Sprzęt na nowy sezon

/ 7 odpowiedzi
Witam, sezon powoli zbliża się dla mnie ku końcowi i sobie tak myślę, że trzeba pomyśleć co przez zimę zakupić. Ten calutki sezon spędziłem z feederem ale kolejny chce już ukierunkować typowo pod względem karpi.

Więc czego potrzebuję:
Wędki + kołowrotka (x2)
Sygnalizatorów, mechaniczne i elektroniczne
Rod poda ewentualnie zwykłe podpórki
Mata
podbierak
Środek odkażający (tutaj myślę aby po prostu zrobić go z wody utlenionej i nadmanganianu potas)
Namiot lub parasol z bokami, zasiadki będą trwać maksymalne 30 parę godzin chciałbym czegoś lekkiego zważywszy, że na łowisko wszystko nosze na plecach.
+ milion akcesoriów których mi brakuje.

Teraz do rzeczy będę łowił na łowisku około 10h populacja karpi od 1 kg do 25 kg taki został tam największy złowiony w ubiegłym sezonie. W tym jedynie 19-nastka. Chyba najważniejsze będę łowił na odległości 70-90 m i mam zamiar nęcić punktów za pomocą worków pva.

Co do wędek i kołowrotków to:
Daiwa black window + tica scepter albo anaconda distance carp lub coś z wolnym biegiem, tylko pytanie co.
Lub Anaconda Base + te same kołowrotki co powyżej.
Czy może warto dołożyć do Chub outkast lub andzi power carp II ? Biorąc pod uwagę, że będę raczej nad woda max 2 dni w tygodniu ?
Podbierak myślę nad CORMORAN XL DE LUXE, mata nie mam pojęcia tyle tego jest, że aż trudno coś wybrać chce na nią przeznaczyć około 150 zł. Rod pod również nie mam pojęcia. Namiot tutaj mam największy problem gdyż będę siedział te 1,5 doby nad wodą i wydaje mi się ze taki zwykły parasol z dopinanymi bokami powinien mi w zupełności starczyć lecz z drugiej strony namiot wydaje się bardziej komfortowy ale one całkiem sporo ważą i mogę mięć problem aby je przetransportować na łowisko.
Piszę teraz dlatego że muszę jakoś rozplanować mój budżet na przełomie tych kilku miesięcy które dzielą nas od wiosny:D

Więc będę wdzięczny za propozycje jakiegoś kołowrotka do max 400 zł, opinie nt. wybranych wędek, troszkę jakby się ktoś podzielił swoją wiedzą o namiotach i podał jakąś fajna propozycje w rozsądnych pieniądzach (górna granica 700zł) najlepiej jak najtaniej:)  Do tego jakieś sprawdzone sygnalizatory do max 100 zł za sztukę.




nanus


Witam

chciałbym czegoś lekkiego zważywszy, że na łowisko wszystko nosze na plecach.

A może kolega pomyślał by o zakupie wózka do transportu całego sprzętu na łowisko ja posiadam wózek elektrostatyka W3 i bardzo sobie go chwalę oto link:http://www.elektrostatyk.com/pl/produkt/17,1,wozki-transportowe, poszukaj dobrze w różnych sklepach internetowych można kupić za 140-150 zł , naprawdę warto, pozdrowieniam

(2012/10/15 07:18)

pho


Wiesz gdybym miał to wszystko przetransportować z auta to bym o takim wózku pomyślał, niestety muszę aż z domu wszystko na plecach donieść czyli z 4 km :) (2012/10/16 08:24)

sharki 2


witam kolege 


Ja zakupilem 2 miesiace sprzet takiej marki jaxson grand virtuso 3lbs 2 skladowe,kołowrotki spro 555 dalekich wyrzutów,tripod jaxson,sygnalizatory z centralka jaxson ,swingery z podpieciem do sygnalizatora.Jest to sprzet nie zlej jakosci jak za te pieniadze nadaje sie do polowu karpi i nnych ryb,a co do transportu to nie mam pojecia.Jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu leki i wytrzymaly,mysle ze posuzy na dlugie lata wedkowania pozdrawiam 

(2012/10/16 17:33)

sharki 2


witam kolege 


Ja zakupilem 2 miesiace sprzet takiej marki jaxson grand virtuso 3lbs 2 skladowe,kołowrotki spro 555 dalekich wyrzutów,tripod jaxson,sygnalizatory z centralka jaxson ,swingery z podpieciem do sygnalizatora.Jest to sprzet nie zlej jakosci jak za te pieniadze nadaje sie do polowu karpi i nnych ryb,a co do transportu to nie mam pojecia.Jestem bardzo zadowolony z tego sprzetu leki i wytrzymaly,mysle ze posuzy na dlugie lata wedkowania pozdrawiam 


wedka koszt 250zl sztuka jaxson virtuoso 

kołowrtek spro 555 270zl sztuka 

tripood na rzech nogach koszt 219 zl

sygnalizatory z centralka 270 jaxson przetestowane 

swigery carpiowe z naciagiem zylki 25 sztuka 


Mysle ze podemiesz decyzie,bo to sprzet dobrej klasy ,a mysle ze nie ma sensu wydawac na jakies markowe bo i tak wszysto produkowane w chinach tylko nakleji pozmieniane 

(2012/10/16 17:43)

pho


Dzięki za propozycje jaxony jednak sobie odpuszcze, o spro lcs 555 myślałem.
W ogole co sadzicie o Robinson diplomat carp? (2012/10/17 13:26)

toten


Możesz obejżeć też KONGERA IMPACT PRO CARP.

Wachałem się między ANACONDA BASE i właśnie KONGER PRO CARP.

Nie lubię parabolicznych akcji ,konger jest bardzo sztywny(jak na karpiówkę).

Jakość i wykończenie bardzo dobre, bardzo smukłe i lekkie blanki.(wersja PRO CARP)

Największa ryba do tej pory to jesiotr 131 cm(na komercji).

Nie jest to ogromna ryba ale wędzisko dostało popalić jak dostał szału przy próbie podbierania-tgz. "kródki dyszel" na skręconym hamulcu i plecionce:D

Cena ok.300 pln za 3,6m 3Lbs

http://www.konger.pl/pl/start/wedka/6253-Konger-Impact-Pro-Carp-360-3-3-00lbs

(2012/10/17 17:49)

sharki 2


Powiem tak konger jest firma konmkurecyjna ale ja karpiówki nigdy nie kupie w trzy  skladzie poniewaz wedzicko na trzech skladach inaczeij pracuje i kazdy przyzna mi racje.Najlepsze sa w dwu skladzie ale trasportowo gorsze,wiec powiem tak wedzisko kupuje sie do swojego wzrostu i patrzy sie na to jak lezy w dloni a nie patrzy sie na nazwe Powtarzam jeszcze raz producent jet jeden tylko naza sie zmienia i nikt mi nie powie madein china ,,,,,,,

Ja zakupilem blanki a nie jakies kolki z kongera i co za cena pozdrawiam

(2012/10/17 18:19)