Zaloguj się do konta

SSR legitymacja czy odznaka

utworzono: 2012/05/24 22:44
Macloud25

Witam wszyskich.Takie szybkie i krótkie pytanko.Czy społeczny strażnik na żądanie osoby kontrolowanej ma obowiązek okazać jakąś legitymację,czy wystarczy sama odznaka?Sorka jeżeli już to ktoś wałkował ale dziś pierwszy raz miałem styczność z tą formacją służb dbających o pszestrzeganie regulaminu RAPR.... [2012-05-24 22:44]

Jędrula

OJ ! Znowu będzie tu wojna . [2012-05-24 22:56]

Witam wszyskich.Takie szybkie i krótkie pytanko.Czy społeczny strażnik na żądanie osoby kontrolowanej ma obowiązek okazać jakąś legitymację,czy wystarczy sama odznaka?Sorka jeżeli już to ktoś wałkował ale dziś pierwszy raz miałem styczność z tą formacją służb dbających o pszestrzeganie regulaminu RAPR....

Na żądanie nie tylko może ale wręcz musi się przedstawić...
[2012-05-24 22:58]

OJ ! Znowu będzie tu wojna .

A dlaczego? Przecież można kulturalnie rozmawiać;) Pozdro Panowie!
[2012-05-24 22:59]

Iras1975

Nie dajmy się sprowokować.

Pozdrawiam.;)

[2012-05-24 23:44]

jogi

ŻEBY WSZYSTKO BYŁO JASNE. Strażnik SSRyb. musi mieć odznakę umieszczoną w WIDOCZNYM MIEJSCU. Jeżeli wędkarz poprosi o okazanie legitymacji służbowej Strażnik jest zobowiązany okazać ją.Nie może jej dawać do ręki ale musi umożliwić dostęp do danych identyfikacyjnych Strażnika. Legitymacja musi mieć pieczątkę ważności na dany rok. Uważam że ta odpowiedż powinna być wystarczająca. Pozdrawiam. [2012-05-25 00:06]

halski021

Ponieważ większość strażników znam z widzenia nie proszę o dokumenty podczas kontroli.Jeżeli kontroluje mnie nieznany,proszę o pokazanie legitymacji.Jeszcze nigdy nie miałem z tym problemu,chociaż wędkuję ponad 40 lat i nieraz bylem kontrolowany(ostatnio w zeszłym tygodniu)Większość wędkarzy jest zadowolona,że u nas są częste kontrole i kłusole mają utrudnione zadanie.
[2012-05-25 06:52]

radekszumocki

Każda osoba w naszym kraju posiadająca uprawnienia do kontroli ,przed przystąpieniem do czynności które ma w uprawnieniach ma obowiązek się przedstawić,moi strażnicy posiadają dodatkowo imienniki,na żądanie okazać legitymację.
Kol. Janie skoro potrafisz zadać pytanie na forum w postaci posta ,to nie jest dla ciebie problemem
kliknąć pytanko w wyszukiwarce ''uprawnienia SSR'' i popieram kolegów którzy twierdzą ,że są to pytania które prowadzą do rozróby-zupełnie niepotrzebnej,nie zadawajmy pytań dla samego ich zadawania ,pozdrawiam Panie Janie.
[2012-05-25 07:00]

Bernard51

Chociaz  znam z widzenia jak i osobiscie straznikow na lowiskach gdzie przebywam
zawsze przed rozpoczeciem kontroli straznik podchodzac -dzien dobry jestem x-y
PSR czy SSR prosze o uprawnienia do polowu ryb , to nalezy do codziennosci nad woda!
Tak nas wedkarzy przyzwyczaili straznicy i mamy dla nich szacunek grzecznosc
 i przyjaznosc na kazdym kroku to sie liczy .Pozdrawiam!
[2012-05-25 07:15]

