Zaloguj się do konta

Sprzęt na grunt, ale co i za ile?

utworzono: 2012/10/01 20:21
bezzanety

Witam, mam dylemat odnośnie zakupu sprzętu typowo gruntowego (czyt. Wędka i Kołowrotek).. Głównie będę łowić na jeziorach, jedyna rzeka jaka będzie w planach od czasu do czasu to Wisła. Głównie interesuje mnie łowienie na koszyk i ciężarek z możliwością trochę dalszego wyrzutu.

Jednym z bardziej nurtujących mnie pytań jest czy wędki 2-3częściowe są naprawdę wytrzymalsze od teleskopowych?

Myślałem nad drgającą szczytówką, chociaż po kilku mocno słonecznych dniach oczy można mocno pomęczyć wypatrując szczytówki :( chociaż za dzieciaka nie mało ryb się na nią złapało :)

Na sprzęt chciałem wydać tak powiedzmy średnio około 150zł na każdą z wyżej wymienionych rzeczy. Zastanawiam się nad jakimi producentami dłużej warto pomyśleć hm? Dragon, Mikado, Jaxon, Konger?

Co uważacie na temat sprzętu Firmy Abu Garcia? [2012-10-01 20:21]

drapierzca

Konger Patrol feeder 3.6m/120g Dragon Viper rd 630 mam ten zestaw i polecam.Świetnie sprawuje się zarówno na zbiornikach jaki na rzecze
[2012-10-01 20:40]

bezzanety

Nie wiem czy zrozumiale napisałem ale może poprawię 300zł to na zestaw a 150zł na kołowrotek i 150zł na wędkę, może dobije do 400 razem..
[2012-10-01 21:23]

Lukasz W

Jesli chodzi o kij to w posiadam Mistralla AQUE i jestem zadowolony ale mysle juz nad zmiana na cos lepszego. Mam tez kolowrotek firmy abu a dokladnie Cardinal 305FR wszystko fajnie ale ma podwojna korbke nie wiem jak tobie ale mi to nieprzeszkadza ale ma tez dosc mala szpule jezeli interesuje Cie lowienie z wywozki to nie polecam ale do rzucania powinien wystarczyc . Mozesz tez  zwrocic uwage na Shakespeare Cypry 6000FS posiadam go juz 3 lat i nie mam zadnych problemow pojemna szpula  dobry do rzutow . Pozdrawiam ;P [2012-10-01 21:44]

mar83

Mikado i okuma mam na razie nie zamierzam wymieniać
[2012-10-02 12:55]

Zaneciarz

Ja polecę wedzisko Max Insygnia Feeder 360 do 120 g. Wedka posiada w komplecie zestaw czterech bocznych sygnalizatorow- szczytówek ( wreszcie ktoś w Polsce o tym pomyślał) montowanych pomiędzy kolowrotkiem, a pierwszą przelotką " Umożliwiają one połów w nocy dzięki temu, że można na nich zamontować świetlik lub dzwonek. Dzięki temu rozwiązaniu wędkarz jest zwolniony z ciągłej obserwacji szczytówki" Tak spokojnie bedziesz mógł łowić na jeziorze. Lowię tym sposobem sygnalizatorami Polarisa Sidewinder. Tego wedziska akurat nie widzialem, ale miałem w ręku inne wędki tej firmy i zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Łowiąc w dużym uciagu w Wiśle ustawisz wędzisko do pionu gdzie szczytówka będzie sygnalizatorem. Upieczesz w tem sposób dwie pieczenie na jednym ogniu.   http://www.bass-sklep.pl/wedka-max-insygnia-feeder-360-150g-duplikat-1-10742.html 

Co do kołowrotka polecam( posiadam) Sportfish Mustang. Sam łowię lekko modelem 2500 http://www.zlotarybka.com.pl/sportfish-sportfish-mustang-2500--6+1bb-o_l_1656.html( minimalnie większy od katany w tym rozmiarze) ale możesz spojrzeć na 3000. Na fishing-test jest recka modelu 1500. Kolowrotek zdecydowanie polecam. Jest to najlepszy kołowrotek w cenie do 200 zl jaki miałem, a bylo ich troche. Dostaniesz go w sklepie zlota rybka. Zestaw wyjdzie niecale 400 zl, ale powinienes być zadowolony. 

