Zaloguj się do konta

Sprzęt teleskowy do wędkowania z gruntu

utworzono: 2011/12/16 15:56

Chciałem się zapytać czy waszym zdaniem to mi wystarczy mam wędkę 360cm którą używam na grunt ,300cm na spławik.Dodam że są teleskopowe wyrzut od5-25gr.I spinning 270cm 10-25gr.Wędka Sportfish. 
Kołowrotki: Grunt:Master 804 4BBSpławik:Golden Royal Graphite 804dxSpinning:Golden FT30 9BB 
Dostałem od wujka kołowrotek Shina Superex 7150 do czego będzie dobry?Pozdrawiam.  [2011-12-16 15:56]

rryybbaa

co i gdzie łowisz?
[2011-12-16 17:08]

Na grunt karpie do 4 kg i drobnicę spławik liny drobnicę. Spinning sandacze szczupaki i okonie [2011-12-16 17:13]

rryybbaa

to tyle sprzętu Ci starczy. Ten kołowrotek jest spiningowy. Jeśli bawi Cię łowienie drobnicy, to może kup sobie jakiś krótki bacik?
[2011-12-16 17:22]

Łowie na stawach w Skoroszowie nie daleko Milicza.  [2011-12-16 17:26]

a jak uzbroić bat [2011-12-16 17:50]

ale ja mam już spining  [2011-12-16 17:50]

rryybbaa

ja czasami zakładam do spławika kołowrotek spiningowy i odwrotnie i nie robi to ogromnej różnicy, żyłkę i tak zwiniesz, ryby wyciągniesz, a co do bata w każdej gazecie wędkarskiej co jakiś czas jest sposób zbrojenia, w internecie też jest wiele rysunków. Najprościej jest tak: cała żyłka musi być długości bata albo nawet trochę krótsza, w tym przypon ze 30cm. Mały haczyk i cienka żyłka (do 0,16), spławik mocowany na stałe ok.1g, śruciny 3 albo 4 na przyponie w równych odstępach
[2011-12-16 18:25]

ja czasami zakładam do spławika kołowrotek spiningowy i odwrotnie i nie robi to ogromnej różnicy, żyłkę i tak zwiniesz, ryby wyciągniesz, a co do bata w każdej gazecie wędkarskiej co jakiś czas jest sposób zbrojenia, w internecie też jest wiele rysunków. Najprościej jest tak: cała żyłka musi być długości bata albo nawet trochę krótsza, w tym przypon ze 30cm. Mały haczyk i cienka żyłka (do 0,16), spławik mocowany na stałe ok.1g, śruciny 3 albo 4 na przyponie w równych odstępach

Przypon obciąża się w przypadku bata , bardzo rzadko i to najczęściej po to , by zakotwiczyć zestaw w strefie przydennej ( na krąpia , leszcza ) albo sprowadzić przynętą jak najszybciej do dna - gdy nie ma innej możliwości wyeliminowania brań totalnej drobnicy. Trudno na rynku wędkarskim znaleźć śruciny na tyle miękkie by nie stanowiły zagrożenia dla cienkiego przecież  przyponu .Poza tym , podana ilość śrucin , nawet jak na obciążenie przyponu ( co stanowi wyjątek )  - to dane nierealne. Zgodziłbym się z taką konstrukcją zestawu , gdyby śruciny obciążały zestaw , zaciśnięte w formie wianuszka - nad przyponem. Czasem , podczas łowienia uklei używa się krótkich przyponów (5 -15 cm ) i co za tym idzie : zaciśniętymi śrucinami niedaleko haczyka . Tylko ,że to są niemal pyłki mające wyważyć zestaw 0,3g - 0,8 g . Jeżeli łowi się na bata mniejsze ryby - zestaw powinien być krótszy od wędki około 30 cm , jeżeli zaś trafiają się ryby większe : montujemy zestaw krótszy nawet o 60 cm od wędki . Zestaw najlepiej oprzeć o średnicę żyłki 0,14 mm , przypon 0,12 mm albo na ryby drobniejsze : 0,12 i o,10 mm na przyponie ... Spławik typu ołówek , klasyczny mocowany na stałe 0,8 - 1,5 g ( w zależności od głębokości , wiatru , aktywności ryb żerujących pod powierzchnią , których brania są akurat niepożądane ), haczyki typu  Limerick lub Crystal  10 - 16.Takim zestawem dobrze się operuje ( zwłaszcza gdy wcześniej zadbaliśmy od odpowiednio lekką wędkę tj węglówkę ) , dobrze zarzuca się zza głowy i z ręki , hol 1 kg leszcza daje sporo emocji , lecz też przy odrobinie wprawy przebiega bez zakłóceń.Przynęty to :dwa lub jedno ziarno pęczaku , dwa białe robaki , czerwony robaczek ,ziarno pszenicy , kulka chleba , ziarno kukurydzy.
[2011-12-16 19:11]

Na żyłkę 0,10 mm , haczyki 16 i 4 metrowego bata , mam już na koncie kilka 1,2 -1,40 karpi - i to bez podbieraka...  Na żyłkę 0,12 mm , bata również 4 metrowego i z podbierakiem  pod ręką - złowiłem dwa szczupaki : 45 i 48 cm.
[2011-12-16 19:16]