Diablo

Każda osoba w naszym kraju posiadająca uprawnienia do kontroli ,przed przystąpieniem do czynności które ma w uprawnieniach ma obowiązek się przedstawić,moi strażnicy posiadają dodatkowo imienniki,na żądanie okazać legitymację.
Kol. Janie skoro potrafisz zadać pytanie na forum w postaci posta ,to nie jest dla ciebie problemem
kliknąć pytanko w wyszukiwarce ''uprawnienia SSR'' i popieram kolegów którzy twierdzą ,że są to pytania które prowadzą do rozróby-zupełnie niepotrzebnej,nie zadawajmy pytań dla samego ich zadawania ,pozdrawiam Panie Janie.

Po to jest to forum żeby zadawać pytania. Według Twojego toku myślenia należałoby go skasować bo teraz o wszystkim można znaleźć informacje w internecie. A dlaczego można? No bo właśnie są fora i na nich zadaje się pytania.

Po drugie to o jaka rozróbę chodzi? Ktoś tu kogoś atakuje? To już mam sobie wyjąć z klawiatury Literki "S" i "R" żeby broń Boże nie wpisać skrótu SSR? Bo ktoś przewrażliwiony może to odebrać jako atak? Panowie z SSR nie bądźcie tacy wrażliwi.
[2012-05-25 07:55]

Macloud25

Nikogo nie zamierzałem prowokować,poprostu pierwszy raz kontrolował mnie strażnik SSR i poprosiłem go o okazanie legitymacji a jedyne co zobaczyłem to drugi raz odznakę.Dzięki za odpowiedzi.Temat uważam za zakończony.... [2012-05-25 09:24]

Temat powinien już byc zamknięty , jogi odpowiedział wyczerpująco na pytanie, zamknięcie tematu zapobiegnie sporom. [2012-05-25 10:30]

JaroDaw

Temat powinien już byc zamknięty , jogi odpowiedział wyczerpująco na pytanie, zamknięcie tematu zapobiegnie sporom.

A może zamiast "zamykać tematy", eliminować użytkowników dążących do sporów ?Kolega Janek zadał proste pytanie i uzyskał wyczerpującą odpowiedź. Jeśli będziemy zamykać wszystkie tematy, za tydzień będą pojawiać się znowu.  [2012-05-25 11:36]

Roxola

O co chodzi?

"Znowu będzie tu wojna" - ... ?
"Nie dajmy się sprowokować" - w tym przypadku rozumiem ironię
"są to pytania które prowadzą do rozróby-zupełnie niepotrzebnej" - czy dlatego, że w zdaniach występują dwie litery
S i R na końcu? Pytanie zupełnie normalne i odpowiedź udzielona..., a może chodzi o to,
że w otwartym wątku zadane, z nieco utrudnioną możliwością usuwania niewygodnych postów?
"Nikogo nie zamierzałem prowokować" - obawa udzieliła się nawet autorowi :)...spoko, nic złego nie zrobiłeś. :)
"Temat powinien już byc zamknięty" - dlaczego? jestem przeciwnikiem zamykania tematów, nawet niewygodnych.
"zamknięcie tematu zapobiegnie sporom." - jakim sporom, o co się tutaj spierać?
" eliminować użytkowników dążących do sporów" - Jarek, nie zawsze użytkownik, który wyraża swoje zdanie dąży
do jakichkolwiek sporów, fachowiec w swojej dziedzinie, również nie jest osobą nieomylną.
Czy chciałbyś aby Ciebie wyeliminowano tylko dlatego, że masz inne zdanie lub rację na dany temat :)

Wątek w grupie o SSR na tym forum przypomina komitet powitalny, a użytkownik o nicku /cyprinus m/
nadal czeka na odpowiedź, której nikt nie chce udzielić.

