Sprzęt na flądre - wasze rady na łownie z plaży

/ 13 odpowiedzi / 2 zdjęć
W tym roku chcę zacząć kolejną przygodę z nowym sposobem połowu, a mianowicie miało to by być łowienie flądry z mola, czy z brzegu.
Prosiłbym o przesłanie linku z obrazkiem lub opisanie sprzętu i zestawu na tę rybę.
Z góry dzięki za odpowiedz;)
bosman1974


Wędka może być jakakolwiek byle była w miarę miękka szczytówka. Mi najlepiej łowi się feederem takim c.w. 100 ale to w zależności od upodobania. Musisz zrobić zestaw składający się z dwóch haków bo tak pozwalają przepisy morskie (foto). Haki musisz zakupić takie z długim trzonkiem typowo flądrowe. Przynęta to filety ze szproty, śledzia,robaki czerwone. Wszystko w zależności gdzie będziesz łowić. (2010/04/18 20:27)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Saltjoker


Witam kolegów. Dostałem zaproszenie od kolegów na łowienie flądry, turbotów, gładzic na morzu północnym z kutra. Czy ktoś wie jak to się robi ? Jaki sprzęt ? Jak przygotowac się do tej zabawy ? Pozdrawiam (2011/05/11 10:38)

baloonstyle


Witam kolegów. Dostałem zaproszenie od kolegów na łowienie flądry, turbotów, gładzic na morzu północnym z kutra. Czy ktoś wie jak to się robi ? Jaki sprzęt ? Jak przygotowac się do tej zabawy ? Pozdrawiam

Jak koledzy zaprosili to koledzy wiedza najlepiej :))
(2011/05/11 11:06)

Saltjoker


Zawsze znajdzie się inteligientny filozof, którego rady są nie do ....... Właściwie nie wiem do czego. (2011/05/11 11:48)

baloonstyle


Zawsze znajdzie się inteligientny filozof, którego rady są nie do ....... Właściwie nie wiem do czego.

Słuchaj masz u góry rysunek zestawu na rybki denne w morzu. Koledzy Ciebie zapraszają i nie mają pojęcia jak to łowić ? Dziwne.

co do łapania na morzu północnym to takie zestawy muszą być bardzo mocne poniewaz na pewno spotkasz się z dorszem, to jest pewne. Bardzo możliwe że siądzie Tobie halibut a to już wiąże się z inwestycja w bardzo mocny sprzęt, bo w takim momencie jajca się kończą :))
Spotkałem się na dwóch blogach z opisami wypadów na morze północne. Poszperajj po blogach, uzyj wyszukiwarki  i skontaktuj się z ludźmi którzy pisali te wpisy a na pewno uzyskasz taka odpowiedź.
Kolejna sugestia to zaloguj się na forum splawik.pl, tam jest kilku naprawdę doświadczonych wędkarzy co tylko po świecie jeżdżą ,w temacie o Norwegii oni Tobie pomogą i poradzą.
Chyba teraz nie będzie pytań :)) (2011/05/11 11:59)

Saltjoker


Po pierwsze dziękuję za drugą, rzeczową część odpowiedzi. W końcu do tego powinno być forum. Po drugie - nigdy nie pisałem, że koledzy nie wiedzą jak.... A jak to kogoś męczy, są koledzy - kolesie i koledzy od spotkań służbowych. I od tych drugich w innych językach nie prosze o instrukcję połowu tylko chcę przyjąć zaproszenie, a z literatura w Polsce jest krucho. Nota bene trafiłem na znakomia książkę Wędkarstwo Morskie pana Kolendowicza.
Dzięki (2011/05/12 15:38)

baloonstyle


W domu mam tez jakieś książki o wędkarstwie morskim, jak sprawdzę to wyślę Tobie na priv :)) (2011/05/13 07:59)

cezis


Morze Północne to jak tu od strony Begii to:
zestawy paternoster antysplątaniowe do tego cieżarek 200g, 300g na hakach(haki są różnej wielkośći) "black lug worms" czarna glizda plażowa popularna na tych wodach.
Złapiesz na to zarówo płastugę jak i dorsza odpadają rożnego rodzaju pikery przewieszki esperymętowałem i nic na to nie bierze wchodzą jeszcze w rachubę takie duże twistery
około 200/300 gram cena w polsce około 70zł za sztukę.Ale polecam ten pierwszy zestaw na to wszyscy łapią Belgowie i mają rezultaty.

Pozdrawiam Cezary (2011/05/16 00:01)

cezis


A i jeszcze jedno jak łapiesz jak statek dryfuję to ciężarek bez drutów,natomiast gdy koleś kotwiczy łódkę to wtedy przyda ci się ciężarek z drutami taki plażowy coś w ty stylu.Nie wiem dokładnie jak to się nazywa ale w miejscowym sklepie pewnie kupisz coś takiego. (2011/05/16 00:07)

baloonstyle


A i jeszcze jedno jak łapiesz jak statek dryfuję to ciężarek bez drutów,natomiast gdy koleś kotwiczy łódkę to wtedy przyda ci się ciężarek z drutami taki plażowy coś w ty stylu.Nie wiem dokładnie jak to się nazywa ale w miejscowym sklepie pewnie kupisz coś takiego.

Ciężarek wąs, jeżyk,igiełka. Przynajmniej takie nazwy na te ciężarki słyszałem :)) (2011/05/16 08:02)

maro


To jest podstawowy zestaw do połowu z łodzi, szukaj w googlach po haśle "uptide rig".
Jak już wspomniał kolega wcześniej w zależności czy łódź jest zakotwiczona czy dryfuje, należy dobrać odpowiednie ciężarki. Warto mieć ciężarki o różnej wadze, podstawa to 100 - 300 g, na dużych głębokościach, przy dużym dryfie lub silnych prądach w łowisku nawet do 1000 g.
W zależności od poławianych gatunków i czynników w/w używa się zestawów o bardziej złożonej budowie, dochodzą boomy, odpowiednie krętliki, agrafki.
Aby odpowiednio się wyposażyć, to uważam, ze powinieneś zasięgnąć informacji o warunkach na łowisku i gatunkach na które będziecie polować. (2011/05/29 12:57)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

maro


Przepraszam, wymieniłeś gatunki które będziecie łowić, warto dowiedzieć się jakie głębokości, rodzaj dna, prądy itp. przeważają na łowisku. (2011/05/29 13:00)

baloonstyle


Bajer że dodajecie od razu zdjęcia zestawów na pewno ktoś na tym skorzysta :)) (2011/05/30 07:49)