Stan wody. Czy mamy szansę normalnie połowić?

/ 8 odpowiedzi / 3 zdjęć
Z czystej ciekawości-czy u was woda nadaje się już do w miarę normalnego spinningowania?
ryukon1975

Wczoraj rano byłem nad rzeką z feederem.Łowiłem z burty wzdłuż której głębokość zaraz przy brzegu wynosi około 1,5 m.Woda była podniesiona około 20 cm w stosunku do dnia poprzedniego ale czysta nie zmącona.
Takich uderzeń drapieżników nigdy nie widziałem na własne oczy.Choć łowię długo nie byłem w stanie ocenić jakie to drapieżniki.Zaraz po piątej rano gdy tylko zrobiło się widno pierwsze uderzenie przy samym brzegu trzy uklejki około 6-8 cm wyskoczyły w czasie ucieczki na brzeg.Polowanie trwało około 1,5 godziny przy samym brzegu gdzie była drobnica.Widziałem też bolenie.Jedyna przeszkoda to ciągle dośc wysoki poziom wody co oznacza że u mnie praktycznie wszędzie można łowić tylko z brzegu.
Ogólnie ryby po lipcu i początku sierpnia zaczęły żerować,przynajmniej u mnie. (2011/08/18 21:21)

ryukon1975

Łowiłem dzisiaj rano feederem, mnóstwo brań niestety same drobnica.Małe certy,jelce i kiełbie.Po południu uderzyłem ze spinningiem na klenia.Brań też sporo,wszystkie ryby standard i przyłów w postaci małego szczupaka.
Woda opadła od wczoraj o około 20 cm i można śmiało powiedzieć że mieści się w normie i można śmiało łowić.
To jedna z dzisiejszych ryb.:)
(2011/08/19 21:10)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kaban

Wczoraj (sobota) bez euforii,ale dzisiaj połowiłem.Fakt ryby w granicach wymiaru (klenie,jazie i okonie-dla mnie 18cm) ale przy ilości kilkudziesięciu sztuk to po około półtoramiesięcznej przerwie bytności z wędką nad Wisłokiem jestem spełniony.Namierzyłem kilka sporych ryb i jeżeli pogoda pozwoli to w tym tygodniu wyruszę na "polowanie". (2011/08/21 15:30)

panoni

Pozdrawiam

(2011/08/21 22:48)

ryukon1975

Teraz już śmiało można powiedzieć że na Wisłoku wszystko jest w normie.Tyle cert co złowiłem przez ostatni tydzień to nie widziałem chyba w całym swoim wędkarskim życiu.:)Wchodzi tez w zanętę kleń.:)Ogólnie odrodziłem się wędkarsko po kiepskim lecie.:) (2011/08/30 09:12)

użytkownik37642

No to fajnie bo w czwartek się wybieram do Was nad Wisłoczek myślę,że mi da to co od niego oczekuję.A czy da czy nie to dam cynk. (2011/09/06 19:29)

użytkownik37642

Jak tam koledzy u Was? bo u mnie już cały tydzień wysoko i kawowo na 3-ech rzekach więc tylko gruncik stawów nie opłacałem i chyba nie będę opłacał u mnie tylko Rzeszów.
Świnki,jazie i klenie zaliczone,wszystkie krótkie i nie na spina kiedy wody wrócą do normy?! (2012/03/23 17:45)

użytkownik37642

Jak tam koledzy u Was? bo u mnie już cały tydzień wysoko i kawowo na 3-ech rzekach więc tylko gruncik stawów nie opłacałem i chyba nie będę opłacał u mnie tylko Rzeszów.
Świnki,jazie i klenie zaliczone,wszystkie krótkie i nie na spina kiedy wody wrócą do normy?!

Ale pózniej ogniseczko kiełbaski i ziemniaczki i nic to,że jest jak jest-następnym razem będzie lepiej,czyściej i w ogóle... (2012/03/23 17:52)