Sprzęt na sandacza-łowienie z łodzi

/ 9 odpowiedzi
Witam.

Jakie są pożądane parametry kija i kołowrotka do łowienia sandacza w zbiorniku zaporowym do około 8m, głównie z łodzi.

mixer346


ja na sandacza używam wędki karpiowej i kołowrotka z wolnym biegiem i mi się spisuje , a druga wędka to teleskopówka 10-30g wyrzutu . Holuje się bd dobrze a sandaczowi moim zdaniem to nie przeszkadza wiec prawdę mówiąc wędka może być zwykła jak i kołowrotek wszystko zależy od haka żyłki przyponu oraz zacięcia ;) (2012/08/31 21:36)

Marcin027


Ok. Dziękuję. Ale ruszając z zamysłem kupienia wędziska spinningowego na sandacza nie podejdę do karpiówek. Proszę o opinie, na co zwrócić uwagę. (2012/08/31 21:47)

mixer346


tak jak pisałem na sandacza to nie przeszkadza ci musi być wygodnie i musisz kupić taką aby dobrze sie rzucało taki i taki wyrzut jaki bd stosował może to być spining a może to być teleskopówka kup tak abyś mógł ją wykorzystać na coś innego jeszcze bo sandacz nie bierze cały rok ;) musisz go dobrze zaciąć dobry hak mieć i przypon wędkę i kołowrotek wybierasz ty i na pewno pomogą ci w sklepie coś wybrać no chyba że zamawiasz na necie to podeślij link i ile gram ołów bd stosował to ci powiem czy się nadaje (2012/08/31 21:51)

89krzysztof


Na sandacza potrzebujesz dość sztywnego kija, dzięki któremu zacięcia będą skuteczniejsze. Do tego kołowrotek, w miarę wytrzymały i nie za mały. Duży sandacz potrafi wywinąć sporo żyłki/plecionki z kołowrotka. Plecionka na sandacza jest lepsza.  (2012/08/31 22:19)

Artur z Ketrzyna


Witam.

Jakie są pożądane parametry kija i kołowrotka do łowienia sandacza w zbiorniku zaporowym do około 8m, głównie z łodzi.


Sandacz to rybka z twardym pyskiem i wymaga bardzo dynamicznego zacięcia, jak i zdecydowanego holu. Większych główek przy opukiwaniu dna
Dlatego proponuje wędzisko o cw 15-45 g, z łudki wędzisko o dł 2,4 m będzie dość funkcjonalne, choć jeśli ktoś lubi krótkie kije to nawet 2,1 m.
Musi być wędziskiem dynamicznym o szczytowej akcji.
Ostatnim nabytkiem w moim domu jest wedzisko;

Mikado Wędka Desire Mini 240, cw 15-45g

http://www.wedkarski.com/wedki/4632-wedka-desire-mini-mikado.html

Teleskopowy spining, dobra akcja i dość solidny blank, jak też bardzo dobrej jakości przelotki. Już przy główce 5 g i kopytku 8 cm było widać drganie na szczytówce (pracę przynęty). Na samdacza nie zchodzisz z 10-15 g przy hłębokości 8m. (2012/08/31 22:24)

xperianaov


A  ja  proponuje wklejanke  i lowienie z opadu. (2012/08/31 23:22)

Ramsay


A ja proponuje najpierw poszukac "opcja szukaj" a pozniej pisac ...

Jestem na tym forum kilka miesiecy ale tak naprawde to jedyne watki jakie mozna tu codziennie spotkac to : sprzet na sandacza , spinning na sandacza , spinning okonia , lekki spinning , spinning lekki , okoniowy spinning itp. itd.

Ale co jest najlepsze w tym wszystkim to to ze taki post ma zaraz cala gore odpowiedzi a jak czlowiek zapyta o cos konkretnego to albo jego watek zaraz znika przysypany w/w pierdolami albo nie ma chetnych do dyskusji ...

Tyle w temacie pozdrawiam szanownych forumowiczow ... (2012/09/01 12:07)

Marcin027


Wielkie dzięki za wpisy, będę wdzięczny za kolejne wskazówki (2012/09/01 17:10)