Zaloguj się do konta

SSR a opłacenie karty wędkarskiej

utworzono: 2012/03/22 20:32
hub

Witam.
Mam pytanko czy Straznik Spoleczny musi miec oplaconom Karte Wedkarska
[2012-03-22 20:32]

radekszumocki

Na ziemi Lubuskiej nie słyszałem o takim warunku,jedynie nie będzie ubezpieczony,wędkarzowi można nie zapłacić składki rocznej i korzystać z opłat jednorazowych,a przecież strażnik to też wędkarz,osobiście uważam że strażnicy powinni być z poza PZW.
[2012-03-22 20:52]

MASTINO

Hubert, przepraszam, ale czy Ty poważnie pytasz ze zwykłej niewiedzy, czy jest to kolejna prowokacja na SSR? Ja pytam serio. :))) [2012-03-22 20:53]

MASTINO

Na ziemi Lubuskiej nie słyszałem o takim warunku,jedynie nie będzie ubezpieczony,wędkarzowi można nie zapłacić składki rocznej i korzystać z opłat jednorazowych,a przecież strażnik to też wędkarz,osobiście uważam że strażnicy powinni być z poza PZW.Radek, w okręgu zielonogórskim kandydat na strażnika SSR musi legitymować się co najmniej 3-letnim stażem z PZW.


[2012-03-22 20:55]

radekszumocki

Macieju kolega zadał pytanie- czy strażnik musi mieć opłaconą legitymację wędkarską,odpowiadam jeszcze raz, jeśli jest wędkarzem zgodnie z prawem nie musi,natomiast żeby zostać strażnikiem, owszem ,na razie jest taki warunek by kandydat był członkiem PZW.
Osobiście ja Macieju mam zapłaconą składkę roczną-w roku 2011 byłem na rybach trzy razy,pozostały czas wypełniły mi kontrole i ochrona wód[ około 260 godz.w dzień i w nocy spędzonych nad wodą]-nasuwa się pytanie- po co opłacać, lepiej kupić jednorazówkę.Pozdrawiam.
[2012-03-22 21:46]

Romuald55

Społeczny strażnik musi być członkiem PZW.Członkostwo traci się  przypadku nieopłacenia składki członkowskiej do końca kwietnia.W czasie od początku roku do końca kwietnia strażnik nie musi mieć opłaconej składki członkowskiej ponieważ jest członkiem PZW. [2012-03-22 22:11]

ripper

ja tam opłacam zgodnie z przypadającymi przepisami oraz cennikiem ale gdyby zniesiono opłaty dla członków ssr to wcale bym się nie obraził a wręcz przeciwnie :) [2012-03-22 22:35]

kawiorek

A ile wynosi skladka dla straznika w waszych okregach jesli mozna wiedziec czy podobnie jak w innych 5-pięć zlotych na rok
Bo ja to nie uwazam za skladke rozumie spoleczna praca czas wolny traci kazdy SSR naraza swoje imie,zdrowie itd ale powiedzmy 50% to bardziej realne i do przyjecia i mniej wrogosci placacych 100%
[2012-03-23 05:53]

JKarp

ja tam opłacam zgodnie z przypadającymi przepisami oraz cennikiem ale gdyby zniesiono opłaty dla członków ssr to wcale bym się nie obraził a wręcz przeciwnie :)

CześćZ zasady nie reaguję na takie wpisy ale dziś ...Mam propozycję - oddaj blachę i odznakę i nie będziesz miał problemu.Jedna aczkolwiek uwaga - powinna być Straż PZW jako etatowi pracownicy z normalnym wynagrodzeniem i odpowiednimi uprawnieniami. Oczywiście nabór po weryfikacji cech psycho-fizycznych, wykształcenia itp itd.JK
[2012-03-23 06:11]

ryukon1975

ja tam opłacam zgodnie z przypadającymi przepisami oraz cennikiem ale gdyby zniesiono opłaty dla członków ssr to wcale bym się nie obraził a wręcz przeciwnie :)

CześćZ zasady nie reaguję na takie wpisy ale dziś ...Mam propozycję - oddaj blachę i odznakę i nie będziesz miał problemu.Jedna aczkolwiek uwaga - powinna być Straż PZW jako etatowi pracownicy z normalnym wynagrodzeniem i odpowiednimi uprawnieniami. Oczywiście nabór po weryfikacji cech psycho-fizycznych, wykształcenia itp itd.JK


Całe PZW.
Każdy kto się wepchnie na jakiś stołek liczy na darmochę.
Jest ich w tym związku wielu,i o dziwo to skromni nie zamożni ludzie ale prezesi,skarbnicy,strażnicy itp..:)
Nie wszyscy oczywiście ale znaczna ich część.

