Stalki Mistrall

/ 4 odpowiedzi
Witam wszystkich. W tym wątku chcę was przestrzec przed przyponami stalowymi firmy mistrall. Nie kupujcie tych stalek. Nie są warte nawet 1zł. Ostatnio gdy trollingowałem, otworzyła mi się agrafka. Wytrzymałość jaka podana jest na opakowaniu to 15kg a w rzeczywistości jest inaczej. Myślałem, że to jakiś przypadek ale dzisiaj wieczorem wybrałem się na spinning. Pojechałem z bratem i tatą na ryby. Używaliśmy właśnie tych stalek. Planowaliśmy połowić około godziny. Po około 30 minutach tata wyciąga okonia. Wypuściliśmy rybę. Ja wracam do brata zobaczyć czy czasem czegoś nie złowił. Nagle słyszę jak tata mnie woła. Szybko podbiegam, żeby zobaczyć co się stało. Gdy dobiegłem zobaczyłem wędkę wygiętą do kresu możliwości. Myślę sobie plecionka 18kg przypon 15kg szczupak jest już nasz. Tata jeszcze poluzował hamulec w kołowrotku żeby ryba nie wyczepiła się. Gwałtowny odjazd ryby i co... zerwała się? Nie agrafka w niby 15kg stalce wyprostowała się w prosty drut przy szczupaku 7/8kg. Zastanawiam się gdzie ta wytrzymałość jaką podaje producent? Stalki polecił mi sprzedawca, zachwalał je, że to konkretny sprzęt wytrzymały a tu co? Po prostu masakra. Nie piszcie mi to, że to wina wędkarza, żeby trzeba było zluzować hamulec itd.
dunster35

Dzięki za info bo posiadam parę tych stalek. (2013/07/02 19:16)

z@mela

z przyponami jest tak ze trzeba  przetestowac  kilkanaście  firm i wybrac  najlepszą  ja 2 dni temu stracilem konkretną rybę przez  tzw zieloną  ruskąstalke   kiedys kupilem ich sporo z  10 lat emu  i  teraz  z braku laku zalozylem i niestety  pękła na rybie .

Z mocniejszych  i pewniejszych  to niektore modele  dragona   tam napewno  agrafki sa wytrzymale . (2013/07/02 20:15)

kwas1423

Dzisiaj zakupiłem dragon classic 12kg 40cm. Mam nadzieje, że te mnie nie zawiodą. Dunster radze Ci te stalki wywalić albo sprzedać koledze. Nie ryzykuj, nigdy nie wiadomo kiedy siądzie coś większego. (2013/07/02 21:01)

lukasz2223

Dzisiaj zakupiłem dragon classic 12kg 40cm. Mam nadzieje, że te mnie nie zawiodą. Dunster radze Ci te stalki wywalić albo sprzedać koledze. Nie ryzykuj, nigdy nie wiadomo kiedy siądzie coś większego.

Sprzedać ma stalki koledze.. ?? żeby lepiej kolega urwał i wpakował do wody np.Lusoxa za 35 zł na które odłożone kieszonkowe przeznaczył...?? Super porady :) (2013/07/06 17:25)