Sportfish Mustang

[2012-10-02 15:47]

eazy-e-1997

mysle ze ds bedzie jednak najlepsza cw do 120g bedzie ok polecam wyroby kongera a co do abu garcia maja super kolowrotki a z wedkami nie mialem doczynienia [2012-10-02 16:26]

turu82

polecam kołowrotek  Okuma Travertine Baitfeeder TRB 45 wiślany grunt to dla niego bułka z masem ,jużkilka osób które zijało tego kręcioła pytało mnie co jak gdzie i za ile więc to nietylko moja opinia a co do wędek ,to kazdy ma swoje upodobania [2012-10-02 19:12]

turu82

polecam kołowrotek  Okuma Travertine Baitfeeder TRB 45 wiślany grunt to dla niego bułka z masem ,jużkilka osób które zijało tego kręcioła pytało mnie co jak gdzie i za ile więc to nietylko moja opinia a co do wędek ,to kazdy ma swoje upodobania

sorki za literówki;)

[2012-10-02 19:13]

dareczekxd

Witam , polecam wędzisko Fiume Impress Sensitive feeder 3,6m C.M. 120g oraz kołowrotek Mistrall Galaxy 3000  cena wędziska 217 zł , a kołowrotek 130. Nie dawno zakupiłem ten zestaw , byłem parę razy na rybkach i sprzęt moim zdaniem sprawdza się w 100% do tego wędzisko ma 4 wymienne szczytówki . Gorąco polecam :)
[2012-10-02 19:55]

bezzanety

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
Ogólnie na ten moment zastanawiam się nad wędką: KONGER VEGA FEEDER 390/120g,
zaś kołowrotkiem: Okuma Travertine Baitfeeder, bądź Dragon Maxima, polecano mi shimano ale sam nie wiem, Okumy niestety jeszcze nie miałem okazji wypróbować zaś Dragonik całkiem fajnie się sprawuję. W Okumie i Dragonie na pewno na ich duży plus idzie gwarancja na 5 lat i w necie jak widać jest dużo pozytywnych komentarzy, Dragon podobno nawet w tej samej fabryce jest robiony co Okuma ^^

Nad wędką myślę o długości 3.90m i cw chyba jednak 120g, skoro i tak raczej będę więcej łowić na jeziorach niż na rzekach (przynajmniej do tej pory 99% wyjazdów w moim życiu na ryby było na wody stojące) w tym roku byłem kilka x na Wiśle niby fajnie ale wolę chyba Jeziorka :) chociaż z Wisły korzystać też będę ale to raczej raz na jakiś czas. W wędkarskim do którego chodzę od 15 lat mi polecał koleś też Mistralla ale podobno on ma mieszankę węgla ze szkłem, a chyba wolę sam węgielik.

Tyle tego sprzętu jest i komentarzy w necie, że po kilku dniach poszukiwań porad zgłupiałem jeszcze bardziej..
[2012-10-04 12:45]

duch czasu

kolego drogi wszystko zależy od wielu rzeczy czym bedziesz łowł gdzie bedziesz łowił i jakich ryb sie spodziewaszpamietaj o paru rzeczach że ciężar wyrzutu który jest na wędce napisany nie zawsze jest prawdziwy mistrzem w okłamywaniu klientów jest własnie konger i wędki tego producenta nie polecam dobre wędki robi mikado wymienne końcówki ale od kołowrotków tej firmy jak najdalejpolecam wędke dragon maxima wersje sa różne bedzie i na grunt i na żywca  kawał kija i spokój do końca zycia a co do kołowrotków to za 150 zł zapomnij o jakości jest to poprostu nie możliwe chyba że bedziesz go codziennie przegładał smarował i czyścił jak chcesz miec spokój to penn lub ryobi ewentual daiwa pozdrawiam ale wybór należy do ciebie i od ciebie czy na rybach chcesz odpoczywać czy sie w....
[2012-10-07 20:12]

hubu1234

mikado golden lion fedder +dragon express pro
[2012-10-07 20:18]

bezzanety

Pisałem, że myślę nad kręciołkiem Dragon Maxima, który z tego co wiem jest lepszy od Dragon Express Pro już nie wspomnę o cenie że jest prawie 2x droższy (chociaż cena nic nie oznacza), do tego na większości forum co czytam polecany sprzęt to jest ten Okuma Travertine Baitfeeder.. co do wędzisk sporo polecanego sprzetu to Konger i Daiwa, łowie X lat na sprzęt z niskiej półki i jakoś nigdy mnie nie zawiódł, a teraz jak ktoś napisze przedział cenowy 100-200zł to zawsze na każdym forum wyskoczy ktoś, że za taką kasę nic się nie kupi dobrego. To niech ktoś mi raczy odpowiedzieć czemu tylu moich znajomych łowiło ładne ryby na sprzęcie za 30-50zł z bazaru? Albo po prostu ktoś próbuję coś mocno reklamować albo naprawdę miał pecha, że sprzęt w tej cenie szybko mu poszedł do kosza, no chyba, że używał go nie do tego co trzeba.

