Sprzęt wędakrski z USA

/ 4 odpowiedzi
 Witam. Chciałbym sobie zamówić sprzęt z USA, nigdy wcześniej tego nie robiłem i chciałbym dowiedzieć się, jakie kosztu dostawy wraz z cłem by mnie wyniosły za np. kołowrotek wart 100 dolarów. Z góry dziękuje. Masatoo 
kamil11269


Witam. A gdzie to zamierzasz kupować? Na allegro ostatnio patrzyłem, był komplet 50 spławików ręcznie robionych z Anglii, aukcja zaczynała się od złotówki, a przesyłka pocztą wynosiła 45 zł. Kurierem pewnie byłaby jeszcze większa. Ale musisz szukać, może trafisz akurat na jakąś tanią. (2013/01/31 21:42)

Jacoslaw


Cześć.

W miarę regularnie kupuję coś w stanach. Koszty wysyłki są uzależnione od wagi i doręczyciela. Tani ( i powolny ) jest USPS Priority Mail, najszybszy ( cena nie zabija) jest Fedex. Kupujesz w sklepie internetowym? ebayu? prywatnie? co kupujesz? Cło i podatek wyliczysz łatwo. Zakładając, że wartość sprzętu ( kołowrotek) to $100, wtedy:
$100x3,2(kurs dolara) =320zł+5%(cło)=336zł+23%Podatek=413,28zł - Tyle zapłacisz za sprzęt. Do tego koszty wysyłki ( jeśli to kołowrotek to nie większe niż $35). Pozdrawiam (2013/02/01 19:18)

Masatoo


Chcę kupić na ebayu jakiś dobry kołowrotek w dobrej cenie. A ile tak mniej więcej by kosztowała przesyłka najtańsza "USPS Priority Mail" i najdroższa  "Fedex". Pozdrawiam  (2013/02/01 20:01)

esox61


Nie opłaca się. Mimo że do 150euro cła się nie płaci to jednak koszty wysyłki i do tego vat powodują że pojedyncze egzemplarze nie ma sensu tam kupować. Co innego w ramach Unii Europejskiej. Tu tylko za towar i przesyłkę się płaci. W USA warto mieć znajomego który towar tam kupiony wyśle tu. Wtedy się kalkuluje bo nie mamy vatu ale w przypadku awarii sprzętu koszty rosną niepomiernie. Lepiej poszukać na miejscu w sklepach internetowych. (2013/02/02 15:47)