Znowu wlazłam w temat ale taka już jestem.
Pozdrawiam wszystkich Społeczników serdecznie.
Udzielajcie się w tematach i nie szukajcie wszędzie wrogów, bo jesteście tacy sami jak my... wędkarze.
A co do odpowiedzi to też uważam, że została udzielona. Niech sobie spokojnie wątek teraz zejdzie do archiwum.
;)

[2012-05-25 12:57]

slawomir66

Jak napisał jogi. Odznaka musi byś na widocznym miejscu. A z własnego doświadczenia idąc na kontrolę swoją odznakę umieszczam w widocznym miejscu a przed kontrolą pokazuję legitymację, przedstawiam się i rozpoczynam czynności kontrolne. Myślę, że w taki sposób wszyscy będą zadowoleni.
[2012-05-25 19:57]

withanight88

Nie czytałem wszystkiego dokładnie, więc zapytam 
czy jeżeli będę kontrolowany a kontrolujący na moje życzenie, nie okaże się legitymacją to czy mam obowiązek poddać się kontroli ?? 

Uważam, że nie będę miał obowiązku a jak to wygląda w świetle prawa? [2012-05-25 21:31]

Iras1975

czy jeżeli będę kontrolowany a kontrolujący na moje życzenie, nie okaże się legitymacją to czy mam obowiązek poddać się kontroli ?? 

Uważam, że nie będę miał obowiązku a jak to wygląda w świetle prawa?

Tutaj prawo się kończy...;)

Taki "strażnik" (jeden)nie ma szans w starciu z wędkarzem... No chyba że dużo większy będzie on.:)

A zresztą... sam jeden rzadko "kontroluje" i w pojedynkę ma zerową "skutecznośc".

[2012-05-25 22:58]

withanight88

Tutaj prawo się kończy...;)

Taki "strażnik" (jeden)nie ma szans w starciu z wędkarzem... No chyba że dużo większy będzie on.:)

A zresztą... sam jeden rzadko "kontroluje" i w pojedynkę ma zerową "skutecznośc".

Tak ja wiem , że jak jeden przypadkiem by nie miał to zawoła tego drugiego i ten drugi może będzie miał. 

No ale jakby się zdarzyło, że będzie tylko jeden strażnik , a w dodatku zapomni legitymacji lub nie będzie jej w ogóle posiadał (bo nie jest strażnikiem, tylko poniesie go fantazja)

To co wtedy??

Nie piszę źle o SSr, a o czarnych owcach w tym stadzie.
[2012-05-26 08:30]

JaroDaw

W takiej sytuacji nie musisz podawać się kontroli. Odznaki SSR na Allegro można kupić. [2012-05-26 08:32]

MASTINO

Strażnik MUSI na życzenie osoby kontrolowanej wylegitymować się. Jeżeli odmówi tej czynności, a jest ona regulaminową, wtedy wędkarz nie musi poddawać się kontroli tej osobie. Widoczna odznaka i WAŻNA legitymacja SSR są dwoma nieodzownymi elementami jego uprawnień, jakie MUSI posiadać KAŻDY strażnik podczas kontroli. Nie ma legitymacji lub odznaki, nie ma prawa przeprowadzać czynności kontrolnych. W takich przypadkach wędkarz odmawia poddania się kontroli, informując o tym fakcie np. właściwego komendanta SSR, Okręg PZW, PSR, prezesa koła, etc, lub nawet Policję. [2012-05-26 10:41]

MASTINO

Odznaki SSR na Allegro można kupić.

W takiej sytuacji nie musisz podawać się kontroli.

Zgadza się. Tylko jest jedno ALE. Ustawa przewiduje odznaki SSR TYLKO w kolorze srebrnym, a te na Allegro są mosiężne (ciemne), czyli niezgodne z prawem. 

[2012-05-26 10:45]

Iras1975

"No ale jakby się zdarzyło, że będzie tylko jeden strażnik , a w dodatku zapomni legitymacji lub nie będzie jej w ogóle posiadał (bo nie jest strażnikiem, tylko poniesie go fantazja)
To co wtedy??"     Odwracasz się plecami i łowisz dalej. [2012-05-26 19:10]