Sprzęt na dorsza łowienie na kutrze

/ 13 odpowiedzi
Witam
chce sobie kupić zestaw na morze. cały czas się zastanawiam. liczę na Wasze opinie co sądzicie o tym sprzęcie :
kij Cormoran Giga Fighter 2,4m 80-400g
kołowrotek Kołowrotek Mikado Sensei 9000 bądź Cormoran Seacor Big Ben 6Pi 6000.. z góry dziękuje za opinie... pozdrawiam
baloonstyle


Nie wiem po co taki drogi kij.
Ja posiadam dwa takie  http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Morskie/p-920-Jaxon-Wedka_Accord_Pilk_/t-2/
Jeden dłuższy i jeden krótszy.sporo moich znajomych  łapie na nie i jak na Polskie wody jest idealny i jest nie drogi.
Co do kołowrotka to tez jak dla mnie za dużo kasy.
Ja używam dużego kręciołka firmy York i jest idealny koszt to maks 100 zł.
Nie ma sensu wydawać tyle kasy na sprzęt dorszowy, ponieważ sól i tak i tak docenia cały sprzęt.
Spore grono moich znajomych używa kręciołków z rynku od ruskich za maks 80 zł i są super.
Bardzo często jeżdżę na dorsze w ostatnim czasie co tydzień i naprawdę taki sprzęt jest idealny.
co do Twojego zastawu jest naprawdę super a za ta kasę wolałbym więcej wydać na pilkery i przywieszki bo to najczęściej traci się w wodzie :))
Co do wędek to najpopularniejszymi usterkami są utraty osłonki ceramicznej na pierwszych dwóch prelotkach.
myślę ze pomogłem :))
Pozdrawiam :)) (2010/11/19 08:00)

baloonstyle


Zapomniałem dodać kołowrotek to York Codos 6000. Dużo ze mną przeszedł :)) (2010/11/19 09:50)

ezo84


dzięki za wypowiedź. ja wychodzę z założenia, że lepiej wydać kilka groszy więcej na sprzęt.. czekam jeszcze na jakieś sugestie z waszej strony :) ... pozdrawiam (2010/11/19 10:52)

baloonstyle


Jasna sprawa :))
Tylko pamiętaj ze jeżeli chodzi o kołowrotek woda morska jak niszczy to jednakowo czy drogi czy tani kołowrotek. (2010/11/19 11:17)

baloonstyle


Aha i zapomniałem  co do wędki to ma duży ciężar wyrzutowy, na nasze morze maks to 300. większych pilkerów niż 250g nie ma sensu ozywać :)) (2010/11/19 11:19)

ezo84


kij wybrałem taki, bo jest łatwy do transportu w samolocie. pracuje na statkach i mam okazje łowić na różnych akwenach, ostatnio często morze śródziemne odwiedzam. (2010/11/19 11:24)

baloonstyle


No to zupełnie inaczej bym do tego podszedł.
Jeżeli łapiesz gdzie występują niestety większe rybki niż u nas to kij zakup taki a zamiast kołowrotka kup średniej klasy multiplikator i po sprawie :))
Przynajmniej będziesz miał bardzo pewny sprzęt.
myślałem że chodzi tobie tylko i wyłącznie o nasze morze :)) (2010/11/19 11:31)

ezo84


tylko jeśli chodzi o multiplikator to nie miałem z nim wcześniej styczności. ale z tego co czytałem to wiele ludzi sobie chwali. (2010/11/19 11:35)

baloonstyle


Zapomniałem pełnej nazwy ale Okuma ma bardzo dobry multiplikator za 300 zł i mnustwo ludzi z Trójmiasta go uzywa.
a to ze nigdy nie miałeś to znak ze moze trzeba spróbowac.
Ja tez kiedyś wędki nie miałem a teraz mam kilka :)) (2010/11/19 12:00)

hun


panowie wędkarze mam pytanko w sprawie kija dorszowego na kuter co warto kupić lecz odpadają kije jeksony kongery mikado itym podobne interesują mnie firmy cormoran,daiwa,penn,shimano (2010/12/28 20:38)

baloonstyle


Zacznę tak Killer :
http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Morskie/p-1629-Rhino-Wedka_DF_Ultra/t-2/
Wypas:
http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Morskie/p-1372-Cormoran-Wedka_Seacor_Red_Pilk_Super_Strong_Pilkrute/t-2/
A z tej na pewno będziesz zadowolony :))
http://www.wedkarski.com/produkt/k-Wedki-Morskie/p-6897-Shimano-Wedka_Vengeance_Boat_dlugosc:_270_cm/t-1/

Ceny dość wysokie, jak byś miał chęć na jaxona to mogę ci podać model którego sam używam, ojciec i spora część znajomych tzw. niezawodna :)) (2010/12/28 20:48)

hun


dzięki kolego za iformacje,nad cormoranem i shimano się właśnie zastanawiałem lecz jeszcze wpadła mi w oko daiwa bez przelotek jeśli ktos by mógł coś otym kiju powiedziec to by było super a jeśli chodzi o jaxona to sory ale mam do tej firmy uprzedzenie (2010/12/29 11:41)

baloonstyle


No jasne to Twoje pieniądze więc ty decydujesz :))
ale jakbyś szukał alternatywy na tańszą wędkę to napisz a podam tobie tego jaxona. (2010/12/29 11:46)