Zaloguj się do konta

SSR i PSR-j - wszystko co byście chcieli wiedzieć

utworzono: 2009/11/16 13:34
jurek

Na liczne zapytania i listy pisane do mnie ..jak zostać w SSR ...odsyłam na moją stronę www.jurek.wedkuje.pl Są tam również w jednym miejscu , aż 23 dokumenty , gdzie większość powinien--znać każdy wędkarz...pozdrawiam wszystkich . [2009-11-16 13:34]

dzięki już śmigam do Ciebie na bloga [2009-11-16 13:36]

Norbert Stolarczyk

Tak to bardzo się Tobie chwali Jurku, bardzo to ułatwia rozpoznanie w gąszczu przepisów. Kawał dobrej roboty :)
pozdrawiam [2009-11-16 13:42]

adi70

jurek.Nie wiem czy to jest sens takie SSR.No chyba zeby wysylac ich na akweny innego kola.Bo na swoim terenie zbytnich wynikow nie bedzie bo to w wiekszosci sa kumple po kiju.Moim zdaniem dobrze by bylo zatrudnic firmy ochroniarskie.Przypuszczam ze byliby bardziej bezstronni jak SSR. [2009-11-16 17:33]

Norbert Stolarczyk

i przekraczali kompetencje, po spidach na siłowni, bez sensu. [2009-11-16 17:53]

adi70

norbiko1.Masz jakis ograniczony staromodny model ochroniarza.Nie kazdy jest ochroniarzem jak stoi na bramie w jakims zaplutym klubie i ma szyje szersza od glowy.Ochroniarz a bardziej PRACOWNIK OCHRONY to osoba wykwalifikowana i posiadajaca uprawnienia na podstawie przepisow o OCHRONIE OSOB I MIENIA. [2009-11-16 18:17]

adi70

norbiko1.Skonczyly sie czasy sterydow.Jesli chcesz sie uswiadomic to poczytaj USTAWE Z DNIA 22SIERPNIA 1997r. tj.Dz.U.z 2005 r. Nr 145,poz1221 ze zm. oraz art.36-38 ustawy o ochronie osob i mienia.Wszystko znajdziesz na stronie www.ochrona.pl.Jesli ktos bierze powarznie swoja prace to bedzie tego przestrzegal a jak nie to dostanie w dupe i to ostro i nawet kark mu nie pomoze. [2009-11-16 18:41]

Norbert Stolarczyk

Oczywiście że tak powinno być w każdym przypadku lecz ustawa ustawą życie życiem, nie mówię o czymś czego nie ma. Badania okresowe też można sobie załatwić a na jaw wyjdzie najwcześniej przy jakieś akcji gdzie padnie podejrzenie przekroczenia kompetencji.
Zresztą nie o ochronie jest ten post dzięki za wymianę zdań.

pozdrawiam [2009-11-16 19:09]

kazik

Ochroniarze też mają swoich kolegów i znajomych , a SSR jednak lepiej zna metody i chwyty kłusowników ( bo kto jak nie wędkarz zna lepiej metody i miejsca takiego działania) , a zresztą głównie tu chodzi o to aby byli dosyć często to i koledze nie będzie ładnie jak złapią go na gorącym uczynku i następnym razem trochę sobie odpuści. [2009-11-16 19:27]

kazik

Zresztą jeżeli bym miał płacić dodatkowo dla ochroniarza to już lepiej zwiększyć ilość PSR którzy są na etacie i lepiej wykonają swoją prace niż ochroniarze i lepiej im płacić. Nie przeszkadza przecież żeby ochroniarz został SSR lub PSR . [2009-11-16 19:40]

adi70

kazik.Ja nie nalegam zeby zatrudniac ochrone ale slyszalem od znajomych z innych okregow ze daje to efekty.U mnie w okregu kontrole przeprowadza PSR,STRAZ MIEJSKA i POLICJA i jest ok.A jak wchodzi SSR to [ pi ] z tej kontroli. [2009-11-16 20:11]

