Sprzęt na pstrągi i klenie

/ 31 odpowiedzi
Cześć Drodzy koledzy. Planuję z kolegą wypad na rzekę Wierzyca Starogard (w Lutym) w poszukiwaniu majestatycznych kleni,pstrągów może okoni i tu do Was koledzy pytanie odnośnie sprzęciku na pstrąga,klenia.Troszeczkę już poczytałem na portalu i wybrałem taki zestaw:Wędzisko: Mikado MLT Medium Light Spin 210/7-21g (jak ktoś miał styczność z tym wędziskiem proszę by się wypowiedział o nim)
Kręciołek:
Dragon Express RD 620i
Żyłka:Dragon Millenium Pstrąg 0,22/175m (czerwona), czy pstrąg nie zauważy tej żyłki?
Będę przeważnie łowił na woblerki i blaszki
Połamania kija. ;)

u?ytkownik82173


pytanie to czy ten zestaw będzie dobry na pstrągi.  (2011/11/15 21:00)

MaateuszK07


Żyłka za gruba i tego koloru nie polecam jeżeli masz zamiar łapać klenie.. (2011/11/15 21:58)

u?ytkownik74867


Ja również jestem przeciwnikiem czerwonej żyłki. Jednak nie wiem cz 0.22 nada się na klenia. Na pstrąga owszem, ale kleń odpada. (2011/11/16 08:31)

MaateuszK07


Na klenie 0,16 wystarczy.. poszukaj ,bo jest naprawde duuzo dobrych zylek i kup taka srednice bo inaczej klenii nie połowisz i okoń też się zastanowi zanim weźmie na 0,22 czerwoną.. (2011/11/16 12:08)

u?ytkownik82173


Dzięki koledzy, prosiłbym by podaliście jakieś grubości odpowiadające na klenia ale i na pstrąga, a i jeszcze dokładne modele. Z góry dzięki. Połamania kija. ;) (2011/11/16 15:37)

sobeklolII


Proponuję ci żyłkę 0,16 przezroczystą (bezbarwna) z powodzeniem wyholujesz na nią piędziesiątkę obu gatunków. (2011/11/16 17:46)

u?ytkownik82173


A mam do Was jeszcze jedno pytanie czy Konger Carbomaxx Master Spin UL 270/15g (wklejanka)nada się na pstrąga i klenia? Czy ta żyłka która podałeś sobeklolII  NIE BEDZIE ZA CIENKA MOŻE 0,18 LEPSZA? (2011/11/16 18:45)

baloonstyle


W moich rejonach na klenie, jazie tylko 0,14. 0,16 w Twoim przypadku będzie odpowiednia.Jak będziesz miał umiejętności to każdą rybkę na to złapiesz zapamiętaj że to ty musisz się przygotować do warunków na łowisku a nie łowisko do twoich parametrów :)) (2011/11/16 19:12)

u?ytkownik82173


Dzięki baloonstyle. Myślałem nad żyłeczką Dragona HM 80 0,16mm czy ona bedzie dobra czy lepsza trabucco t-force spinning 0,16. Które wirówki nadają się na okonia a zarazem na pstrągi oi klenie. Tu macie zdjęcie: Czy longi są skuteczne? (2011/11/16 19:21)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

siwyspin


Kolego gramatura wędziska ok,lecz wędka na rzekę musi mieć min;2,7 ta jest za krótka.Co do żyłki na klenia to zgadzam się z kolegami 14-16 i nie koloru czerwonego,na pstrąga  16-18 wystarczy w zupełności połamania kija. POZDRAWIAM (2011/11/16 19:42)

siwyspin


Kolego osobiście nie łowie na longach ale jak chcesz łowić pstrągi i klenie to wielkość blaszki od 0-2 max chyba że w twoich rejonach pływają olbrzymie ryby (2011/11/16 19:52)

u?ytkownik82173


siwyspin dzięki za cenne lekcje. Nie w mojej rzece nie pływają duże rybki.  (2011/11/16 20:13)

MaateuszK07


Dragon HM 80 jak najbardziej.. świetna żyłka :) A przynęty to blaszki 0-2 , i woblerki 1,5 do 4 nawet 5 cm. (2011/11/17 14:33)

MARCIN CK


Z tą świetnąścią hm to duża przesada i obojętnie czy 69 czy 80.Reklama niestety robi swoje. (2011/11/17 15:37)

cienki002


A możecie podać dokładne nazwy kijków ja jakie łowicie klenie ? (2011/11/21 22:06)

piter1311


Ja posiadam wedke na klenie Robinson Diplomat Jig Master 2,70 6-20gr (2011/11/21 23:32)

sobeklolII


Zarówno klenie jak i potoki proponuję ci łowić na woblerki zamiast wirówki bo łatwiej je prowadzić
z nurtem rzeki i nadać pracę.A i jeszcze jedno staraj się chodzić w górę rzeki bo wtedy znacznie łatwiej podejść do ryby nie płosząc jej (2011/12/03 15:51)

cytryn74


Kolego gramatura wędziska ok,lecz wędka na rzekę musi mieć min;2,7 ta jest za krótka.Co do żyłki na klenia to zgadzam się z kolegami 14-16 i nie koloru czerwonego,na pstrąga  16-18 wystarczy w zupełności połamania kija. POZDRAWIAM

Nie do końca sie z tobą zgodze długość to całkiem względne pojęcie ja łowię czasami na Dragona 2.40 i też sie sprawdza. Sądzę że każdy musi dobrać taka długość wędziska jaka jemu pasuje. (2011/12/03 22:10)

