Zaloguj się do konta

Sprzęt na pstrągi i klenie

utworzono: 2011/11/15 19:24
tripod

- kompletuje sprzęt na klenia i pstrąga. - W marcu robię kartę wędkarska - zastanawiam się jeszcze nad kupnem plecaka wędkarskiego. Na oku mam ten :  http://www.wedkarski.com/pokrowce-torby/5270-plecak-team-dragon-chest-pack-dragon.html . Wydaje się solidny. W grę nie wchodzi ani pas wędkarski, ani torba. 
 - Często będę musiał przedrzeć się przez jakieś krzaki, wejść do wody. Stąd też krótki kijek

cześć, na ogół trudno pogodzić wędzisko na klenia i na pstrąga. Jest to możliwe wtedy, gdy pstrągi są małe, do 30 cm. Jeśli jednak mają długość 35-60 cm, to zdecydowanie zachęcam do kupna wędziska tylko na pstrągi np. Team Dragon nr katalogowy 28-31-240 link a może ten 28-31-231?
Ciekawym rozwiązaniem może być tem Team Dragon 28-31-272 o parametrach 2,7 m, c.w. 2-14 g.

Łowienie w małej rzece ma różne oblicza, dużo zależy od twojego upodobania w technice łowienia. Możesz wędrować, możesz przykucnąć na 2 godziny i kusić ryby w zasięgu rzutu, możesz być zmechanizowany i w krótkim czasie obskoczyć 2-3 km rzeczki. Mozesz też poruszać się pod prąd lub z prądem itd. Wędzisko można dobrać do każdej z tych taktyk łowienia.
Moim zdaniem:
Najlepiej jest zająć stanowisko na przeciwległym brzegu.
Przedzierając się przez zarośla najlepiej jest złożyć wędzisko na pół.
Na czas przedzierania się przez krzaki załóż pokrowiec ochronny na kołowrotek (taki na rzepa).
Optymalna długość spinningu to 2,5 m.

Wyroby typu pokrowiec, plecak itp. Dragon ma solidnie uszyte, z dobrej jakości materiału. Spoko możesz brać.

pozdrawiam


[2013-01-06 08:15]

MateuszR86

poszukaj w ofercie Shakespira

[2013-01-07 14:42]

Eventuzz767

Zestaw pod klenie,pstrągi do 170 zł


Witam , wiem że 170zł to nie wiele , ale myślę że coś ciekawego można znaleźć. Gdyby co pisząc zestaw mam na myśli kij i kołowrotek. Bede łowic na woblerki i jigi max 8gr i na obrotówki max nr.2 . Dł. kija myślę żeby nie przekraczała 250cm . Za wszystkie odp. dzięki i proszę nie pisac kom. typu dołóż więcej pieniedzy [2017-11-08 18:28]

kaban

No to radzę szukać w "używkach" bo w tej cenie kołowrotek plus kij wydaje mi się nieosiągalny aby spełnić podstawowe parametry w miarę wygodnego łowienia podanych gatunków. [2017-11-08 18:58]

Eventuzz767

Mi nie potrzeba jakiegoś super sprzętu , wiadomo kija typu jaxon arcadia w życiu nie kupie.
  [2017-11-08 19:19]