Zaloguj się do konta

Średni spinning,jaki sprzęt jest lepszy-Wasze rady

utworzono: 2011/06/15 14:16
nikoafc

Rozgladalem sie po forach i zrobilem sobie taka mniej wiecej liste sprzetu ( podstawowe info: bede wedkowal z brzegu w dunajcu, popradzie, j.roznowskim sandacze, szczupaki, bolenie, brzany,  pstragi )

** Kołowrotki **

Okuma Epix Pro EPF 30 210zl
Okuma Travertine 55 160zl
Shimano Catana 3000FA 140zl
Okuma Zeon ( dokladnie niewiem jaki model bylby odpowiedni )130zl
Daiwa CrossFire 2000X 115zl
Dragon Viper FD830iT 100zl

** Wędki **

Dragon Millenium HD Pike 2,75 do 35g 210zl
Dragon Super Fast 2,70/2,85m do 25g 210zl
CORMORAN BULL FIGHTER X 270/30g, 40g 120zl
DAIWA SWEEPFIRE 270 10-30g 140zl
KONGER TIGER CROSS MAXX 100zl


I tu prosilbym o wasze opinie. Na ryby bede chodzil najczesciej jak sie da mysle z 4-5x w tygodniu. Niewiem czy najdrozsza opcja z podanych wyzej bylaby odpowiednia. Jesli ktos moglby sie wypowiedziec na temat roznicy jesli wzialbym cos z tych tanszych rzeczy ktore wymienilem w porownaniu do tych drozszych. Czy bedzie duza roznica czy warto zaplacic te 100-150zl wiecej ? Bo jesli nie to z przyjemnoscia wybralbym cos tanszego i zostawil troche pieniedzy na pare innych rzeczy. Planuje jeszcze kupic wedke i mlynek do ciezkiego spiningu

No chyba ze macie jeszcze jakies inne propozycje zestawu ?

z gory dziekuje za kazda pomoc

[2011-06-15 14:16]

michol

Witaj
Z doświadczenie mogę ci polecić zestaw Dragon Millenium HD Pike 2,75 do 35g 210zl +kołowrotek okumy inspira. Kołowrotka nie ma na twojej liście bo chyba już go nie sprzedają. Na ten zestaw łapie już parę lat i nie narzekam a kilka szczupaków z wody wyjmował. Niestety wychodzi z tego dość drogi zestaw ale według mnie kultura pracy i wygoda wędkowania bierze górę. Ogólnie łapię na wędki dragona karpiowe czy spiningowe nigdy nie miałem z nimi problemu.

Pozdrawiam Michoł
[2011-06-15 14:27]

michol

Zapomniałem dodać że idealnym zamiennikiem Kołowrotka okumy który wymieniłem będzie Okuma Epix Pro EPF 30 210z.


Pozdrawiam
[2011-06-15 14:29]

szymbor

mówisz że na ryby będziesz śmigać 4-5 razy w ciągu tygodnia ...
to od razu mówię że dwa kręcioły z którymi miałem do czynienia odpadają
są to :
Shimano Catana 3000FA
Daiwa CrossFire 2000X

Catana wytrzymała mi sezon max ... potem zaczęły się luzy, szwankowanie łożyska oporowego (przeskakiwał) oraz praca hamulca .. orany był 2-3 razy w ciągu tygodnia głównie przynętami od 10 do 20 gram ...

CrossFire miał kolega .. zajechał go w nie cały sezon :P .. ogólnie ten młynek nie nadaje się do plecionki ... rant szpuli jest odlany z jakiegoś miękkiego stopu i po krótkim czasie wędkowania zaczęły się pokazywać wżery oraz strzępienia materiału pod naciskiem plecionki ...

o młynkach Dragona nie słyszałem dobrych opini .... Okumy są mocne to fakt ale więcej się nie wypowiem na temat tych modeli gdyż nie miałem z nimi styczności ...

co do wędzisk... miałem stycznośc z dwoma wędziskami które wymieniłeś
Dragon PIke oraz Super Fast ...
Pike za kluchowaty od razu odradzam go na sandacze a po drugie strasznie mocarny jak na swoje c.w. ... nie wygodnie mi się nim łowiło ... kij dawał uczucie jakby się łowiło kijem do 60 gram ... zero jakiejkolwiek finezji ... 
Super fast przy innych fastach wypad raczej jako slow :D po prostu nazwa co innego praca co innego ... Ogólnie na tym dragonie ładnie widać brania i czuć pstryknięcia ale dużo zaliczonych spadów nie zaciętych brań przekreśliły zakup tego kija ...