Mierzyłem Mikado ultraviolet 360/110 o ile się nie mylę, nawet ok i lekki, chociaż nie do końca jego wykończenie mi pasowało.

Jakbym napisał że mam 200zł na zestaw a nie 400zł to byście powiedzieli przerzuć się na wędkowanie na facebooku bo za taką kwotę nic dobrego nie kupisz i 2x zarzucę i sprzęt będę mógł wyrzucić?

Wędka mikado golden lion fedder jest tak konkurencyjna cenowo i równa jakościowo do tych Kongerów? lub chociażby inne wędki Mikado? Bo skoro piszę o przedziale cenowym 150-200zł za wędkę a proponuje mi się sprzęt za 60zł to rozumiem, że jest on na podobnym poziomie?
[2012-10-07 21:14]

bezzanety

Chyba naprawdę nie ma sensu pisania o zakupie sprzętu np za 100zł bo zawsze wpada niżej jakiś post typu: to jest gówno za tyle nic nie kupisz, to będzie lepsze dorzuć 150, przy 150 już widzę wtedy posty typu masz już 150 to poczekaj chwilę kup coś około 220-250, a jeszcze później ktoś już powie, wydajesz ponad 200zł? To już lepiej wydaj z 400zł i będziesz miał sprzęt na lata, później wchodzi temat Firm, jedni piszą ta jest zajebista, drudzy na laurach staneli i teraz robią wielkie G. Naprawdę z tym sprzętem jest prawie tak jak z gustami podczas jedzenia, kto coś miał i w zależności jak to użytkował tak to ocenia.

Chyba lepiej na własnych błędach zacząć się uczyć niż czasami spojrzeć gdzieś na forum bo Wam powiem, że po tygodniu porad z różnych forum mam ochotę wyciągnąć kija bambusowego i na niego łowić.

Bo co 2 post to krytyka idzie dla 1 postu napisanego przez kogoś innego.
1 post: Bierz Kongera jest zajebisty!
2 post: Bierz Daiwe, Konger lipa!
3 post: Daiwa osiadła na laurach, Shimano zawsze najlepszy!
4 post: Shimano to gówno w porównaniu za ten przedział cenowy możesz dostać coś porównywalnego z Dragona!

Wyżej wymienione posty to tylko przykład wypowiedzi w podobnym stylu z różnych forów.

Chciał zakupić sobie sprzęcik do 400zł, jakiegoś feedera głównie na jezioro z możliwością dalszych rzutów, bez nastawiania się na 15kg+ ryby, tylko znając życie max do 10kg ale żeby w razie czego wytrzymała też i 12kg. To po tym radzeniu mam większy mętlik niż jakbym kliknął na allegro sprzęt na chybił trafił w przedziale cenowym między 100 a 200zł i pewnie bym już go kupił i by śmigał ładnie. Gusta i guściki jednym pasuje to drugim to a trzecim jeszcze coś innego, no ale cóż jakbyśmy się nie różnili i byłby monopol to by było, że sprzęt za drogi nie ma wyboru i każdy ma to samo :)
[2012-10-07 21:24]

bednar14

Ja mogę ci polecić mikado tachibana feeder 360/120. Kołowrotek dragon maxima też posiadam bardzo mi od pasuje ale niestety w serwisie teraz leży ;-(
[2012-10-07 22:12]

Morciaty

Ja mogę ci polecić mikado tachibana feeder 360/120. Kołowrotek dragon maxima też posiadam bardzo mi od pasuje ale niestety w serwisie teraz leży ;-(

Piotrek a co z Twoim kręciołem?

Wracając do tematu: polecam Jaxon Inspiral Feeder 390m cw. 60-150g + Okuma EPIX v2 EPX 30.

