Zaloguj się do konta

Sprzęt muchowy do 400zł

utworzono: 2013/01/22 19:27
lmatula10

Witam wszystkich wędkarzy :P 
Panowie mam maly problem otóż chciałbym zacząć przygodę z wędkarstwem muchowym, ale nie mam o tym większego pojęcia, chciałbym zakupić w miarę dobry sprzęt otóż tak za ok 250-400zł wędzisko i kołowrotek muchowy. Jaki sprzęt radzicie i jaki uwarzacię za godny polecenia w tej cenie. Dodaje iż głownie łowiłbym rybki typu pstrąg, lipień itp. Proszę o pomoc :) [2013-01-22 19:27]

patryk200

Witam!
Na sam początek to kup sobie kij JAXON Eternum Fly 3,0m lub 2,7m w klasie 5/6. Do tego kręciołej albo JAXON-a albo Okuma oczywiście też w tej samej klasie. Sznur proponuję pływający w tonącą końcówką lub tonący. No i do tego muszki. Tylko nie kupuj firmowych tylko od tych muszkarzy co sami kręcą są znacznie tańsze i zrobią każdą muchę jaką chcesz wystarczy że powiesz im o jakie ci się rozchodzi. Myślę że za to wszystko powinieneś zapłacić do 400zł
[2013-01-22 22:05]

leleon

Na początek sznur z tonącą końcówką jest Ci niepotrzebny, a tonący kompletnie niepotrzebny.
Pływający będzie ok. Połowisz nim na suchą, mokrą, na krótką i długą nimfę. Od biedy i małego streamera pociągniesz. Zamiast Jaxon-a polecam Konger-a Worldchampion-a. I klasę bym obniżył do 4/5.
[2013-01-24 09:16]