Zaloguj się do konta

Sprzęt na spinning-proszę o pomoc w dobraniu.

utworzono: 2011/05/29 19:24
Elwuo

Witam chciałbym skompletować sprzęt na spinning, niestety nie wiem czy dobrze wybrałem prosze o oceny i ewentualne zmiany.

"Spinning Daiwa Sweepfire" Długość 270cm 10-40g (to ma być kij na szczupaki i okonie)

"Kołowrotek Daiwa Regal 2000 XIA"

"Płecionka Power Pro Żółta 0.19"

[2011-05-29 19:24]

pelek24

O kijku się nie wypowiem bo go nie znam ale kijek to bym polecił jakiś tańszy shimano lub konger, co do kołowrotka co polecił bym spro passion, ja używam 720 ale to lżejszego kijka, tobie polecił był rozmiar 730 bo i kijek cięższy, spro marka ogólnie znana i ceniona, plecionkę też bym wziął inną, power pro drogie dziadostwo, ja mam pleciaka dragona 0,12mm 8kg wytrzymałość i super się sprawdza:) i tylko 30 zł:) i takim sposobem oszczędziłeś kasę:) pozdrawiam  
[2011-05-29 20:53]

Moim zdaniem jeżeli chcesz tym sprzętem łowic szcupaki i okonie to:

wędzisko może byc tylko gramatura 10-30 była by bardziej odpowiedniejsza mam tu na myśli okonia.

Kołowrotek dobry tylko ja wybrałbym większy model 3000.

plecinka dobra , ale jednak wolałbym mniejszą średnicę- 0,14-0,15.

[2011-05-29 21:25]

irex

jest to  sprzęt z dobrej półki .Na okonie  ciutek za tęgi.Jeżeli łowisz w przejrzystej wodzie zmieniłbym plecionkę na zieloną.W brew pozorom szczupak też potrafi kaprysić
[2011-05-30 20:34]

Elwuo

Plecionka ma być na Zalew Zegrzyński (ogólnie jeziora) i na rzeki (Wisłe, Narew) wiec jaki kolor by kolega doradził? [2011-05-30 21:34]

Jeśli nie masz zamiaru łowić z opadu, plecionka fluo jest całkowicie zbędna. Polecałbym bardziej stonowane kolory, oliwkowy, czarny, grafitowy. Wędka stanowczo za mocna jeśli chodzi o okonia. Polecałbym coś o c.w. do 25 lub 30 g, chociaż to i tak stanowczo za dużo na okonia. Kołowrotek szczupakowy wykonuje ciężką pracę, więc rozmiar 300 lub 400 będzie wskazany.
[2011-05-31 09:55]

gaudi xxxx

Kołowrotek kup zdecydowanie większy,zamiast tej taniej Daiwy lepszy i trwalszy będzie nasz Dragon,z droższych Spro Red Arc.Kij do 40 gram na okonie nie będzie dobrym wyborem(chcesz lowić też szczupaki).Kup coś o cieżarze wyrzutu do 25gram,a najlepiej dwa odrębne kije,pozdrawiam
[2011-05-31 10:41]

Elwuo

Kolego nie mam wiecej pieniędzy na droższy kołowrotek chcialem za tą kwotę coś dobrać jeżeli masz pomysł to pisz a jeżeli dobierasz mi kołowrotek o 150zł droższy to ja dziękuje a kij ma byc uniwersalny na okonie sandacze bolenie szczupaki kij wybrałem 10-30 a nie jak w temacie 10-40 poprostu wcześniej takiego nie znalazłem w ofercie, hmm plecionka fluo grafitowa czarna szara nie wiem jaka, będe łapał na rzekach czasami z opadu na sandacze czasem nie zalezy w jakim miejscu bo wiadomo jak kamienie sa to nie bd po nich ciągnoł wiec jeszcze raz moze ktos na podstawie swoich doświadczeń dobrac mi spinning do 150zł kołowrotek do 200zł i plecionke do 60zł przypominam kij na (sandacze, szczupaki, okonie, bolenie, moze sumy) a kołowrotek taki zeby podczas deszczu nie trzeszczał i ładnie chodził w kazdych warunkach [2011-05-31 15:25]