Sprzęt na dużego LINA.

/ 2 odpowiedzi

Witam!Każdy z nas powoli ( ale namiętnie) uzupełnia i kompletuje sprzęt do wiosennych wypadów. Nie inaczej jest w moim przypadku. Proszę o swoje uwagi dotyczące mojego spławikowego (gruntowego) zestawu na dużego lina :
-wędka nr.1- DAM Allround 80 4.50m W-G 40-80 action 3.0
  kołowrotek- Daiwa REGAL PLUS 4000 BRI
-wędka nr.2- DAM On-Liner  TELE 40 3.60m  20-40G
 kołowrotek- Shimano CATANA 4000FA

W przypadku obu wędzisk:

-żyłka Gamakatsu Super G-Line FLEX 0.20mm - 5kg- (bez przeponu)

-Haczyki Gamakatsu nr.8

-Spławiki Tench Perfection nr.3 – 4g (wędka nr.1) Tench Perfection nr.2- 3g (wędka nr.2)
Łowisko: Jezioro ok. 30-40ha o twardym dnie i głębokości: 2-4m
W przypadku wędki nr.1 łowił będę z brzegu na 20m głębokośc 3-4m(lin,leszcz)
w przypadku wędki nr.2 również z brzegu na 10m głębokośc 1-1.5m(lin)
Proszę forumowiczów o uwagi i spostrzeżenia do w/w sprzętu. Pozdrawiam!

mackowiak

a dlaczego dla splawikow rozniacych sie masa o jeden gram, rozbieznosc w ciezarach wyrzutu wedzisk wynosi 20g? na moj gust wedzisko do 30g to maks co na lina potrzeba, chyba, ze bedzie mnostwo zielska i szansa na karpia.wtedy wybor tak mocnego sprzetu jest uzasadniony.
pozdrawiam (2010/02/13 17:21)

Harcownik59

Wzmocniłem sprzęt mając na uwadze ubiegłoroczne potyczki z linami. Wędziska Cormorana i Mikado + europejska żyłka nie zawsze sobie dawały radę. Zjechałem jedynie z ciężarem w przypadku spławików z 6-8g na 3-4g. W efekcie chcę uzyskac mocniejszy sprzęt z czulszym wyczuciem brań. W przypadku pierwszej wędki liczę się z karpiem bądź węgorzem. Jakie według was zastosowac obciążenie zestawów w przypadku połowu lina na spławik z gruntu (45stopni). (2010/02/13 20:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.