Sprzęt na żywca-proszę o rady.

/ 1 odpowiedzi
witam, jestem nowicjuszem jeśli chodzi o wędkowanie na żywca stąd moje pytanie i prośba o pomoc a moje pytanie brzmi jak dobrze zrobić zestaw na żywca tz.jak dociążyć spławik, nr kotwiczki , na jakiego żywca i jaką długość i gdzie zarzucać czyli w otwartą toń wodną czy w trzciny czy jak wy napiszecie.
z góry dzięki za pomoc.
pozdrawiam.:)
gorecki331

Nie wiem czy moja odpowieć cię zadowoli ,ponieważ ja łowie na żywca ale z gruntu ,czyli nie używam spławika.Dla mnie jest to lepsze wyjście bo zazwyczaj łowie w rzekach i w tym przypadku nie mam problemu z uciekającym zestawem. Mój zestaw jest bardzo prosty , na żyłce głównej zakładam cieżarek przelotowy 70 jak na rzeke na wody stojące raczej lżejszy(można zastosować również zwykłą rurkę z ciężarkiem) , nastepnie stoper,krętlik,stalka,hak.Używam hak  ponieważ uzbrajam żywczyka za pyszczek, uważam że dłużej wytrzymuje nie potrzeba tak często go zmieniać. Co do żywca to ja staram się poławiać je w łowisku w którym pózniej poluję na szczupaka.Zestaw wykorzystuje także podczas połowu na trupka ( sandacz, sum ). (2011/05/05 16:27)