Jak świat światem tak było i tak jest.Ktoś kto się rozpycha łokciami w parciu do władzy (w tym wypadku społecznej :)) jak już myśli tylko jak wyzyskać tych co stoją z boku.
Oczekując jeszcze pochwał za swoje działania w swojej szlachetności.:)

[2012-03-23 06:23]

radekszumocki

A ile wynosi skladka dla straznika w waszych okregach jesli mozna wiedziec czy podobnie jak w innych 5-pięć zlotych na rok
Bo ja to nie uwazam za skladke rozumie spoleczna praca czas wolny traci kazdy SSR naraza swoje imie,zdrowie itd ale powiedzmy 50% to bardziej realne i do przyjecia i mniej wrogosci placacych 100%

Rafał, bo tak się przedstawiasz ,nie masz nazwiska ,nie należysz do żadnego koła wędkarskiego,wiem jednak poco istniejesz na tym portalu,jednak ci odpowiem.
W okręgu zielonogórskim do którego ja należę strażnicy SSR po przepracowaniu określonej liczby godzin nabywają prawo do określonej zniżki w składce rocznej i jest to 50% jednej z części tej składki osobiście na rok 2012 zapłaciłem 105 zł.,czyli o 50 zł mniej niż każdy inny wędkarz nie zajmujący się niczym innym jak połowem ryb-nie pisz bzdur i nie mieszaj w głowach poważnym ludziom.
Podaję obie ręce koledze JKarp -to powinni być etatowi pracownicy pzw po uprzedniej weryfikacji z odpowiednimi uprawnieniami,efektywność zwalczania kłusownictwa polega na obecności nad wodą i pracy nad i na wodzie.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.
[2012-03-23 06:40]

JKarp

CześćRadek pełen szacun :-) Po jakiemu ja gadam he he ;-)JK [2012-03-23 06:57]

Bartt

Pierwsze słyszę, by za pracę społeczną mieć ulgi. To co to za praca społeczna ?
[2012-03-23 07:39]

Roxola

Miałam głosu nie zabierać w tej dyskusji, ale włos mi się jeży na głowie, kiedy czytam posty.

Jeżeli Strażnik Społeczny traktuje swoją służbę jak pracę, to już przestaje działać społecznie i dziwi mnie to,
że nadal nazywa siebie społecznikiem.
W pierwszej kolejności powinien być wędkarzem, później dopiero społecznikiem.
Jest wielu w PZW, którzy działają dla dobra wód i innych wędkarzy opłacając składki i nie oczekując oklasków,
zniżek, jak również nie chwalą się swoimi dokonaniami. I takich ludzi bardzo szanuję, bo na szacunek zasługują.

Już w którymś poście, kiedyś pisałam... zajmuję się w Kole sportem, szkoleniem młodzieży jak również innymi
drobnostkami, które sprawiają mi przyjemność, ale wymagają również poświęcenia mojego czasu (nie liczę godzin).
Gdybym tego nie robiła w moim życiu byłaby pustka, którą trudno by było wypełnić.

Składkę opłacam jako jedna z pierwszych osób w całości jak każdy wędkarz.
Jako sędzia wędkarski, spaliłabym się ze wstydu i głupio by mi było sprawdzać czy zawodnik ma opłacone składki,
gdybym sama tego nie miała.
Więc moim zdaniem osoba, która nie czuje się wędkarzem pomyliła się i powinna wstąpić do Policji i
dać sobie spokój ze służbą społeczną w PZW.
[2012-03-23 08:19]