Kongera od razu odradzam .... co do reszty nie wypowiem się bo nie miałem z nimi styczności a o Daiwie Sweepfire pierwszy raz słysze hehehe :D
[2011-06-15 15:33]

Elwuo

Witam. Ile chcesz wydać zł za cały zestaw gdzie łowisz na co i jakie ryby chcesz łapać napisz te rzeczy i Ci doradze cos fajnego ;)

Pozdrawiam

[2011-06-15 16:13]

Elwuo

Przepraszam niedoczytałem yhym.. nie dobierzesz takiego kija zeby sprostał wrzystkim wymaganiom.. ale cos postaram dobrać Ci cos uniwersalnego

Kołowrotek Okuma Epix Pro EPF 30 Cena 220zł - Bardzo dobry kołowrotek 5 lat gwarancji..

Wędka Mikado Sensei Ultra Spin 2.70cm  Cena 100zł - Bardzo dobry kij sam taki posiadam polecam

[2011-06-15 16:19]

Witaj
Z doświadczenie mogę ci polecić zestaw Dragon Millenium HD Pike 2,75 do 35g 210zl +kołowrotek okumy inspira. Kołowrotka nie ma na twojej liście bo chyba już go nie sprzedają. Na ten zestaw łapie już parę lat i nie narzekam a kilka szczupaków z wody wyjmował. Niestety wychodzi z tego dość drogi zestaw ale według mnie kultura pracy i wygoda wędkowania bierze górę. Ogólnie łapię na wędki dragona karpiowe czy spiningowe nigdy nie miałem z nimi problemu.

Pozdrawiam Michoł

no i ja potwierdzam i podpisuje się wszystkimi członkami ciała pod tym... [2011-06-15 16:45]

nikoafc

w sumie sie zdecydowalem juz na sprzet wybiore dragona wedke ale z kolowrotkiem jest taki problem bo tej  Okumy Epix Pro EPF 30 juz nie produkuja:D Tak przynajmniej mi odpisal 1 z wlascicieli sklepow wedkarskich. Na allegro znalazlem ten sam tylko wersje EPF 20 warto ? Albo rowniez wersje 20 i 30 ale z tylnim hamulcem ? Jest jakas roznica ? kupowac ? Czy moze znacie jakis sklep gdzie maja te kolowrotki na stanie ? [2011-06-15 18:58]

MichalSpin

do spiningu raczej przedni hamulec jest mniej skomplikowany i bardziej precyzyjny, moge ci polecić spro blue arc 930 posiadam ten kołowrotek i jest naprawde rewelka za 260mozna juz kupić na allegro
[2011-06-15 21:32]

gaudi xxxx

Wędka to zdecydowanie Dragon Millenium-a kołowrotek Spro Red Arc 10400 pozdrawiam
[2011-06-17 09:17]

nikoafc

dzisiaj w koncu udalo mi sie dostac przyzwoitej cenie kolowrotek Okuma Epix Pro EPF 30 FD wiec niezmiernie sie ciesze i czekam na kuriera :D Szukalem po sklepach i na allegro pisalem wszedzie maile i sie udalo ;) W tych internetowych sklepach tam gdzie byl dostepny to ceny wahaly sie od 250-270zl co wg mnie duza przesada. Kupilem go za 200 + przesylka.

Co do wedki to jednak pojde do sklepu i sobie wywaze jakis kijek :D Chyba ze ktos ma ten kolowrotek z jakims kijem i odrazu by mogl mi polecic ? Do 200zl bo planuje dalsze zakupy ;)

pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie tematem i wszystkie rady ;)

[2011-06-17 15:20]