ma podpisane porozumienia.

Mam nadzieję, że ktoś z Twojego okręgu uzupełni mój post i poda Ci konkretne informacje.
Pozdrawiam i życzę połamania! Tylko nie na kolanie :p (2009/09/09 13:37)

Irkoni

Witaj,u nas na Dolnym Śląsku (Wrocław) całkowity koszt wyrobienia kart wędkarskiej wynosi około 250zł+1zł regulamin,są też dodatkowe składki ale nie obowiązkowe (dodatkowe znaczki na stanice wędkarskie w Łopusznej czy na Mietkowie).W twoim wieku płacisz całą składkę obowiązującą w danym okręgu no chyba że jesteś odznaczony to wtedy płacisz mniej.Nie ważne kiedy opłacisz kartę może być to grudzień to i tak płacisz całą składkę.Opłata jest ważna od pierwszego stycznia do ostatniego grudnia ale opłaty za nią,składkę podstawową i okręgową musisz opłacić zawsze do ostatniego kwietnia danego roku inaczej będziesz musiał zapłacić wpisowe.Następne opłaty to już płacisz normalnie co roku tylko składka podstawowa i okręgowa no i jak chcesz np.na łódkę to dodatkowo.Tak jak już wcześniej kolega pisaq nadmienił możesz wędkować wszędzie tam gdzie macie podpisane porozumienia na wszystkie inne wody musisz uiścić osobną opłatę(tylko tam gdzie jest to wymagane)na komercyjne stawiki karta ci jest nie potrzebna.......Pozdrawiam i połamania życzę. (2009/09/09 18:14)

withanight88

jest znizka jezeli sie uczysz...(jako dokument powinna wystraczyc legitymacja szkolna/ studencka, chyba ze beda chciec zasiwadczenia) laczny koszt to max 250 zł na pierwszy raz, pozniej bedzie taniej. Nastepna opłata w przyszłym sezonie... (2009/09/09 22:59)

ksrekin

W Grudziądzu koszt karty wynosi ok. 350 zł, w tym masz wszystkie nizinne w okręgu toruńskim + Wisła, w tym masz spining i łódkę, do tego dojdą ci opłaty początkowe ok 40 - 50 zł, a z tego co słyszałem to na 2010 r karta ma podrożec o kolejne 50 zł, najlepiej zgłoś się do któregoś koła w grudziądzu to ci wszystko wyjaśnią. (2009/10/13 23:03)

withanight88

U mnie:
1. U mnie do ok 250 zł
2. Jesli jestes uczniem lub studentem to masz znizke, nie pamietam czy 30 czy 50 %
3. Od dnia kiedy oplacisz skladki do konca grudnia.
4. Nastepna oplata ta sa skladki pomniejszone o koszty wpisowego do koła i wydania karty wedkarskiej
5. A skad ja mam takie rzeczy wiedziec , jestem z drugiego konca polski :P :) (2009/10/14 10:12)

Norbert Stolarczyk

Witaj, poszukaj sobie na wujku Google jakiegokolwiek kola w Grudziądzu lub w tym okręgu wejdź w zakładkę kontakt i zadzwoń wtedy najlepiej wszystkiego się dowiesz.
pozdr (2009/10/14 10:28)

u?ytkownik17616

koszty otrzymania karty wedkarskiej w Grudziądza krztałtują sie na chwilę obecną nastepująco

Egzamin na kartę wędkarską 25 zł ( Dzieci i młodzież ucząca sie w szkołach dziennych do 24-tego roku życia zwolnione sa z opłat egzaminacyjnych)

Wpisowe 25 zł

Członkowskie 60 zł ( młodziez szkolna i studenci w wieku 16-24 lat 30 zł)

Koło 5 zł

Opłata za wszystkie wody nizinne, wody górskie, Wisłę nr 2 na wszystkie sposoby i metody wędkowania 285 zł

legitymacja członkowska 5 zł

pozdrawiam Przemek

(2010/01/15 10:31)