Zibi60

Podpisuję się pod wpisem Oli.
Strażnik za swą postawę (nie pracę - bo za pracę się płaci) może być wyróżniany, nagradzany, tak jak każdy działacz PZW, ale żeby być strażnikiem dla nagród !!!
[2012-03-23 08:53]

perwer

Ola bardzo dobrze napisane i jako osoba,która jest blisko ludzi zajmujących sie działaniami społecznymi w kole ,wiesz co piszesz.
Ja dodam że prawdziwy społecznik ,czy to strażnik czy nie strażnik -ta taka osoba która działa i nie papla w kółko o tym co zrobiła i co sie jej należy ,a robi to bo taką ma ochotę.
Jednak z tego portalu wymieniłbym co najmniej z 5 osób które sie do dupy nadawają niż do działań społecznych,a głupka jeden robi z siebie większego od drugiego .
Dla wyrównania mam kilku kolegów zajmujących funkcje społeczne w swoich kołach  na tym portalu(straż ,lub inne) których lubie i szanuje....i pozdrawiam.
[2012-03-23 08:59]

kazik-kz2

Strażnik społeczny to strażnik społeczny i nie powinien z tego mieć żadnych przywilejów czy korzyści.

A jeśli chce mieć z tego korzyści, to zawsze możesz wstąpić do PSR, Policji czy Straży Miejskiej.

Tak jak Koleżanka Roxola napisała, jeśli to wypełnia Twoje życie, chcesz dodatkowo się temu poświęcaj, to nie oczekuj z tego powodu korzyści.

Argumenty typu narażanie życia, brak czasu na wędkowanie, ponoszenie kosztów do mnie nie przemawiają. Przecież nikt do bycia w SSR nie zmusza, wolny czas można wypełnić np. szydełkowaniem.

Oczywiście proszę nie odbierać tego jako atak na strażników społecznych, bo jestem pełen uznania dla ludzi którzy robią coś dla innych bezinteresownie.

 

[2012-03-23 09:02]

krzychu64

Pięknie prawicie Olu Radku.
Od siebie dodam, że społecznikiem trzeba się urodzić, mieć To we krwi.
Nie da się Tego nauczyć, i nie do końca można To wpoić. Społecznik nie dba o zaszczyty i poklask. Nie będzie bił piany i parł na szkło.

A tak na poprawę humoru proponuję do podanych powyżej warunków zostania społecznikiem przeprowadzanie badania krwi i kału. Oczywiście po to by sprawdzić czy pracę społeczną ma się we krwi czy w du..e.  ;)
 
[2012-03-23 09:21]

Tak to już jest. Dośc że liczą na duże zniżki ze strony PZW i często tak jest że za składkę płacą grosze lub wcale to jeszcze w niektórych miastach za to że kontrolują wody PGR dostają zezwolenia za darmo na te wody i niech niektórzy niepiszą że tak nie jest bo to są fakty panowie strażnicy. [2012-03-23 09:38]

Romuald55

Dla informacji Kolegi lin66 oraz innych dyletantów z tego forum powiem,że zniżka w składkach PZW przysługuje osobom posiadającym odznaczenia PZW.Przeciętne Koło liczy ok 20 działaczy.Zarząd,SSR,Sąd Koleżeński,członkowie Komisji Rewizyjnej,sędziowie wędkarscy.Przeciętnie na Koło liczące 500 osób przypada jedna odznaka na rok.Wynika z tego,że sporo wody upłynie zanim działacz społeczny zostanie odznaczony i doczeka się zniżki.Strażnicy SSR powoływani przez Starostę nie są przez niego finansowani,bo nie ma na to pieniędzy nie mówiąc o braku rozwiązań prawnych w tej kwestii.PZW też nie może płacić żadnych gratyfikacji .Zwraca jedynie za wykorzystanie prywatnego samochodu do celów kontroli na zasadach określonych przez Ministra Finansów.Jeżeli natomiast jakiś właściciel wody za nadzór nad nią upoważni strażnika do łowienia to jego prywatna sprawa. [2012-03-23 10:36]

Ja wiem że nie jest tak wszędzie jak opisałem, ale znam takie koło gdzie odznaki są tylko dla SSr, a osoby które należą po 30 lat do koła jedynie mogą się oblizac, mało tego niektóre osoby w kole są strażnikami od może trzech lat i już są zasłurzeni z odznaką. mówisz że na 500 osób przypada jedna odznaka na rok, a co powiesz na to : w tym roku na koło w którym jest około 260 członków odznaczonych zostało odznakami cztery osoby jak nie więcej, sam zarząd i SSR  w szczególności same młode osoby, chodząc rok rocznie na zebrania nawet niektórych nie znam, zapomina się o osobach starszych należących kupe lat do związku, dużo z nich zrobiło przez tych wiele lat więcej niż ci młodzi strażnicy którym jeszcze wiele brakuje by im dorównac, dlatego nie można pisac że to bidulki i nic nie mają korzyści za swoją społeczną pracę co do której mam wiele wątpliwości, mają dużo korzyści ale do tego nigdy się nie przyznają sam byłem w SSR i wiem coś o tym i takie tematy mnie wkurzają , a pisac trzeba prawdę a nie ściemniac młodzi wędkarze muszą wiedziec jak jest .

