Zaloguj się do konta

SSR i PSR-j - wszystko co byście chcieli wiedzieć

utworzono: 2009/11/16 13:34

Dzięki kolego Pawelek za tak obszerny opis. A teraz ja opiszę jak wygląda kontrola PSR czy SSR u mnie jako wędkarza.
Jesteśmy na łowisku kilka osób. Nagle zajeżdża bus i teraz dwie opcje: jeżeli PSR to od razu wylatują z samochodu wpadają na łowisko(w zimę na lód), w żadnym wypadku nie pytają o zgodę na wejście i prośbę o kontrolę. Nawet się nie przedstawiają jeżeli się nie upomnisz. A jak się upomnisz to szukają aż znajdą i wykorzystują niewiedzę wędkujących. Są bardzo niekulturalni, szczególnie pan komendant(bodajże z Ciechanowa), podnosząc głos chce pokazać Pana i Władcę!
Jeżeli chodzi o SSR to sytuacja podobna lecz ci z reguły zajeżdżają, stoją i czekają na przyjazd policji, robiąc czasem jakieś fotki, których potem chcą użyć aby udowodnić jakieś winy a policja nie bierze tego pod uwagę. Na początku stycznia mieliśmy taką kontrolę, w której uczestniczyło 3 SSRowców, wpadli na lód tuż przed przybyciem policji z wielkim hukiem! Mało co by nie wpadli bo wchodzili nie z tej strony co trzeba. Jeden z nich, ten najbardziej "szczekający", ubrany w cywilne ciuchy, bez żadnej odznaki, gdy poprosiłem go o przedstawienie to zapytał "a po co ci to?" Zwróciłem mu uwagę, że nie "ci" tylko "Panu" i zaczął się kocioł. Wymyślali głupoty, że wędki za długie, że błystki to nie błystki tylko szarpaki bo domowym sposobem robione, że odległość od tamy to mniej jak 50m a jak im powiedziałem, żeby mi pokazali, gdzie ta granica 50m się znajduje to powiedzieli, że sam powinienem wiedzieć. Z 8 wędkujących 6 dostało mandaty w tym ja. Nie wstydzę się tego, bo po uzyskaniu kilku ważnych informacji od kolegi Jurka dowiedziałem się, że bezpodstawnie. Ale było już za późno na odwołanie. Od tamtej pory postanowiłem walczyć z chamstwem, oszustwem i nieodpowiedzialnością "strażników" nad wodą i nie tylko. Więc drodzy koledzy etyczni straznicy nie miejcie mi za zle, ze czasem na tym forum wzrazam sie zle o PSR i SSR. Po prostu mam zle doswiadczenia. pozdrawiam.
[2010-02-06 08:21]

korzun04

Koledzy pozwolę sobie podczepić się pod temat. Mam pytanie-czy podczas kontroli PSR-ka może przaszukać samochód? Jeżeli tak to na jakiej podstawie prawnej,i czy podczas rewizji musi być policja?Prosze o odpowiedź.

 

A może ktoś miał taki przypadek?

[2010-02-06 09:14]

Wladek Borowa

Większość kontroli przebiega tak jak opisał   kolega  imberfal1.Określenie siebie jako elity jest śmieszne i śmiesznym jest ten  który tak o sobie sądzi. Czemu ma służyć podkreślanie  swojej wyższości. Chyba temu  że sądy i działania jednostek należących do elity są bardziej wartościowe, a one same są legitymowane do sprawowania władzy.r Im bardziej chcecie być elitarni w swoim działaniu,tym bardziej będziecie obcy  społeczeństwu wędkarzy i podatni na degenerację.To Wy strażnicy SSR tworzycie pogardzanych przez poniektórych forumowiczów pieniaczy.Czytaj Władków  Borowy.

 Opisany parę postów wyżej opis kontroli SSR powinien być modelowym  wzorem dla patroli SSR.Nie byłoby wtedy Władków a strażnicy SSR postrzegani w dobrym świetle a nie traktowani jako zło konieczne.

