Sprzęt kłusowniczy?

/ 39 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Lin1992


Ja nie bronię tego sprzedawcy ale diecie chyba może legalnie sprzedać a i ktoś może legalnie kupić. Ponieważ może mieć prywatny staw i tam będzie na nie łowił - w co wątpię. Takie rzeczy robią więcej szkód niż porzytku. (2012/11/06 07:08)

Artur z Ketrzyna


Przegladajac oferte allegro trafilem na cos takiego:

http://allegro.pl/siatki-weciorki-i2736331345.html


Myślałem ze nie wolno sprzedawac tego typu wynalazków legalnie.


Można, i nie można zakazać sprzedaży narzędzi do połowu ryb, które są dozwolone dla rybaków.
To że kwitnie czarny rynek. To już inna bajka. Warto reagować jak widzimy że ktoś sprzedaje taki sprzęcior każdemu lepszemu. A do tego zakazany w użyciu nawet przez rybaków.
Zgłaszamy na Policję, a ona służbowo sprawdzi czy ta osoba może to sprzedawać i czy robi to zgodnie z prawem...
Aukcje na allegro zgłaszamy prokuraturze właściwej ze względu na miejsce sprzedaży (jednostki terytorialne). Zgłoszenie można wnieść pisemnie lub e-mailem. Tytułujemy je jako "Podejrzenie dopuszczenia się przestępstwa lub czynu zakazanego" i musimy podać ades osoby podejżanej, jak tez link w przypadku wykrycia tego w internecie. I sporządzić krótki opis.
Prokuratura sprawdzi i w razie co skieruje oskarżenie do sądu o ukaranie. Wam jako zgaszającym winna odpowiedzieć na piśmie co ustaliła... (2012/11/06 10:08)

kamil11269


ja dość często przeglądam allegro i raz zauważyłem drucianą siatkę niby specjalistyczną do trzymania węgorzy, tak tam pisało, a nawet dość dużo osób licytowało, bo aż 5, (2012/11/06 14:27)

MASTINO


Zabroniony jest handel, posiadanie i używanie rybackich narzędzi połowowych przez osoby nieuprawnione, a siatka o której napisałeś jest siatką do przechowywania a nie połowu, więc nie jest towarem zakazanym w handlu, posiadniu czy używaniu. Wędkarz nie może takiej siatki używać na wodach PZW.   (2012/11/06 14:41)

wirefree


Nie PZW a dzierzawionych przez PZW, wody od wiekow sa wlasnoscia wpolna wszystkich obywateli. I ryby w nich tez.

(2012/11/06 15:02)

adam-konopnicki


Są własnością wspólną, ale tę własność trzeba szanować, a nie brać z niej ile tylko się da ;)Więc może ktoś wreszcie jasno sprecyzować, czy taka sprzedaż jest legalna czy nie ? (2012/11/06 16:07)

arlito


Nóż to narzedzie ktorym możesz zamordować tez powinni zakazać !




Ale nikt normalny nie produkije noża do zabijania! I nikt normalny nie kupuje noży do zabijania!


(2012/11/06 16:17)

adler


Zabroniony jest handel, posiadanie i używanie rybackich narzędzi połowowych przez osoby nieuprawnione,
a siatka o której napisałeś jest siatką do przechowywania a nie połowu, więc nie jest towarem zakazanym w handlu, posiadniu czy używaniu. Wędkarz nie może takiej siatki używać na wodach PZW.  


Wszystko i na temat . 

Adam konkretna odpowiedź. Był już tu temat o posiadaniu sieci przez osoby nie będące uprawnione do ich posiadania i używania. Niestety tamta dyskusja zakończyła się niezbyt miło. Trudno , wiemy że są ludzie którzy ignorują lub tłumaczą się niewiedzą litery prawa . Pozytywne jest to że coraz częściej zapadają surowe wyroki w takich sprawach. Więc samo posiadanie bez uprawnień jest już karalne.

(2012/11/06 16:27)

u?ytkownik102195


Zabroniony jest handel, posiadanie i używanie rybackich narzędzi połowowych przez osoby nieuprawnione, a siatka o której napisałeś jest siatką do przechowywania a nie połowu, więc nie jest towarem zakazanym w handlu, posiadniu czy używaniu. Wędkarz nie może takiej siatki używać na wodach PZW.  


Węcierz jest siatką do przechowywania ryb? To coś nowego. Ja myślałem, że węcierz to pułapka na ryby. Opuszczasz to na dno, zadajesz przynętę do środka, rybki wpływają do węcierza, ale już nie wypływają. Prosty sposób na skłusowanie ładnych węgorzy przykładowo. To jedno z najstarszych urządzeń wymyślonych w celu pozyskiwania ryb. Nie jestem pewien czy to do końca legalna sprawa. :) (2012/11/06 16:43)

wirefree


I to jest własnie chore prawo bo np bedac wlascicielem stawu a nieposiadajac uprawnien nie moge miec sieci to jak do qrwy nedzy mam te ryby łowic rekoma ? A to dzieki wlasnie takim debilom jak pseudoormowcy ktorym w pale zakutej sie nie miesci ze ktos moze miec wlasny staw i w nim ryby.

(2012/11/06 16:43)

adler


I to jest własnie chore prawo bo np bedac wlascicielem stawu a nieposiadajac uprawnien nie moge miec sieci to jak do qrwy nedzy mam te ryby łowic rekoma ? A to dzieki wlasnie takim debilom jak pseudoormowcy ktorym w pale zakutej sie nie miesci ze ktos moze miec wlasny staw i w nim ryby.

Witaj. 

Kolego spokojnie , bez nerwów i takich zwrotów proszę ! 

Jeśli masz staw to na pewno zarejestrowany, zalegalizowany ( bo są odpowiednie przepisy , ustawa wodno - prawna która określa ten temat ), więc bez problemu możesz zdobyć uprawnienia do posiadania narzędzi rybackich. Nic tu niezrozumiałego. Więc zakończmy tę dyskusję , bo tylko gdybamy. Wystarczy chcieć się zaznajomić i wszystko na temat wiadomo.

Pozdrawiam i myślę że już wszystko jasne.


(2012/11/06 16:57)

wirefree


Moze ktoś pamieta swego czasu weszło rozporzadzenie o zakazie handlu kośćią słoniową i przy okazji polscy ORMowcy popisali sie zamknieciem i kilkoma wyrokami na włascicieli Fortepianow i wszelkiej bizuterii z kośći słoniowej którą mieli od lat. Podobnie zreszta z anakonda która jest pospolitym szkodnikiem a u nas jest chroniona. Głupota tego narodu mnie przeraża, za to nie brakuje w nim wszelkiej masci Pawlików Morozow'ow.  (2012/11/06 17:58)

jurek


Kolego #wirefree , zbaczasz całkowicie z wątku , pisząc głupoty i obrażasz wielu ludzi . Juz raz zwróciłem Ci uwagę na PW , lecz Ty brniesz nadal .

Kolega Adler jasno i wyraźnie napisał wszystko ( temat był już wałkowany kilka razy ) .                                        Więc zamykam wątek . (2012/11/06 18:15)