 

[2012-03-23 11:13]

PZW też nie może płacić żadnych gratyfikacji

 

 

 

 

I tu się kolego mylisz nawet nie wiesz jak bardzo. Może i nie może ale rzeczywistośc jest inna zależna od koła PZW.

[2012-03-23 11:17]

Zibi60

Specjalnie dla kolegi @lin66 wpisałem w Google "Regulamin odznaczeń PZW" i proszę sobie poczytać:
http://www.pzw.org.pl/1144/wiadomosci/24720/60/regulamin_nadawania_odznak_honorowych_i_okolicznosciowych_polski
Z drobnymi poprawkami obowiązuje dziś. Teraz proszę kolegę o określenie jakie odznaczenia dostali czterej wymienieni młodzi członkowie. Z autopsji wiem, że weryfikacja wszelkich danych do odznaczeń związkowych jest na szczeblu okręgu, więc nie wystarczy w kole chcieć, żeby móc dać. Jeśli koło występuje o odznaczenie wpisując nieprawdziwe dane do ankiety, to nie zostanie ono przyznane. Nie wyobrażam sobie, żeby odznaczenia mogły dostać osoby bez uprawnień - o których w Regulaminie.
[2012-03-23 12:23]

Zibi niestety nie pamiętam, wiem że chyba komendant SSr dostał złotą jak się nie mylę,reszta nie wiem, komendant to mój kolega, dużo zrobiliśmy dla PZW w naszym kole , ja już nie działam bo mam na tą instytucję swój wyrobiony pogląd wynikający z doświadczenia, komendant działa dalej i wydaje mi się jest to jedna osoba która powinna byc odznaczona za zasługi w SSr ale nie złotą odznaką i jeszcze nie teraz, to młody chłopak bardzo ambitny ale jeszcze na to powinien przyjśc czas, do reszty nic nie mam, to koledzy po kiju ale odznaczenia dla nich to wielkie nieporozumienie, niezapominajmy o tych którzy wprowadzali nas w tajniki wędkarstwa a niektórzy znich należą bardzo długie lata do związku i przez te lata dużo więcej się udzielali niż ci którzy są jeszcze młodzi i wiekiem i stażem. To jest moje zdanie więcej na ten temat niewypowiadam się  siemka. [2012-03-23 12:46]

A ile wynosi skladka dla straznika w waszych okregach jesli mozna wiedziec czy podobnie jak w innych 5-pięć zlotych na rok
Bo ja to nie uwazam za skladke rozumie spoleczna praca czas wolny traci kazdy SSR naraza swoje imie,zdrowie itd ale powiedzmy 50% to bardziej realne i do przyjecia i mniej wrogosci placacych 100%

Rafał, bo tak się przedstawiasz ,nie masz nazwiska ,nie należysz do żadnego koła wędkarskiego,wiem jednak poco istniejesz na tym portalu,jednak ci odpowiem.
W okręgu zielonogórskim do którego ja należę strażnicy SSR po przepracowaniu określonej liczby godzin nabywają prawo do określonej zniżki w składce rocznej i jest to 50% jednej z części tej składki osobiście na rok 2012 zapłaciłem 105 zł.,czyli o 50 zł mniej niż każdy inny wędkarz nie zajmujący się niczym innym jak połowem ryb-nie pisz bzdur i nie mieszaj w głowach poważnym ludziom.
Podaję obie ręce koledze JKarp -to powinni być etatowi pracownicy pzw po uprzedniej weryfikacji z odpowiednimi uprawnieniami,efektywność zwalczania kłusownictwa polega na obecności nad wodą i pracy nad i na wodzie.Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

Kolego Radku akurat w moim okręgu toruńskim zweryfikowani pozytywnie SSRowcy płacili w 2011 właśnie tylko 5 PLN z całych 347 PLN. Więc różnica jest bardzo duża. W tym roku nic nie wiem o jakichkolwiek zmianach więc pewno zostaje po staremu. No i mam podobne zdanie jak paru innych przedmówców: jak się jest społecznikiem to nie powinno się wymagać jakichkolwiek gratyfikacji. Jedynie nie budzi wątpliwości zaopatrzenie ich w odpowiedni sprzęt jak łódki, lornetki, ubrania itp. pierdołki. Ale już ze zwrotem pieniędzy za paliwo bym polemizował bo jest to świetne pole do popisu dla naciągaczy.

