Zaloguj się do konta

Sprzęt na nockę

utworzono: 2010/07/17 11:36
kkeicam

Witam jestem "świeżym" wędkarzem i mam pytanie

mam zamiar wybrać się na nocny połów ryb z kolegą a nigdy na "nocce" nie byle
i za bardzo nie wiem w co się zaopatrzyć
wiem ze tu jest nas dużo i wiele o tym wiecie więc może mi pomożecie?
[2010-07-17 11:36]

Wędki, osprzęt do wędek- to wiadomo. Źródło ognia (jesli tam wolno palić ogień), źródło ŚWIATŁA-latarki, świeczki, coś na ewentualny deszcz, coś na komary, gorące napoje w termosie bądź coś do ugotowania ich, dzwonki do wędek, sygnalizatory, świetliki, rozpałka jakaś do ognia, coś do przykrycia na chłód, naładowany telefon komórkowy,jedzenie, picie- to wiadomo. Na miejscu jeszcze za dnia, wszystko należy sobie tak porozstawiać, żeby w nocy, po ciemku sobie zębów nie wybić i czegoś nie połamać. No i dużą dozę szczęścia i wytrzymałości. Powodzenia. [2010-07-17 11:46]

Bromar

Kolego na pewno musisz mieć :
1,płyn przeciw komarom
2,dobre źródło światła
3,świetliki na spławik lub szczytówkę lub jakiekolwiek inne sygnalizatory(elektroniczne,dzwonki itp.)
4,odpowiednie ubranie(bo w nocy jest różnie)
i pewnie jest wiele różnych innych sprzętów które ja zabieram ale że ja to mam że tak powiem na stałym wyposażeniu więc o nich teraz nie pamiętam i nie napisałem.
Jak znam życie portalowe pewnie ktoś Ci jeszcze coś podpowie.
P.S. Cieszę się że nie zaczełeś od słowa PILNE jak to ostatnio jest tu w modzie.
Pozdrawiam
[2010-07-17 11:50]

Ja zabieram jeszcze zawsze na nockę, takie małe przykrywane zniczyki białe. Kosztuje to niewiele, ale rozstawiam sobie je zapalone w najbardziej "strategicznych" miejscach gdzie w nocy będę sie poruszał i otaczam nimi miejscówkę. Poza tym dzikie zwierzęta, np. lisy, bobry, wydry i im podobne straszydła nocne nie podchodzą wtedy na miejscówkę, bo kiedyś straciłem cały prowiant na 3 osoby, mięsko z grilla i paczkę zanęty, tak się liski odważyły. [2010-07-17 12:17]

LukaszM

Bierzesz sprzęt do wędkowania, ten co zwykle za dnia plus, skoro piszesz w dziale poświęconym wętkarstwu spławikowemu, weź świetliki na antenki. Chociaż spławik nocą wymaga dużo skupienia, ja wolę gruntówkę z dzwonkiem ;p
Póki widno nazbierć drzewa i rozpalić ogień no i rozstawić namiot (chyba że śpisz w samochodzie).
Latarka to obowiązek (sprawdź baterie przed wyjazdem!)
Termos z kawą na rano, aparat i śniadanie.
Obowiązkowo alkohol bo inaczej nocka traci sens ;p
[2010-07-25 02:29]

Szczeniaczek

Zabierz ze sobą ciepłe ubranie , coś na komary , dzwoneczki do wędek lub świetliki , jakąś zapalarkę w razie gdyby w nocy było zimno , a z przynęt to napewno duże czerwone robaki i przygotuj zestaw na żywca ! Powodzenia [2010-07-25 16:56]

Papczak

----------------------------------------------------------------------------------------------
Świetliki;D
---------------------------------------------------------------------------------------------- [2011-01-28 22:54]