kazik

Jest to było nie był społeczna straż i ona jak znasz życie nie wiele może , ale jednak społeczników przy akcjach zorganizowanych też potrzeba . Zwiększyć uprawnienia PSR i Straży Miejskiej , czy Policji to odrazu można lepiej chronić wody przed tymi co naruszają przepisy , bo możesz być kontrolowany nie tylko nad wodą , ale na drodze i targowisku też i będzie to lepsze niż dodatkowe opłaty dla ochroniarzy , a nie na zarybianie . [2009-11-16 21:30]

czarek 58

ADI 70 masz po części rację SSR moim zdaniem nie powinna działać na swoim terenie ,ale powinna też mieć większe uprawnienia.A tak na marginesie społeczna to jest tak na dwa razy, za kartę płacą 2zł. [2009-11-16 22:43]

straznik2

Nie 2zl tylko pełne stawki a uprawnienia mogli by miec większe to racja. [2010-01-14 08:02]

jurek

W Okręgu Toruńskim strażnicy płacili tylko 2 złote , pewnie + 58 za członkostwo w swoim Kole , ...ale to było jeszcze w 2009 r --------- W roku 2010 ---płacą 5 złotych -------------- ALE Z TEGO CO MI WIADOMO JEST TO TYLKO W OKRĘGU ---TORUŃSKIM .
[2010-01-14 09:47]

Norbert Stolarczyk

Potwierdzam! Strażnicy SSR nie są traktowani na specjalnych zasadach, tak samo jak wszyscy opłacają 100% składek.
[2010-01-14 09:49]

straznik2

No wlasnie skladki takie same i staraja sie chronic nasze wody bezinteresownie a i tak sa traktowani jak wrogowie.DLACZEGO [2010-01-14 10:31]

withanight88

SSR jak najbardziej jest potzrebna! [2010-01-14 10:49]

straznik2

Oczywiscie tylko powinni miec wieksze wsparcie i pomoc ,ze strony wladz. [2010-01-14 11:33]

SSR powinni pomagać sami wedkarze. To my drodzy koledzy powinniśmy wspierać działania SSR, powinniśmy informować o wszystkich przejawach kłusownictwa które zauważymy, zawiadamiać o fakcie iż na danym łowisku znajduje się wielu wędkarzy, nam kontrola nie zaszkodzi jeżeli nie mamy nic do ukrycia, a strażnicy mogą kontrolować więcej wedkarzy jak wiadomo cześć bez opłaconych składek, bo ryba bierze to i ja połapie na kolacje.

Działania SSR to działalność społeczna, potrzeba nam wszystkim więc nie przeszkadzajmy im wykonywać swoich obowiązków, służą te działania nam wędkarzom.

Pozdrawiam wszystkich strażników i cała brać wędkarską.

Przemek

[2010-01-15 12:19]

straznik2

Masz racie ale niewszyscy to doceniają i zamiast ,pomuc to patszą jak na naigorszego wroga.A pszeciesz robimy to dla wszystkich wędkarzy . [2010-01-15 16:45]

straznik2

Dobrze kolega pisze kultura przy kontroli byc powinna ,bez wątpienia .A tacy co w jakiś sposub dostali blache i papier,powinni sie kultury osobistej nauczyc .A jak chce sobje pokszyczec ,to nieh idzie na mecz . [2010-01-16 07:55]

Kolego Diego mówiąc, że my wędkarze powinniśmy inormowac ssr o tym, iż na danym łowisku jest wielu wędkarzy to chyba masz na myśli działalnośc pseudostrażników, bo jaki tu jest przejaw kłusownictwa? Po co to niby ssr ma interweniowac. Widzę, że lubisz sensację na łowisku. Strażnik nie powinien karac wędkarza tylko kłusola!!! W 100% zgadzam się z kolegą rubin44. Jestem za tym aby "strażnik" za małe wykroczenie pouczał a karał kłusowników, bo czym w porównaniu do 1mm niewymiarowego okonia (100zł) jest kilkadziesiąt kg różnych ryb wytarganych nocą siecią, prądem czy na sznury?  [2010-01-17 08:20]

rorbi3

witam wszystkich  kolegów  a może ktoś wie jak jest  wynagradzany  komendant straży w kole wędkarskim     ?????
[2010-01-17 12:47]

Jestem nim i pracuję społecznie .O pieniądzach możesz zapomnieć.Pozdro. [2010-01-17 12:53]