Składki

Wysokość składek członkowskich okręgowych na wody okręgu PZW na rok 2011 upoważniające do wędkowania na wszystkie sposoby i metody wędkowania na wodach górskich, nizinnych, Wiśle nr 2 wg wykazu wód Okręgu Toruń na rok 2011

Lp Treść Cena
1 Wpisowe członkowskie dla członka zwyczajnego PZW 25,00 zł
2 Wpisowe członkowskie dla członka uczestnika PZW 12,00 zł
3 Składka członkowska 62,00 zł
4 Składka członkowska ulgowa 50% dla odznaczonych złotą i srebrną odznaką 31,00 zł
dla młodzieży szkolnej i studentów 16-24 lat 31,00 zł
dla mężczyzn po ukończeniu 65 lat i kobiet po ukończeniu 60 lat 31,00 zł
5 Składka członkowska ulgowa 75% dla odznaczonych odznaką PZW złotą z wieńcami 15,00 zł
dla członka uczestnika PZW do lat 16 15,00 zł
6 Hologram składka (suma pozycji 3+4+5) x
7 Legitymacja członkowska x
8 Legitymacja członkowska dla młodzieży do lat 16 x
9 Składka członkowska okręgowa roczna podstawowa dla członka PZW CAŁOROCZNA 285,00 zł
I RATA /zezwolenie ważne do 31.03/ 185,00 zł
II RATA – płatna do 31.03 /zezwolenie ważne do 31.12/ 100,00 zł
10 Składka czlonkowska okręgowa roczna ulgowa dla czlonka PZW osoby odznaczone złotą lub srebrną  odznaką PZW 194,00 zł
członkowie PZW z udokumentowanym stażem członkowskim 194,00 zł
członkowie PZW powyżej 70 roku życia 194,00 zł
11 Składka członkowska okręgowa roczna dla członka PZW na jedno łowisko
195,00 zł
12 Składka członkowska okręgowa roczna ulgowa na jedno łowisko dla członka PZW osoby odznaczone złotą lub srebrną  odznaką PZW 140,00 zł
członkowie PZW z udokumentowanym 40 letnim stażem 140,00 zł
członkowie PZW powyżej 70 roku życia 140,00 zł
13 Składka członkowska okręgowa roczna ulgowa dla członka PZW – młodzieży 16-24 lat uczącej się w szkołach dziennych 90,00 zł
14 Skłądka członkowska okręgowa roczna dla członka PZW – członka uczestnika 15,00 zł
15 Składka członkowska okręgowa roczna dla członka PZW za szczególne zasługi lub odznaczeni złotą odznaką PZW z wieńcami 50,00 zł
16 Składka członkowska okręgowa roczna dla członka PZW – zweryfikowanego strażnika Społecznej Straży Rybackiej Okręgu PZW Toruń 5,00 zł
17 Składka członkowska okręgowa, okresowa dla członka PZW 1 dzień 25,00 zł
3 dni 50,00 zł
7 dni 70,00 zł
18 Składka członkowska okręgowa, okresowa dla niezrzeszonych i cudzoziemców 1 dzień 50,00 zł
3 dni 100,00 zł
7 dni 140,00 zł

[2012-03-23 13:15]

troc

ja tam opłacam zgodnie z przypadającymi przepisami oraz cennikiem ale gdyby zniesiono opłaty dla członków ssr to wcale bym się nie obraził a wręcz przeciwnie :)

CześćZ zasady nie reaguję na takie wpisy ale dziś ...Mam propozycję - oddaj blachę i odznakę i nie będziesz miał problemu.Jedna aczkolwiek uwaga - powinna być Straż PZW jako etatowi pracownicy z normalnym wynagrodzeniem i odpowiednimi uprawnieniami. Oczywiście nabór po weryfikacji cech psycho-fizycznych, wykształcenia itp itd.JKKol. Januszu- jest taki twór- zwie się Straż Mienia PZW. Jest jeden problem- ponoć funkcjonuje ale nikt nie widział- tak jak YETI.[2012-03-25 09:18]