 Nikt mi nie wmówi że strażnik używający w stosunku do do swoich oponentów w wirtualnej dyskusji obrażliwych słów typu matoł,pajac czy chłopaczyna marny jest aniołkiem w czasie przeprowadzanej przez siebie  kontroli.

 Pozdrawiam brać  wędkarską,elyty również

 


[2010-02-06 10:30]

jurek

Na pewno nie ma tu na tym Portalu strażników SSR ---- którzy , by postępowali niegodnie z wędkarzami---kontrolowanymi źle , bo już dawno , by to zostało ujawnione przez społeczność ich Kół lub znajomych--------- Ja robię ze swoją grupą (jest w moim Kole 18 strażników na 1500 wędkarzy i olbrzymi teren działania ) ..........Wykonujemy takie same czynności , jak opisał Paweł .........pawelek....... , i jeżeli wszyscy społeczni strażnicy robili , by tak samo , to będzie bardzo dobrze.................. niestety sam dowiaduję się od osób z portalu , jak i również z innych Kół wędkarskich w pobliżu mojego miasta , że są STRAŻNICY SPOŁECZNI , KTÓRZY WRAZ Z PSR I PREZESAMI ZAZWYCZAJ MAŁYCH KÓŁ ----- WYKORZYSTUJĄ NIEWIEDZĘ WĘDKARZY --karając ich za bzdety , lub za przepisy które nie istnieją , mało tego ci strażnicy razem z ich szefami kłusują ............... Dlatego mam taką propozycję ........żeby informować takie przypadki tu w tym Portalu , a na pewno My  nie pozostawimy tych wędkarzy bez pomocy i doradztwa ( ja sam pomogłem już ponad 20 wędkarzom i w 80 % --z nadużywaniem kompetencji PSR )...............A Ty .....Wladek Borowa nie mąć ludziom w głowie ----jeżeli znasz przypadki złych społecznych strażników ---to je opisuj , a nie tylko gnoisz ciężką pracę prawdziwych społeczników.......... i jeżeli ktoś opisze złe zachowania strażników społecznych , bo JA SAM TYM PAŃSTWOWYM , NIE WIERZĘ , PRZYNAJMNIEJ , TAM GDZIE MA JURYSDYKCJĘ PAN KUCYK ROBERT -----Komendant w Warszawie ----znam go osobiście , ( Ciechanów ,Płock Sierpc , Wyszogród , może coś pominąłem )............. Od kiedy skończył (twój klon --- pawel 72 ) swą aktywność od 27 stycznia , to 1 lutego powstałeś Ty ........Wladek Borowa , zajęło wam to , aż 5 dni , żeby naskakiwać na mnie i na SSR ----------- KLONIE TY JUŻ GDZIEŚ BYŁEŚ NA TYM PORTALU ???????????????????????????????????????????? .
[2010-02-06 13:17]

Wladek Borowa

Ja zrobiłem,ja pomogłem,ja,ja ,ja.Patrzcie jaki jestem wielki.Woda sodowa uderzyła do głowy.Wpadłeś w sidła samouwielbienia więc zrób sobie ołtarzyk aby Cię codziennie utwierdzał w Twojej wielkości.Tobie nie podoba się  działanie PSR,mnie postępowanie większości strażnków SSR.Co nie znaczy że nie ma po obu stronach prawych ludzi.I w tym temacie powinna być toczona dyskusja

 Brak Ci  doświadczenia oraz umiejętności utrzymania przyzwoitego poziomu prowadzonej dyskusji więc dalsze polemiki z Tobą uważam za bezcelowe.Pozdrawiam

[2010-02-06 15:19]

Kolego wladek borowa jeśli chcesz prowadzić jakie kolwiek poważne dyskusje to wprowadź swoje prawdziwe dane, załóż bloga, wwal kilka fotek, żebyśmy wiedzieli z kim mamy do czynienia, nawet możesz tors wywalić na jakiejś fotce jak ci to pomoże! [2010-02-06 16:43]

