Zaloguj się do konta

Sprzęt wędkarski robinson

utworzono: 2009/03/21 12:19
Gregoreczek

Jaka jest wasza ulubiona firma sprzętu wędkarskiego i jaka jest najlepsza.
Moja ulubiona to Shimano lub Jaxon, lecz wędzisko mam Cormorana. [2009-03-21 12:19]

moja to dragon [2009-03-21 13:03]

Stawarz

Wędziska-Dragon Kołowrotki-Okuma,Dragon Przynęty-SiekM,Salmo,Jaxson,Dorado [2009-03-21 13:16]

czarek 58

moja z przypadku DAM dostałem w prezencie i kupiłem też DAM nie zwracając uwagi na firmę tylko na siłę wyrzutu i tak zostało i jestem zadowolony. [2009-03-21 13:35]

Co do firm wędkarskich to 90% z nich nie produkuje sprzętu który sprzedaje bo nie mają nawet swoich fabryk tylko daje im swoja nazwę A działa to w ten sposób Pan X zakłada firmę powiedzmy np.Y Jedzie do jakiejs fabryki w Chinach która produkuje wędki wybiera modele które mu sie podobają i zamawia wieksza ilość Zleca oklejenie jej nazwa swojej firmy czyli Y [2009-03-21 14:03]

I w ten sposób powstaje nowa marka sprzetu który gdzie indziej na Świecie bedzie się inaczej nazywał Jeżeli producent jets zadowolony z tej fabryki ma wyrobiona markę i dużo zamawia wtedy fabryka zaczyna robić sprzet według jego indywidualnych wymagan tzn.zmienia wyglad parametry itp.Tylko renomowani producenci mają swoje fabryki tacy jak SHIMANO DAIWA itp. [2009-03-21 14:08]

Moją najlepszą firmą od sprzętu jest York i Konger, natomiast od zanęt - Lorpio [2009-03-21 15:14]

peterlolo

Jeśli chodzi o kołowrotki to OKUMA SHIMANO wędki DRAGON.
[2009-03-21 15:36]

pipiszta

Jesli kolowrotki to daiwa,szhimano,okuma... A wedziska to mi spodobaly sie kijki firmy Mikado tyle ze najwyzsze modele....
[2009-03-21 15:49]

mieciu79

Dużo sprzętu mam z Dragona,robią dobre spinningi a i kołowrotki niczego sobie.Ale konkretne kołowrotki robi Daiwa a wędki Cormoran. [2009-03-21 16:26]

fabis

Każdy z nas ma swój ulubiony sprzęt i firmę.Ja znów mam pickeery i feedery Mikado i Jaxsona a co do kołowrotków to najważniejsza jest praca, ilość łożysk i przede wszystkim zero luzów na łożyskach.Pozdrawiam.Dodam że Kormoran robi niezłe kołowrotki i są niedrogie. [2009-03-21 18:24]

kopciu

JA ŁAPIĘ NA SPINING WĘDZISKIEM DRAGONA I KOŁOWROTKIEM SHIMANO,NA SZCZUPAKA , SANDACZA WĘDZISKO ROBINSON LUMIX,A KOŁOWROTEK CORMORAN Z WOLNYM BIEGIEM DAM ,OKUMA ,SCHEKSPIR, SĄ JESZCZE W MOIM ARSENALE WĘDKARSKIM,POZDRAWIAM [2009-03-21 19:06]

W moim środowisku panuje przekonanie że to co z jaxona to jest do d....
Jak Wy myślicie? Osobiście łowię na shimano, do Robinsona się zraziłem przez kiepski serwis (w moim przypadku), a marzeniem są drogie kołowrotki Daiwy, które wyglądają na bardzo solidne [2009-03-21 22:21]

KONIO

..kołowrotki OKUMA wedziska MIKADO I MISTRALL :) [2009-03-21 22:25]

jaca37

Ja mam multi feder Mikado i kolowrotek Mikado sześć lat i jestem zadowolony [2009-03-22 00:11]

Otóż to, Kolego Peether 78. Według zasad marketingu firmy nie sprzedają towarów tylko realizują marzenia swoich klientów. W całej hecy z produktami tzw. "markowymi" najważniejsza jest ich wartość dodana czyli nie kijek i kołowrotek tylko cała otoczka wokół nich. W dzisiejszym zglobalizowanym świecie jest już naprawdę mało firm, które zachowały indywidualność i niezależność. W mojej branży (rowery, opony) jest podobnie. Klient pyta o rowery Giant, Kellys, Merida a wszystkie one są indywidualizowane na etapie naklejania naklejek z logo marki na ramie. W mojej pracy miałem kontakty z przedstawicielami firm z Tajwanu i Chin. W ich fabrykach, z taśm schodziły ramy dla większości marek sprzedawanych w Polsce. Produkty Shimano są wytwarzane obecnie w różnych fabrykach w całej Azji. Pozdro [2009-03-22 18:00]

ja mam kongera i zyje
[2009-03-23 15:28]

brzana1

Według mnie nie liczy się firma tylko umiejętności. Jak miałem sześć lat to ojciec ucioł mi gałąż leszczyny, zrobił przelotki, wbił dwa teksiki na które nawinął żyłkę z myjki, a spławik był z korka od jabola i patycza z lizaka. Na takiej firmowej wędce łowiłem ładne leszcze i liny. Taki był sprzęt trzydzieści osiem lat temu,teraz używam sprzętu Robinsona i Trabucco. [2009-03-23 20:27]

Figaro

Używam bata Jaxona i Dragona, feeder to Tubertini, picker to Jaxon, spining to Dragon a ciężka gruntówka , taka na Wisłę to czeski Tokoz. Jest jeszcze odległościówka - to też Jaxon. Z takiego zestawu jestem zadowolony - myślę że wielu producentów jest bardzo podobnych do siebie - dla mnie zawsze najważniejszy był ciężar wędziska i charakterystyka ugięcia. Oczywiście należy jeszcze wziąć pod uwage ciężar wyrzutu - ale to zależy do czego chcemy kij używać. [2009-03-24 13:16]

okno

Ja łapię na baty firmy Shimano z serii Aspire TE i spiningami G.Loomis IMX oraz HLX sprzęt drogi ale warty swojej ceny. [2009-03-24 15:57]

sacha

@peether
Renomowani producenci których wymieniasz robia w tych samych chińskich fabrykach co Drago,Robinson czy Mikado.Faktem jest że mają po kilka modeli kołowrotków nadal robionych w Japonii ale ceny tych kołowrotków zaczynają się od chyba 800plz a kończą na 3800plz. [2009-03-25 14:43]

sacha

@fabis
Z ilością łożysk bym nie szalał,co z tego że ma 8 czy 10 jak jest to chłam.
Mam 2 pełnoletnie Shimano obydwa na 3 łozyskach i chodzą,pokaż mi kołowrotek z dużą ilością łożysk który wytrzyma ponad 18 lat?
Wole 4 czy 5 łozyskowy z Japonii niż 11 łożyskowy z Chin kupiony na bazarze firmy Golden czy Manta.
Nie znaczy to że nasze firmy np.Dragon,Konger czy Mikado nie mają w swojej ofercie przyzwoitych kołowrotków,pewnie że nie wszystkie modele ale z każdej firmy wybierzesz 2- 4 modele które się nie rozpadną po roku czy dwóch.
Ja mam Technireela i powiedzmy używam go do spina ok.15-20 wędkodni w roku,zaliczam jakieś tam hole ale więcej zaczepów i chodzi po 3 czy 4 latach jakby był nowy. [2009-03-25 14:53]