Gares


Czytam że koledzy używają żyłki 0.14, 0.16 i tak zastanawiam się co się stanie, gdy złapiemy klenia, tak 40cm w rzece, ze sporą ilością korzeni i podtopionych drzew? z doświadczenia wiem że taka ryba potrafi zrobić zamieszanie i jeżeli złapiemy takiego klenia na zestawie 0.16 (żyłka) to trzeba się nieźle namęczyć i mieć szczęście aby ryba nie wpłynęła w korzenie. Jeżeli łowisz klenie do 35 cm i w wodzie gdzie nie ma za wiele korzeni to 0.16 wystarczy. Osobiście łowię z powodzeniem zarówno pstrągi jak i klenie na żyłkę 0.20 i w zakrzaczonym miejscu nie raz ten zestaw podczas holowania uratował mi rybę. (2012/03/04 08:08)

Dadoss


Witam. Ostatnio kompletuje sprzęt na klenia i pstrąga. W marcu robię kartę wędkarska i mam zamiar przez następny sezon zacząć łowić na wodach PZW. Kijek na jaki się zdecydowałem to Jaxon Eternum 1.98 1-8g, resztę akcesoriów już mam, jednak zastanawiam się jeszcze nad kupnem plecaka wędkarskiego. Na oku mam ten :  http://www.wedkarski.com/pokrowce-torby/5270-plecak-team-dragon-chest-pack-dragon.html . Wydaje się solidny. W grę nie wchodzi ani pas wędkarski, ani torba. Sprzęt ma mi służyć do samotnych wędrówek, brzegiem małej rzeczki, często całodziennych. Muszę tam zmieścić picie, jedzenie, akcesoria i przynęty. Bardzo podobają mi się w tym modelu te komory z przodu. Można tam schować niezbędne, potrzebne akcesoria + przynęty ( przypiąć do pianki ).  Często będę musiał przedrzeć się przez jakieś krzaki, wejść do wody. Stąd też krótki kijek i brak możliwości wzięcia z sobą torby ( nie wyobrażam sobie noszenia przez cały dzień na ramieniu torby ).  Proszę o pomoc w dobraniu sprzętu, lub opinie na temat wytypowanych przeze mnie rzeczy. Z góry dziękuję i połamania! (2012/12/31 11:51)

tstaros


Kolego,

odnośnie plecaka nie pomogę, ale wypowiem się na temat wędki, gdyż uważam, że jest to zły wybór.

Po pierwsze - jest za krótka. Nie wiem jak wygląda Twoje łowisko, ale brzegi rzek często są porośnięte krzakami, ciężko Ci będzie wychylić się zza krzaka i precyzyjnie podać przynętę tak któtką wędką.

Po drugie - moim zdaniem powinieneś poszukać czegoś z ciut większym cw. Na małe klonki i pstrągi starczy, ale z większą sztuką może być problem, tym bardziej jak będziesz musiał odciągnąć rybę np. z jakiś zaczepów.

(2012/12/31 15:07)

Profesor


Jeśli chodzi o plecak to każdy kupuję według siebie choć ja kupiłbym bardziej pojemny, a co do wędki to polecam daiwa megaforce. Jest to leciutka (130g) wklejka do 21g cw Super czuły kijek Łowiłem nim i klenie jazie ale też okonie na główki a nawet na boczny trok. Cena około 130 zł. POLECAM (2012/12/31 15:21)

khakiprichi


Plecaczek fajny;).ale ja osobiście w przyszłym roku chce nabyć kamizelkę z tej samej serii;
http://www.wedkarski.com/ubrania/5269-kamizelka-team-dragon-tech-pack-dragon.html
bo moja stara już powoli się "kończy" ,oglądałem oba produkty w sklepie i klasyczna kamizelka bardziej do mnie przemawia tym bardziej że na plecach też ma małą kieszeń na coś do picia ;)
Co do kijka to troszkę słabo jak dla mnie,małe to cw troszkę.Też lubię delikatnie łowić pstrągi ale nie aż tak,mój kijek to Cormoran  ULF ultra light spinning 2,25 3-15gr do pełni szczęścia dołożyłem do tego kijka kołowrotek daiwa exceler S w rozmiarze 1500,zestaw jest idealnie wyważony sama przyjemność z łowienia kijek jest szybki i pięknie przechodzi w dość głęboką parabole po zacięciu większej rybki.na ten zestaw nawinąłem plecionkę 0,13 berkleya.
Tak że na twoim miejscu bardziej bym się przymierzył do kijka z większym cw, jak ci pasuje ten jaxon to widziałem ten sam kijek tylko z cw 3-12 to już jak dla mnie takie minimum!!!!
pozdro!!!!!! (2012/12/31 15:24)

khakiprichi


Jeśli chodzi o plecak to każdy kupuję według siebie choć ja kupiłbym bardziej pojemny, a co do wędki to polecam daiwa megaforce. Jest to leciutka (130g) wklejka do 21g cw Super czuły kijek Łowiłem nim i klenie jazie ale też okonie na główki a nawet na boczny trok. Cena około 130 zł. POLECAM

mam tą wklejkę do 18gr super kijek na te rybki które wymieniłeś ale na pstrągi kompletnie sie nie nadaje!!!ciężko wciąć wklejką pstrąga sporo spadów. (2012/12/31 15:27)