Czuje jak ktoś z PSR puszcza tu bąki i próbuje skazić nam powietrze. Coraz więcej się dowiadujemy i jak tak dalej pójdzie to możliwe że poznamy fascynata pierdzenia jeszcze bliżej. Pozdrawiam 
[2010-02-06 16:47]

jurek

Krzyśku , jeżeli byłby z PSR ........... to na pewno , by znał przepisy i dobrze je interpretował , niech opisze swe , te złe doświadczenia ze strażnikami społecznymi ---- to wtedy My tez mu coś poradzimy , ale myślę , że jak Go ukarali , to na to sobie zasłużył ....I teraz ma pretensje do wszystkich strażników ........... Albo istnieje jeszcze jedno wytłumaczenie , może to KŁUSOL.
[2010-02-06 17:52]

jurek

Do kolegi ....korzun04..... Artura Gostkowskiego----------- PSR ma prawo przeszukać samochód i inne torby , akcesoria wędkarskie .......... wszystko jest napisane na mojej stronie , pod tym samym tytułem w załączonych dokumentach , z tymże wędkarz sam musi udostępniać auto , tj. Otworzyć bagażnik , przednią klapę silnika lub na życzenie wyjąć z wody siatkę z rybami ,   PSR --- nie może sama wyjmować siatek wędkarskich , muszą poprosić o to wędkującego .Inna jest sprawa , że wiedzą , gdy mają pewność , że jest popełniane przestępstwo .
[2010-02-06 18:06]

korzun04

Dziękuję Panie Jurku za odpowiedz.

Pozdrawiam-z poważaniem korzun04

[2010-02-06 19:49]

inkognito466

Chyba w Twoim kole SSR ma takie ulgi że za kartę płacą 2 zł. Jestem strażnikiem z wieloletnim stażem i zaręczam Ci kolego że takich ulg nie ma w żadnym z kół które znam , a utrzymujemy kontakt z wieloma kołami ( zobacz porozumienia okręg Piotrków Tryb.) Jeśli jesteś pewien i masz na to dowód iż tak jest jak piszesz to O.K. marzesz to pisac na forum  ale jeśli tylko słyszałeś to radzę Ci kolego odwołaj to.  [2010-02-07 13:46]

inkognito466

Kolego Ty chyba nie rozumiesz co to jest SSR  -  jest to SPOŁECZNA  STRAŻ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [2010-02-07 13:51]

inkognito466

STRAŻNIK PRZYSTĘPUJĄC DO KONTROLI , ODZNAKĘ MUSI POSIADAC W WIDOCZNYM MIEJSCU I  JEŚLI NIE TO POWIEDZ MU KOLEGO PO POLSKU SP...... , I NIE PRZESZKADZAJ W ŁOWIENIU.    [2010-02-07 14:20]

inkognito466

Popieram Cię kolego i czytając wnikliwie te wypociny dochodzę do wniosku że to trochę taki  ROBOKOP  z niego i jest niedowartościowany. Pozdrawiam. [2010-02-07 14:26]

jurek

W Okręgu Toruńskim , opłata za czynnego strażnika wynosiła w roku 2009 ------ tylko 2 złote ............ Natomiast w roku 2010 , czyli obecnym opłata ta wynosi 5 złotych ...................... .
[2010-02-07 14:45]

