Zaloguj się do konta

Sprzęt na suma- potrzebuję porady

utworzono: 2017/07/07 22:19
SzalonyRybak

Witam, wiem że było mnóstwo tematów ale niestety większa cześć z nich jest z przed 4-5 lat także lipa ;/ Potrzebuję porady w doborze sprzętu na suma, dotychczas łowię na rzece San o w miare silnym uciągu i wiem od miejscowych wędkarzy że grasują tutaj dość spore sumy, wyciągają żyłki z kołowrotków, zrywają zestawy. Miałem tylko raz taką okazję, ale niestety nie ogarnąłem tego poniewaz nie było nawet możliwości z nim powalczyć. Łowię na feederki Mikado X-plode do 120g wyrzutu, rzucając gruntem 100g na środek rzeki lub bardziej przy środku znosi go pod brzeg, a co za tym idzie ciągnie z sobą masę zielska która daje dodatkowy opór. Ostatniej nocy również miałem dwa odjazdy ale po chwilowym holu zostało tylko pół przyponu z plecionki 0,17(byłem nastawiony na leszczyka). Dlatego też chciałbym teraz spróbować zarzucić typowo jeden kijek na suma, jakbyście mogli polecić jakiś sprzęt w miarę rozsądnej cenie z którym mógłbym poszaleć na owej rzece lub też jakichś artykuły o tej rybie. Zastanawiałem się pomiędzy typowymi wędkami sumowymi a twardymi karpiówkami, tylko że karpiówki są mi zbędne ponieważ łowiąc karpie na komercjach i tak łapię je na Method-feeder i z holem karpia 10kg nie ma problemu, dlatego proszę was o poradę na ten temat : )   [2017-07-07 22:19]