Zaloguj się do konta

Sprzęt wędkarski dla poczatkującego

utworzono: 2013/06/27 06:57
sosol

Witam.. od zawsze interesowalem sie wedkowaniem,lecz nigdy nie bylo mi dane łowic.. postanowilem zdobyc karte wedkarska..i sprobowac sił. na starcie jaka byla by dobra wedka nie droga ..i jaka metoda zaczac lowic bynie bylo za trudno.
i z jakich materialow dobrze bylo by sie uczyc,podstawowych zagadnien na karte.w internecie jest durzo materialu tylko wszysto juz dla dobrze znajacych ten fach.a ja potrzebuje materialow takich podstawowych np;jak uzbroic wedke,jakie stosowac przepony,skretliki, chaczyki, splawiki itp.

[2013-06-27 06:57]

JKarp

Tu masz dużo wiedzy:
 
;-)JK [2013-06-27 07:38]

kon115

Witam Proponuje odwiedzić oficjalną stronę pzw tam znajdziesz dużo na temat egzaminu i pytań na zdanie karty.Co do metody to polecam zacząć od bata tzn. wędki bez kołowrotka POZDRAWIAM [2013-06-27 09:39]

michal17

Co do metody to polecam zacząć od bata tzn. wędki bez kołowrotka 
Ja bym proponował lekką spławikówkę z kołowrotkiem.Żeby łapać na bata to musi kupić sobie lekkiego bacika żeby po np 3 godzinach machania się niezniechęcił. Aby kupić dobrego lekkiego bata musi mieć conajmniej 300zł.


[2013-06-27 13:32]

kuba7128

ja tez bym Ci polecił bacika. 300zł ? mozna kupic coś tańszego z  nizszej półki. Bat węglówka 7m za 200 zł mozna juz wyrwac. Ale ja bym proponował na początek 5m myśle, ze za stówke by coś dostał wiadomo jakość nie powalając ale na początek do nauki będzie ok. Ja sam zaczynałem batem 4m i byłem w niebowzięty Pozdrawiam. [2013-06-27 13:58]

danon1973

Moim zdaniem bat to świetna wędka na początek nauki. 5m tak jak napisał kolega wyżej będzie oki, z czasem jak nabierzesz wprawy kupisz sobie coś dłuższego. Nie kupuj jednak najtańszego, bo będzie ciężki i niewygodny. Myślę, że waga 200-260 gram na 5 metrowy bat będzie oki i w miarę tanio powinieneś taką wędkę znaleźć.
Zastanów się jednak gdzie będziesz łowił... bo batem nie zarzucisz przynęty dalej niż długość zestawu. Kiedyś byłem na jeziorze, gdzie do 10 metrów od brzegu była straszna płycizna (10 cm powyżej kolan), dopiero dalej zaczynała się głębsza woda. Na taką wodę jak nie ma kładek a ty nie masz łódki bat w ogóle się nie przyda (chyba, że do łowienia uklei, albo jak wejdziesz do wody po kolana).
Wówczas musiałbyś mieć odległościówkę... czyli wędkę z kołowrotkiem.
Tak samo odradzam Ci bata, jeśli chcesz łowić na stawach hodowlanych karpia... ale chyba nie chcesz bo wyrabiasz kartę wędkarską ;).

Dlatego pomyśl, gdzie będziesz łowił.

Zrób kartę, czytaj to forum i trenuj nad wodą :). Stopniowo, powoli, wszystko z czasem przyjdzie :).
 
Pozdrawiam
[2013-06-27 14:36]

michal17

Witam Proponuje odwiedzić oficjalną stronę pzw tam znajdziesz dużo na temat egzaminu i pytań na zdanie karty.Co do metody to polecam zacząć od bata tzn. wędki bez kołowrotka POZDRAWIAM


[2013-06-29 11:59]

Lookasz10

Ja proponuje iść do wędkarskiego i kupić tanią wędke z kołowrotkiem. Do tego kup spławik, ciężarki, haczyki z przyponami bo zapewne jeszcze nie umiesz wiązać i stopery. Jak nie zapamiętasz to pytaj sprzedawcy. Na pewno ci pomoże.
[2013-06-30 14:35]