[2012-10-07 22:24]

bezzanety

Rownież dołączam się do pytania co z kręciołkiem? Taki pewien sprzedawca ze sklepu wędkarskiego do którego chodzę od dziecka powiedział, że maximy poleca i że chyba 1 x oddawał go na serwis a że sporo sprzedał i tak naprawdę był problem z jakąś pierdołą, eh za dużo tych wędek i kołowrotków :D Sami jak widzicie co osoba to inne polecenie i teraz zgłupieć można i trzeba będzie strzelać chyba :P
[2012-10-08 20:11]

bezzanety

Nie wiem czemu ale u mnie w mieście prawie w ogóle w sklepach nie ma sprzętu Okumy ^^
[2012-10-10 21:19]

Przemo-77

Moja ulubiona metoda połowu to drgająca szczytówka i zęby na niej zjadłem. Masz 300,00 zł. Kup wędkę za 200,00 zł i kręcioł za 100,00. Wędka to bardzo ważny element zestawu i dlatego musi być dobra. Mówi się nawet,że można kupić używaną wędkę ale nie używany kołowrotek. Skoro łowisz głównie na wodzie stojącej to polecam ci zakup feedera 360, lub 390 cm o ciężarze wyrzutu 90-120 gram. Feedera o CW 120 gram użyjesz zarówno na wodzie stojącej  jak i na rzece bo będzie miała kilka wymiennych szczytówek.
    Ja łowię głównie na rzece i używam feederów 360 i 390 cm / 150 g. Zmieniam szczytówkę i czasem stosuje je na wodzie stojącej. Częściej jednak na wodę stojącą zabieram pickery.
Gdybym był na twoim miejscu zastanawiałbym się nad kijami:

Mikado Tachibana Feeder wersja nawet do 120 g
Mikado Golden Bay Feeder wersja nawet do 140 g

Mam te kije i sprawdzają się na wodzie stojącej i na rzece (dużo wymiennych szczytówek). Z opinii kolegów warto także kupić Mikado Fishfinder Feeder. Polecam Ci te kije ze względu na dużą ilość szczytówek (dostosujesz się na wszystkie warunki na łowisku).
Co do młynka to idealny byłby Okuma TRB 40 ale to wydatek rzędu 170-180 zł. Dlatego polecę ci z czystym sumieniem Okuma Silvara 40 (oba z wolnym biegiem przełożysz na inny kij i masz sprzęcik na żywca).

Polecam te produkty bo sam ich używam i jestem z nich na maxa zadowolony.

[2012-10-10 21:52]

bezzanety

już się zacząłem zastanawiać nad czymś do 300zł na samą wędkę.. i do tego Okume TRB i jakiegos feederka 120g chyba a za kilka wyplat chyba zakupie feederka typowego na wisle, a ta 120g bedzie typowa na jeziorko do dalszego wyrzutu, tylko sie zastanawiam czy 90g nawet by mi takto nie starczylo, pickerka na małe zabawy mam, a karpiówka będzie kupowana niedługi więc o niej jeszcze nie piszę, najpierw feedera tego chce złożyć.
[2012-10-10 22:20]

muza2012

Polecam kołowrotek Robinsona Free Runner 406 (5 lat gwarancji) Mam go 2 rok i sprawuje się dobrze. Pozdrawiam :)

[2012-10-11 08:12]

Mój zestaw to feeder Dragon MAXIMA + kołowrotek z wolnym biegiem Max INSYGNIA.Drugi zestaw to picker Team Dragon SILVER EDITION + kołowrotek Okuma Alumina.
[2012-10-11 09:18]

mik99

Polecam kołowrotek Robinsona Free Runner 406 (5 lat gwarancji) Mam go 2 rok i sprawuje się dobrze. Pozdrawiam :)
Ja na swoim feedku mam model większy bo 406 i powiem, że jak na razie sprawuje bardzo dobrze. Jest cichy, ładnie nawija żyłkę, nie plącze jej oraz jak za tą kasę jest dobrze wykonany. Dostajemy dodatkową szpulę oraz korbkę. Jak najbardziej jestem za tym kołowrotkiem. A no wspomniec warto o precyzyjnym hamulcu walki:).
[2012-10-11 10:20]

kragan

Witam

Kolego przemyśl dobrze zakupy nie daj się presjii, ja stawiałbym na coś jaxona + kołowrotek shimano z wolnym biegiem powinno się zmieśćić w 300 zł za zestaw. Do tego dobra żyłka lub plecionka nie za 15 zł !!!. Wtedy masz zestaw dobry pod koszyk jak i typowo karpiowy czyli ciężarek + włos + PVA

Pozdrawiam

[2012-10-11 13:12]

bednar14

Piotrek a co z Twoim kręciołem?

Jak odnajdę temat na wędkuje to wam podrzucę linka to sobie poczytacie narazie jeszcze jest w reklamacji. Dwa tygodnie jeszcze w serwisie mają.

[2012-10-11 16:54]