piotrspin67

Strażnikiem SSR-u byłem kilka lat i mogę powiedzieć że to nie jest miłe zajęcie po godzinach albo w dni wolne.Cierpi na tym nasza rodzina ,przyjaciele i znajomi.Bardzo szybko człowiek przekonuje się jak można w krótkim czasie po kilku kontrolach stracić kolegów.Drwiny i głupie uśmieszki za plecami to normalka.Niby chcesz zrobić coś dla wszystkich wędkujących a i tak jesteś na straconej pozycji ,tym bardziej gdy kontrole przeprowadzasz na małym terenie gdzie wędkarze się znają.Wielu kolegów po kiju ma rację gdyż strażnicy często przesadzają ze swoją nadgorliwością ale widząc co się wyrabia nad naszymi wodami nie ma się co im dziwić.Gdyby ryb było pod dostatkiem,nie było by rybaków  i nikt nie   kłusował  wtedy nie potrzebowali  byśmy  SSR-u.Tak długo jak ryb w naszych akwenach będziemy mieli tyle ile mamy ,sądzę że wędkarze [lub pseudo - wędkarze] muszą mieć nad sobą jakąś kontrolę.Jeśli w siatkach  znajdowaliśmy [a piszę to z własnego doświadczenia jako byłego strażnika] większość ryb niewymiarowych to o czym tu rozmawiać.Nie pochwalam zachowań niektórych społeczników.Do społecznej straży może   zapisać  się każdy kto nie był karany,co nie znaczy  że i tam nie ma oszołomów i karierowiczów którym odznaka z numerem dopiero dodaje skrzydeł.Miejmy nadzieję że większość kolegów z którymi przyjdzie nam spotkać się podczas kontroli będzie normalna bo przecież wszyscy jesteśmy wędkarzami.Z pozdrowieniami oraz jawnością co sugerują koledzy-Piotrspin67           






























 
[2010-02-07 17:26]

Ja mogę dodać tyle, że kolejne wpadki PSR czy SSR na naszym terenie będą skutkować u mnie podawaniem ich danych służbowych oraz występku jakiego się dopóścili na tym forum. Dopiero będziecie mieli co czytać, choć po ostatniej akcji(opisanej wyżej), z tego co słyszałem od kolegów(byłem chory od 3 tygodni) to SSR nie przyjeżdża do nas wogóle tylko PSR z panem ważnym bo uzbrojonym komendantem. Ale i ci próbują szopki odstawiać. Jak tylko będę miał okazję to nawet może jakiś filmik nagram to sobie pooglądamy. Może to coś da i zmieni chamskich niedopałów w porządnych strażników takich jak niektórzy koledzy z portalu. Zobaczymy.
[2010-02-07 20:33]

jurek

W pełni Cie popieram Marcinie , opisu nieuczciwych urzędasów , jak i tych społecznych strażników .............. , którzy zboczyli z tej prawdziwej troski o Nas wszystkich , a władza uderza im do głowy .................... to przykre , ale jest sporo społeczniaków nieetycznych i uważam , że powinniśmy wyłapywać ich i eliminować z Naszego Stowarzyszenia , bo nie może być sobiepaństwa i nadużywania władzy............pozdrawiam Cię serdecznie ...Jurek .
[2010-02-08 09:15]

Mam w swoim kole kilku członków SSR , znam także komendanta SSR ale co ci straznicy mogą , ano nic . Państwowa Straż Rybacka bardziej zainteresowana jest kontrolowaniem wód gospodarowanych przez innych dzierżawców wód niż wody PZW , ciekawe dlaczego ? 

Co najciekawsze komendant każdej SSR musi składać raporty do komendanta PSR , a oni z kolei swoje raporty upiększają raportami SSR . I gdzie tu logika ?

Szkoda że wartościowi ludzie poświęcający swój prywatny czas dla SSR są traktowani przez państwową straż jako poprawiający im statystyki , przecież to i tak ich praca za którą dostają pensję .

[2010-02-08 19:25]

misiek1313

witam
mam pytanko czy podczas wykonywania kontroli jako ssr można wykorzystać szkolonego psa pies jest po egzaminach i ze wszystkim potrzebnymi certyfikatami Prywatnie zawsze to zwiększa moje bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności [2010-03-09 18:20]

misiek1313

witam
mam pytanko czy podczas wykonywania kontroli jako ssr można wykorzystać szkolonego psa pies jest po egzaminach i ze wszystkim potrzebnymi certyfikatami Prywatnie zawsze to zwiększa moje bezpieczeństwo podczas wykonywania czynności [2010-03-09 18:22]